ASS PETT   ATLETA SEX DATA CAT PCAT TEAM TEMPO GAP
1 6 LAMASTRA GIUSEPPE M 1984 EL (1) SILMAX RACING TEAM 1h45:09.10
2 12 DEHO MARZIO M 1968 EL (2) GS CICLI OLYMPIA 1h47:01.60 1:52.50
3 10 CERUTTI GREGORIO M 1996 EL (3) ASD SIXS BOSCARO 1h50:35.30 5:26.20
4 60 IEBOLE STEFANO M 2001 JU (1) ASD SIXS BOSCARO 1h52:40.30 7:31.20
5 140 PARODI ALFONSO M 1968 M5 (1) TEAM BIKE O'CLOCK 1h52:54.50 7:45.40
6 62 MIAZZA GABRIELE M 2001 JU (2) RACING TEAM RIVE ROSSE 1h59:12.00 14:02.90
7 196 FERRANDO STEFANO M 1975 M3 (1) UĀ CYCLING TEAM 2h00:14.80 15:05.70
8 163 LEONCINI LUCA M 1972 M4 (1) UĀ CYCLING TEAM 2h02:16.80 17:07.70
9 318 CANNAS IGNAZIO M 1967 M5 (2) ANDORARACE 2h02:55.30 17:46.20
10 207 SPANŌ SIMONE M 1984 M2 (1) MTB TEAM LAGO D'ORTA 2h03:06.30 17:57.20
11 176 SACCHELLI FRANCESCO M 1984 M2 (2) UĀ CYCLING TEAM 2h03:19.80 18:10.70
12 305 DEMONTE PAOLO M 1954 M7 (1) MASTER TEAM 2h03:59.00 18:49.90
13 173 BONGIOVANNI LORENZO M 1973 M4 (2) MASTER TEAM 2h04:33.80 19:24.70
14 303 ARICI LEONARDO M 1959 M7 (2) RACING ROSOLA 2h05:55.30 20:46.20
15 329 MUSANTE GIORGIO M 1974 M4 (3) FREE RIDE TIGULLIO 2h06:28.50 21:19.40
16 271 FERRO ALESSIO M 1975 M3 (2) CYCLING TEAM VERGIATE 2h06:29.50 21:20.40
17 162 RUFFA LUCA M 1970 M4 (4) MASTER TEAM 2h07:16.50 22:07.40
18 66 PEDEMONTE CHRISTIAN M 2001 JU (3) TEAM BIKE O'CLOCK 2h07:29.70 22:20.60
19 336 MERLO MATTEO M 1985 M1 (1) TEAM BIKE O'CLOCK 2h08:13.20 23:04.10
20 320 TRAVERSO ROBERTO M 1991 EMT (1) TEAM VALLESCRIVIA 2h08:14.00 23:04.90
21 309 PANSARASA MATTIA M 1987 M1 (2) TEAM LOCCA 2h08:20.70 23:11.60
22 183 SCIARRA MARCO M 1971 M4 (5) TEAM MARCHISIO BICI 2h09:47.80 24:38.70
23 253 GAGGINI STEFANO M 1963 M6 (1) TEAM BIKE O'CLOCK 2h10:40.70 25:31.60
24 257 MARTINI MARCO M 1966 M5 (3) SILMAX RACING TEAM 2h11:19.70 26:10.60
25 161 MONCALVO MASSIMO M 1975 M3 (3) ANGRY WHEELS MTB 2h11:39.20 26:30.10
26 153 BESSONE EROS M 1972 M4 (6) BRIKE BIKE 2h11:42.20 26:33.10
27 229 MARCHESE CARMELO M 1967 M5 (4) MASTER TEAM 2h11:43.50 26:34.40
28 156 GIRARDIN GIBIN EROS M 1988 M1 (3) LESSONA BIKE TEAM 2h11:44.70 26:35.60
29 306 DENTI ANDREA M 1974 M4 (7) ASD BICI BIKE 93 2h12:16.00 27:06.90
30 269 CARELLI PAOLO M 1991 EMT (2) CYCLING TEAM OLTREPO 2h12:18.70 27:09.60
31 304 BELOTTI FABIO M 1969 M5 (5) TEAM SPACEBIKES 2h13:08.70 27:59.60
32 199 VITALI MASSIMO M 1971 M4 (8) MASTER TEAM 2h13:15.20 28:06.10
33 247 CATTANEO VALERIO M 1970 M4 (9) LA FENICE MTB 2h13:27.50 28:18.40
34 191 MOLLO ALESSANDRO M 1981 M2 (3) DGM1 RACING TEAM 2h15:29.00 30:19.90
35 21 GRIVEL THIERRY M 2001 JU (4) PILA BIKE PLANET 2h15:41.00 30:31.90
36 90   MAZZUCOTELLI SIMONA F 1977 DE (1) GS SUPERMERCATI BRIVIO 2h15:44.20 30:35.10
37 42 COMOLA ANDREA M 1976 EL (4) SILMAX RACING TEAM 2h16:06.00 30:56.90
38 157 PASCHETTA FLAVIO M 1974 M4 (10) VAL SANGONE OUTDOOR 2h16:22.50 31:13.40
39 202 VARNERO RAMON M 1982 M2 (4) RACE 4 FUN 2h16:26.70 31:17.60
40 67 PARODI ANDREA M 1965 M5 (6) TEAM BIKE O'CLOCK 2h16:31.70 31:22.60
41 154 BRESCIANI MIRKO M 1993 EMT (3) SIXS BOSCARO 2h16:32.20 31:23.10
42 164 GRAZIOTTI FRANCESCO M 1984 M2 (5) CYCLING TEAM OLTREPO 2h16:52.50 31:43.40
43 244 FOIS GIORGIO M 1984 M2 (6) RACING TEAM RIVE ROSSE 2h16:57.00 31:47.90
44 13 PENNA MATTIA M 1991 EL (5) ASD SIXS BOSCARO 2h17:03.50 31:54.40
45 328 MASCALI SILVIO M 1981 M2 (7) MAGICUNEO 2h18:16.50 33:07.40
46 224 LUIDELLI DIEGO M 1986 M1 (4) MTB CINGHIOS RACING TEAM 2h18:17.00 33:07.90
47 81   FASOLIS COSTANZA F 1986 DE (2) GIANT-LIV POLIMEDICAL 2h18:28.20 33:19.10
48 167 GIRELLI COSTANTINO M 1966 M5 (7) RACING TEAM RIVE ROSSE 2h18:33.50 33:24.40
48 37 GIRELLI ANDREA M 2000 UN (1) RACING TEAM RIVE ROSSE 2h18:33.50 33:24.40
50 239 COLUCCIO FLAVIO M 1969 M5 (8) SILMAX RACING TEAM 2h18:38.20 33:29.10
51 333 CASOTTO LUCA M 1972 M4 (11) RACING TEAM RIVE ROSSE 2h18:38.50 33:29.40
52 125 IOPPA MARCO M 1987 M1 (5) LESSONA BIKE TEAM 2h18:42.20 33:33.10
53 132 DAVIČ STEFANO M 1989 M1 (6) BILLY TEAM 2h18:45.50 33:36.40
54 272 RICOTTI GIULIANO M 1968 M5 (9) CYCLING TEAM OLTREPO 2h19:04.70 33:55.60
55 197 BEANI PAOLO M 1956 M7 (3) MASTER TEAM 2h19:08.00 33:58.90
56 256 PIGLIA DAVIDE M 1977 M3 (4) SPEEDY BIKE 2h19:56.00 34:46.90
57 319 MARCIONETTI JONATHAN M 1981 M2 (8) SPEEDY BIKE ASD 2h20:02.00 34:52.90
58 228 FUSAR BASSINI EDOARDO M 1960 M6 (2) LISSONE MTB ASD 2h20:34.40 35:25.30
59 186 VIETTO ANDREA M 1978 M3 (5) SC FARIGLIANO I GAT ROSS 2h20:46.20 35:37.10
60 205 CHIEREGATO ANDREA M 1977 M3 (6) VITTORIA-BRIGHT RACING SHOCKS 2h21:34.00 36:24.90
61 80   PASTORE MARTA F 1991 DE (3) TEAM BIKE O'CLOCK 2h22:16.40 37:07.30
62 141 PARODI ANDREA M 2001 JU (5) ASD MTB I CINGHIALI 2h22:55.90 37:46.80
63 149 CAVALLO GIANPIERO M 1962 M6 (3) SILMAX RACING TEAM 2h23:00.40 37:51.30
64 324 PIRAS OTTORINO M 1964 M6 (4) TEAM BIKE O'CLOCK 2h23:14.90 38:05.80
65 137 BIANCO MIRCO M 1959 M7 (4) DREAM TEAM 2h24:07.90 38:58.80
66 246 GENTILE ANDREA M 1993 EMT (4) ASD MAD WHEELS 2h24:09.40 39:00.30
67 301 SCALISE DOMENICO M 1981 M2 (9) GENOA BIKE 2h24:11.90 39:02.80
68 175 CANEVA MARCO M 1966 M5 (10) BIKERS TEAM LIVELLATO 2h25:04.70 39:55.60
69 219 ROSTAGNO FABIO M 1993 EMT (5) BILLY TEAM 2h25:26.40 40:17.30
70 104   FILIBERTI SILVIA F 1975 W2 (1) LUGAGNANO OFF ROAD 2h29:58.90 44:49.80
71 259 MARCHETTA LUIGI M 1973 M4 (12) LUGAGNANO OFF ROAD 2h29:59.40 44:50.30
72 294 PERASSO MARCO M 1971 M4 (13) GENOA BIKE 2h31:09.70 46:00.60
73 323 CARDELLA DANILO M 1970 M4 (14) SCOTT SUMIN 2h33:58.20 48:49.10
74 135 ABBĀ GIORDANO M 1975 M3 (7) SCOTT SUMIN 2h34:31.70 49:22.60
75 327 CARLINI VALTER M 1979 M3 (8) TEAM SENZA SENSO 2h34:40.90 49:31.80
76 258 BRESCIANI DANIELE M 1999 EMT (6) SIXS BOSCARO 2h34:41.70 49:32.60
77 85   MONTE YARA SABRINA F 1997 DE (4) RACING TEAM RIVE ROSSE 2h35:24.40 50:15.30
78 184 VAGGE MAURO M 1976 M3 (9) TEAM BIKE O'CLOCK 2h36:17.60 51:08.50
79 241 BERTI MAURO M 1967 M5 (11) DARRA RACING TEAM 2h36:42.90 51:33.80
80 281 MERANI MARCO M 1968 M5 (12) TEAM SENZA SENSO 2h36:53.90 51:44.80
81 283 COMELLI ANDREA M 1976 M3 (10) TEAM BIKE O'CLOCK 2h37:15.40 52:06.30
82 315 PIROMALLI VALERIO M 1984 M2 (10) BIKEVO MOBILI CASACCIA 2h37:45.90 52:36.80
83 155 COSTAMAGNA ANDREA M 1983 M2 (11) GS PASSATORE 2h38:25.20 53:16.10
84 243 MORTALI RICCARDO M 1979 M3 (11) TEAM EVO PROJET 2h38:51.20 53:42.10
85 218 SANDRI ANDREA M 1973 M4 (15) BIKE AND RIDE MSP ROMA 2h39:54.70 54:45.60
86 330 PERTICA ANDREA M 1980 M2 (12) CICLO TEAM CERATI 2h40:22.90 55:13.80
87 170 NAPOLETANO GIUSEPPE M 1963 M6 (5) BICI CAMOGLI GOLFO PARADISO 2h40:51.20 55:42.10
88 314 COMELLI MAURIZIO M 1972 M4 (16) TEAM BIKE O'CLOCK 2h40:53.60 55:44.50
89 166 VALCOZZENA MATTIA M 1991 EMT (7) ROCKANDROADBIKE 2h42:00.90 56:51.80
90 331 BARBIERI LUCA M 1976 M3 (12) TEAM BIKE O'CLOCK 2h42:36.90 57:27.80
90 107   MANDELLI CHIARA F 1972 W2 (2) TEAM SPACEBIKES 2h42:36.90 57:27.80
92 262 DELPONTE MATTEO M 1980 M2 (13) SPEEDY BIKE 2h42:46.20 57:37.10
93 212 APRUZZESE FRANCESCO M 1977 M3 (13) TN TEAM 2h43:56.90 58:47.80
94 194 RUSCONI ENRICO M 1960 M6 (6) CYCLING TEAM OLTREPO 2h45:29.10 1h00:20.00
95 84   GALANTE IRENE F 2002 DJ (1) RACING TEAM RIVE ROSSE 2h45:31.40 1h00:22.30
96 289 SANTINO GABRIELE M 1979 M3 (14) TEAM BIKE O'CLOCK 2h46:30.40 1h01:21.30
97 158 BELLOTTI ENRICO M 1968 M5 (13) LA FENICE MTB 2h47:19.10 1h02:10.00
98 282 MACCIO GIACOMO M 1958 M7 (5) GC VALLESTURA 2h48:10.90 1h03:01.80
99 182 BISCARO MASSIMO M 1977 M3 (15) LA FENICE MTB 2h49:48.60 1h04:39.50
100 133 RISOLI MASSIMO M 1976 M3 (16) GREEN SPORT 2h49:55.40 1h04:46.30
101 127 PERITI GIORGIO M 1959 M7 (6) TEAM PERINI 2h49:58.40 1h04:49.30
102 235 DIGILIO PIERO ANGELO M 1963 M6 (7) LEYNICESE RACING TEAM 2h50:14.90 1h05:05.80
103 265 GIOVANDO VALTER M 1962 M6 (8) SUTALATUR BIKE SALASSA 2h51:14.90 1h06:05.80
104 232 PODESTA' SERGIO M 1969 M5 (14) BICI CAMOGLI GOLFO PARADISO 2h53:09.10 1h08:00.00
105 100   GIACCAGLIA MARTA F 1991 EWS (1) BIKERS TEAM 2h54:07.60 1h08:58.50
106 264 VELARDI COSIMO M 1956 M7 (7) DARRA RACING TEAM 2h55:38.40 1h10:29.30
107 326 CASERZA GIANLUCA M 1991 EMT (8) GIORNALIERA 2h57:16.60 1h12:07.50
108 102   MONDANI CARLA F 1977 W2 (3) TEAM PERINI 2h58:50.80 1h13:41.70
109 293 PERPIGLIA PAOLO M 1962 M6 (9) TEAM CENTOXCENTOBICI 3h05:46.30 1h20:37.20
110 110   MAGLIULO ELISABETTA F 1965 W2 (4) TEAM BIKE O'CLOCK 3h06:07.80 1h20:58.70
111 332 FILIPPIN LUIGI M 1962 M6 (10) RACING TEAM LA BICI 3h06:14.80 1h21:05.70
112 313 DI BELLA MARCO M 1979 M3 (17) LIGURIA MTB ASD 3h07:24.60 1h22:15.50
113 200 MACCAPANI ANDREA M 1976 M3 (18) ANGRY WHEELS MTB 3h08:40.80 1h23:31.70
114 280 GHIGLIONE ALBERTO M 1975 M3 (19) BIKERS TEAM LIVELLATO 3h10:13.30 1h25:04.20
115 334 FRANCOLI ACHILLE M 1964 M6 (11) GIORNALIERA 3h15:00.00 1h29:50.90
116 312 REPETTO MAURIZIO M 1977 M3 (20) BIKEVO MOBILI CASACCIA 3h21:03.00 1h35:53.90
117 225 AGAGLIATI SIMONE M 1977 M3 (21) CICLI GAI CHIERI 3h23:43.00 1h38:33.90
118 273 SANGUINETI MARCO M 1963 M6 (12) TEAM PERINI 3h28:12.00 1h43:02.90
119 308 GAROMBO PAOLO M 1965 M5 (15) DEDONATO ROAD RUNNERS 3h30:10.00 1h45:00.90
120 321 ALLEGRI STEFANO M 1985 M1 (7) TEAM VALLESCRIVIA ASD 3h31:15.00 1h46:05.90
121 260 CANOVA GIANNI M 1958 M7 (8) ASS.SCUOLA NAZ.MTB OASI ZEGNA 3h32:34.00 1h47:24.90