ASS PETT   ATLETA DATA SEX CAT TEAM PCAT GIRI TEMPO GAP MEDIA
1 76 FIGINI FRANCESCO 1985 M GR3 POOL CANTU [1] 11 1h04:40.500 19,38
2 14 DEVOTI MARCO 1984 M GR3 VILLAFRANCA TEAM [2] 11 1h07:05.000 +2:24.500 18,69
3 558 BONDI MANUEL 1975 M GR4 [1] 11 1h08:03.000 +3:22.500 18,42
4 31 SEMINARA ALESSIO 1988 M GR3 SEMINARA BROTHERS [3] 11 1h08:22.500 +3:42.000 18,34
5 89 BERNO SAMUELE 2003 M GR1 CICLISTICA OSPEDALET [1] 11 1h10:08.200 +5:27.700 17,87
6 106 TERMINE MARCO 1977 M GR4 HCT 39 SANREMO [2] 11 1h10:47.000 +6:06.500 17,71
7 110 SALVICCIO MARCO 1989 M GR2 SOFTBIKE CREWS [1] 11 1h11:01.200 +6:20.700 17,65
8 113 TORRERO IVAN 1984 M GR3 [4] 11 1h11:04.700 +6:24.200 17,64
9 39 MONTALTO ANDREA 1974 M GR4 TEAM BCS GIANT [3] 11 1h11:05.500 +6:25.000 17,63
10 12 MINASSO FEDERICO 1987 M GR3 BICICLANDO TEAM [5] 11 1h11:06.200 +6:25.700 17,63
11 70 TREMBLAN DIEGO 1972 M GR4 ADS VC COURMAYEUR M. [4] 10 1h05:14.800 +1 Giro 17,47
12 15 SEMINARA ANDREA 1994 M GR2 SEMINARA BROTHERS [2] 10 1h05:26.800 +1 Giro 17,41
13 32 CANNAS IGNAZIO 1967 M GR4 ANDORA RACE [5] 10 1h05:35.300 +1 Giro 17,38
14 71 DAGNA FEDERICO 1991 M GR2 TEAM CICLI REINAUDO [3] 10 1h05:39.800 +1 Giro 17,36
15 77 CATALDO ROCCO 1988 M GR3 SOFTBIKE CREWS [6] 10 1h05:49.300 +1 Giro 17,31
16 36 OLIVA RENZO 1966 M GR4 CENTOXCENTO BICI [6] 10 1h05:57.000 +1 Giro 17,28
17 100 CLAUSI ROBERTO 1989 M GR2 FRRD GOLFO DIANESE [4] 10 1h06:32.500 +1 Giro 17,13
18 105 RONDELLI PAOLO 1987 M GR3 TEAM BCS GIANT [7] 10 1h06:38.800 +1 Giro 17,1
19 50 VANNI ALESSANDRO 1982 M GR3 PONENTE GRANTY [8] 10 1h06:44.300 +1 Giro 17,08
20 342 BERTONE ANDREA 1992 M GR2 [5] 10 1h06:52.000 +1 Giro 17,04
21 67 ZUPO GIUSEPPE 1973 M GR4 BLU DI MARE [7] 10 1h07:17.300 +1 Giro 16,94
22 84 REBAUDO MARCO 1968 M GR4 SCOTT ALFO BIKE [8] 10 1h07:18.800 +1 Giro 16,93
23 16 MARINO ERIK 1987 M GR3 GS PASSATORE [9] 10 1h08:04.300 +1 Giro 16,74
24 74 BIANCHI FABIO 1986 M GR3 UNBROKEN RACING TEAM [10] 10 1h09:06.800 +1 Giro 16,49
25 28 CORDONE MICHELE 1990 M GR2 ANDORA RACE [6] 10 1h09:28.000 +1 Giro 16,41
26 51 STOCCO CLAUDIO 1957 M GR5 BIKRES TEAM [1] 10 1h09:50.500 +1 Giro 16,32
27 75 PEIRANO MASSIMILIANO 1973 M GR4 TEAM CASA SALUTE [9] 10 1h10:06.000 +1 Giro 16,26
28 81 CORTESE FULVIO 1975 M GR4 UNBROKEN RACING TEAM [10] 10 1h10:06.200 +1 Giro 16,26
29 87 DEMASI DANIEL 1988 M GR3 FRRD GOLFO DIANESE [11] 10 1h10:41.500 +1 Giro 16,12
30 91 ASCHERO OMAR 1979 M GR3 CICLISTICA OSPEDALET [12] 10 1h11:47.200 +1 Giro 15,88
31 73 CIANCIO ANDREA 1977 M GR4 UNBROKEN RACING TEAM [11] 10 1h11:56.700 +1 Giro 15,84
32 345 GIORDANO MATTIA 2004 M GR1 [2] 10 1h12:34.700 +1 Giro 15,7
33 38 SCIASCIA GIANNI 1975 M GR4 TEAM BCS GIANT [12] 10 1h12:37.000 +1 Giro 15,69
34 92 GALLO ROBERTO 1960 M GR5 UC IMPERIA [2] 9 1h05:01.500 +2 Giri 15,77
35 108 ARRIGO GIUSEPPE 1968 M GR4 RUSTY BIKE [13] 9 1h05:13.500 +2 Giri 15,73
36 80 MATASSA VINCENZO 1972 M GR4 TEAM DM-SANREMO [14] 9 1h05:54.000 +2 Giri 15,56
37 109 MARINI GIORGIO 1965 M GR4 BILLY TEAM [15] 9 1h06:42.000 +2 Giri 15,38
38 30 FAEDO FLAVIO 1967 M GR4 ANDORA CICLISMO [16] 9 1h07:59.500 +2 Giri 15,09
39 79 BARABINO FABIO 2003 M GR1 [3] 9 1h08:48.000 +2 Giri 14,91
40 78 LA COLA ANDREA 2004 M GR1 SOFTBIKE CREWS [4] 9 1h09:40.000 +2 Giri 14,72
41 88   CLAVIO SOFIA 2004 F DO CICLISTICA OSPEDALET [1] 9 1h10:17.000 +2 Giri 14,59
42 83 CARAMENTO STEFANO 1969 M GR4 SCOTT SUMIN [17] 9 1h11:39.500 +2 Giri 14,31
43 42 BRASA FABIO 1986 M GR3 PONENTE GRAVITY [13] 9 1h11:44.700 +2 Giri 14,3
44 19 CAMPAGNA MARCO 1974 M GR4 BICICLANDO TEAM [18] 9 1h13:09.700 +2 Giri 14,02
45 82 MAGLIANO GIORGIO 1952 M GR5 TEAM DM-SANREMO [3] 9 1h13:39.200 +2 Giri 13,93
46 352 GUGLIERI NICOLA 2003 M GR1 MTB IMPERIA [5] 9 1h13:58.000 +2 Giri 13,87
47 107   MARINESCU MIHAELA 1979 F DO TEAM BCS GIANT [2] 9 1h14:08.700 +2 Giri 13,83
48 43 BRASA ROBERTO 1983 M GR3 PONENTE GRAVITY [14] 8 1h05:28.300 +3 Giri 13,92
49 90   RAO NICOLE 2003 F DO CICLISTICA OSPEDALET [3] 8 1h08:02.300 +3 Giri 13,4
50 17 PREVEDELLI CRISTIANO 1977 M GR4 BICICLANDO TEAM [19] 8 1h09:01.800 +3 Giri 13,21
51 72 SCALTRITI SANDRO 1971 M GR4 ASD CINGHIALI MANNAR [20] 8 1h09:59.500 +3 Giri 13,03
52 111 BARLA FRANCO 1962 M GR5 BICICLANDO TEAM [4] 8 1h11:57.500 +3 Giri 12,67
53 132 CAMPI MATTIA 1989 M GR2 MTB IMPERIA [7] 8 1h13:09.000 +3 Giri 12,46
54 34 ALBERTI LUCA 1982 M GR3 MTB IMPERIA [15] 8 1h13:46.700 +3 Giri 12,36
55 129 GESMUNDO GIACOMO 1989 M GR2 [8] 8 1h14:18.500 +3 Giri 12,27
56 69 EORDEA NICOLO 1993 M GR2 TEAM BC TIME [9] 7 1h06:57.800 +4 Giri 11,91
57 94   MASCIAGA STEFANIA 1965 F DO UC IMPERIA [4] 7 1h09:55.000 +4 Giri 11,41
58 24   MACIS ALTEA 1992 F DO TEAM BC TIME [5] 6 1h15:57.200 +5 Giri 9
59 359 COLOMBO MANUEL 2004 M GR1 [6] 4 28:54.400 +7 Giri 15,77
60 10 GANDOLFO MARCO 1979 M GR3 FRRD GOLFO DIANESE [16] 2 4:58.600 +9 Giri 45,81
1 554 PASQUA ANDREA 1986 M EB TEAM BC TIME [1] 11 1h04:42.300 19,38
2 553 PICCARDO FLAVIO 1972 M EB BICICLANDO TEAM [2] 11 1h07:27.000 +2:46.500 18,59
3 560 PICCONE MARCELLO 1956 M EB UNBROKEN RACING TEAM [3] 11 1h09:28.200 +4:47.700 18,05
4 559 COLOMBANO LUCA 1973 M EB SCOTT SUMIN [4] 11 1h11:03.000 +6:22.500 17,64
5 552 GAGLIOLO PIERLORENZO 1965 M EB BICICLANDO TEAM [5] 10 1h06:09.000 +1 Giro 17,23
6 551 GUIDARINI ROBERTO 1960 M EB BICICLANDO TEAM [6] 10 1h06:32.500 +1 Giro 17,13
7 556 BOGINO MIRCO 1996 M EB TEAM BC TIME [7] 10 1h11:00.000 +1 Giro 16,05
8 557 SEMERIA STEFANO 1976 M EB TEAM BC TIME [8] 10 1h12:33.000 +1 Giro 15,71