ASS PETT   ATLETA DATA SEX CAT TEAM GG TEMPO GAP MEDIA
  PRIMAVERA  
1 144 RIZZOTTO LEONARDO 2009 M PRI TEAM RCR 3 1h06:37.80 17,5
  DEBUTTANTI  
1 195 FERRARI GILBERTO 2005 M DEB ASD SANT’ANGELO 5 1h19:21.80 24,5
2 177 LOMBARDI CARLO 2005 M DEB SPORT FROG SENNA 4 1h12:10.60 +1 Giro 21,6
  DONNE A  
1 130 RESTEGHELLI LINDA 1983 F DOA TEAM RCR 4 1h12:05.60 21,6
2 86 SARIGU ALESSIA 2002 F DOA TEAM OLIVETO ASD 4 1h28:45.60 +16:40.00 17,5
  DONNE B  
1 268 KUZNIETSOVA ALLA 1980 F DOB TEAM RCR 4 1h13:13.10 21,3
2 98 CEREDA LAURA 1982 F DOB KTM PROTEK 4 1h26:24.60 +13:11.50 18
3 178 PERLETTI CLARA 1954 F DOB CICLI BATTISTELLA MTB 4 1h28:44.10 +15:31.00 17,5
  JUNIOR  
1 126 RIZZOTTO CHRISTIAN 1994 M JUN F.LLI RIZZOTTO COOP LOMB. 5 1h10:53.30 27,5
2 240 CHIESA GIÒ 2001 M JUN ASD SWATT CLUB 5 1h14:32.10 +3:38.80 26,1
3 101 MUSSA ANDREW 1995 M JUN FRANCESCONI 5 1h21:07.80 +10:14.50 24
  SENIOR A  
1 285 BOSSI ANDREA 1990 M SE 1 F.LLI RIZZOTTO COOP LOMB. 5 1h10:55.60 27,4
2 280 TIBONI ANDREA 1989 M SE 1 VELOCLUB GARDA 5 1h10:57.60 +2.00 27,4
3 41 PIAZZA FRANCESCO 1990 M SE 1 TEAM VIRIDIS 5 1h14:26.10 +3:30.50 26,1
4 110 SANGIOVANNI CARLO 1991 M SE 1 ASD TEAM UNIPACK 5 1h16:50.30 +5:54.70 25,3
5 396 BELVEDERE SIMONE 1988 M SE 1 VEL CLUB LODI VECCHIO 5 1h20:46.80 +9:51.20 24,1
6 398 FELETTI EMANUELE 1992 M SE 1 DOCTOR BIKE 5 1h21:56.10 +11:00.50 23,7
7 172 GHIDINI ALBERTO 1992 M SE 1 SPORT FROG SENNA 5 1h25:00.60 +14:05.00 22,9
8 192 MICCOLI ALBERTO 1988 M SE 1 ASD TEAM UNIPACK 5 1h26:28.60 +15:33.00 22,5
  SENIOR B  
1 394 BONETTI MASSIMO 1984 M SE 2 TEAM RCR 5 1h10:57.80 27,4
2 284 BECCALI ALESSANDRO 1985 M SE 2 F.LLI RIZZOTTO COOP LOMB. 5 1h12:42.10 +1:44.30 26,8
3 122 BARBATO ALBERTO 1987 M SE 2 F.LLI RIZZOTTO COOP LOMB. 5 1h15:21.10 +4:23.30 25,8
4 119 BEGHI DANTE 1983 M SE 2 F.LLI RIZZOTTO COOP LOMB. 5 1h15:21.60 +4:23.80 25,8
5 397 CONSONNI ALESSANDRO 1987 M SE 2 BIKE STATION PROJECT 5 1h19:03.10 +8:05.30 24,6
6 103 CARRA MASSIMILIANO 1984 M SE 2 FRANCESCONI 5 1h19:16.80 +8:19.00 24,5
  VETERANI A  
1 245 DISTASIO DIEGO 1981 M VE 1 TEAM RCR 5 1h10:54.60 27,4
2 116 BRUSCHI GIANLUCA 1979 M VE 1 F.LLI RIZZOTTO COOP LOMB. 5 1h16:15.10 +5:20.50 25,5
3 281 PUGLIA EMANUELE 1982 M VE 1 TEAM OLUBRA 5 1h18:29.30 +7:34.70 24,8
4 165 RODERI MARCO 1979 M VE 1 ORIO BIKE TEAM 5 1h21:54.30 +10:59.70 23,8
5 231 MARANGON  MATTEO 1981 M VE 1 F.LLI RIZZOTTO COOP LOMB. 5 1h21:55.80 +11:01.20 23,8
6 275 DONA ALESSANDRO 1982 M VE 1 BIKE&RUN 5 1h25:34.30 +14:39.70 22,7
7 171 CRESTA MAURO 1978 M VE 1 ORIO BIKE TEAM 5 1h26:40.80 +15:46.20 22,4
8 203 ZANIBONI DAVIDE 1982 M VE 1 ASD AVIS PAVIA 5 1h28:14.30 +17:19.70 22
  VETERANI B  
1 150 RIZZOTTO CLAUDIO 1977 M VE 2 TEAM RCR 5 1h10:53.30 27,5
2 145 CICERANO GIANDOMENICO 1976 M VE 2 TEAM RCR 5 1h15:20.60 +4:27.30 25,8
3 117 COLPANI GIUSEPPE 1974 M VE 2 F.LLI RIZZOTTO COOP LOMB. 5 1h16:13.80 +5:20.50 25,5
4 210 GHISONI MASSIMO 1976 M VE 2 LUGAGNANO OFF ROAD 5 1h18:43.10 +7:49.80 24,7
5 395 FRIGERIO PAOLO 1973 M VE 2 CASSINIS CYCLING TEAM 5 1h19:02.10 +8:08.80 24,6
6 249 BEGHELLO GIANLUCA 1973 M VE 2 BCISPORT OSPEDADLETTI 5 1h20:30.10 +9:36.80 24,2
7 208 CRISTALLI NICOLA 1976 M VE 2 VO2 TEAM 5 1h23:57.80 +13:04.50 23,2
8 170 TEDESCHI MARCO 1975 M VE 2 ORIO BIKE TEAM 4 1h14:46.10 +1 Giro 20,8
  GENTLEMAN A  
1 123 VINCENTI FABRIZIO 1968 M GE 1 F.LLI RIZZOTTO COOP LOMB. 5 1h15:59.10 25,6
2 193 GALLININI DINO 1970 M GE 1 TEAM LNC JO.WE 5 1h16:00.60 +1.50 25,6
3 94 SARIGU CLAUDIO 1969 M GE 1 TEAM OLIVETO ASD 5 1h16:02.30 +3.20 25,6
4 179 BALLINI GIUSEPPE 1970 M GE 1 ASD LA CA' DI RAN 5 1h17:40.80 +1:41.70 25,1
5 223 BRAMBILLA MAURIZIO 1969 M GE 1 PAVAN FREEBIKE 5 1h18:47.30 +2:48.20 24,7
6 222 ROSSI MASSIMO 1971 M GE 1 ASD LA FENICE 5 1h19:00.80 +3:01.70 24,6
7 128 ALBRIZIO PIETRO 1970 M GE 1 F.LLI RIZZOTTO COOP LOMB. 5 1h19:23.10 +3:24.00 24,5
8 129 GALBIATI ANDREA 1971 M GE 1 F.LLI RIZZOTTO COOP LOMB. 5 1h25:32.60 +9:33.50 22,7
9 97 MORANDI RICCARDO 1972 M GE 1 KTM PROTEK 5 1h27:50.10 +11:51.00 22,2
  GENTLEMAN B  
1 131 DI STASIO PATRIZIO 1965 M GE 2 TEAM RCR 5 1h16:08.10 25,6
2 220 LURAGHI LUCA 1967 M GE 2 ASD TEAM USLENGHI 5 1h16:09.60 +1.50 25,6
3 189 BERTONI DAVIDE 1967 M GE 2 ASD LA CA' DI RAN 5 1h16:33.80 +25.70 25,4
4 267 TADDI ROBERTO 1966 M GE 2 TEAM RCR 5 1h17:39.60 +1:31.50 25,1
5 215 MERICO ALVARO 1966 M GE 2 ASD PASSIONE BICI 5 1h18:59.30 +2:51.20 24,6
6 279 GEROSA ENDRIO 1966 M GE 2 TEAM RCR 5 1h18:59.30 +2:51.20 24,6
7 113 MARASCHI CESARE 1967 M GE 2 UC BORGHETTO BIKE 5 1h19:02.30 +2:54.20 24,6
8 270 MORO CESARE 1966 M GE 2 LISSONE MTB 5 1h19:02.30 +2:54.20 24,6
9 230 MANZONI ROBERTO 1963 M GE 2 VAM RACE 5 1h20:56.60 +4:48.50 24
10 18 ALABISO GIOVANNI 1963 M GE 2 CICLIMANT-S RACING TEAM 5 1h22:44.10 +6:36.00 23,5
11 201 MILANI STEFANO 1966 M GE 2 ASD NON SOLO BICI 5 1h22:44.10 +6:36.00 23,5
12 102 MUSSA GIULIO 1965 M GE 2 FRANCESCONI 5 1h23:36.80 +7:28.70 23,3
13 95 CELESTE MASSIMO 1966 M GE 2 VELO CLUB PAVIA 4 1h09:52.30 +1 Giro 22,3
14 263 RIGOTTI GIUSEPPE 1964 M GE 2 FONTAZIONE ATM 4 1h11:56.30 +1 Giro 21,6
15 108 BOSSI SERGIO 1964 M GE 2 ASD PASSIONE BICI 4 1h13:37.30 +1 Giro 21,1
  SUPER GENTLEMAN A  
1 105 FUSAR BASSINI EDOARDO 1960 M SG A LISSONE MTB 4 1h07:47.80 23
2 106 GIPPONI MARCO 1962 M SG A BIKE&RUN 4 1h07:58.30 +10.50 22,9
3 226 ZANABONI WALTER 1961 M SG A ASD TEAM UNIPACK 4 1h08:39.80 +52.00 22,7
4 276 BOZZATO GIOVANNI 1959 M SG A AVIS PAVIA 4 1h12:37.80 +4:50.00 21,4
5 214 SORDI GIACOMO 1959 M SG A PEDALE CASALESE 4 1h13:03.80 +5:16.00 21,3
6 115 MORETTI RAFFAELE 1961 M SG A F.LLI RIZZOTTO COOP LOMB. 4 1h13:14.10 +5:26.30 21,3
7 227 MAPELLI CARLO 1960 M SG A KTM PROTEK 4 1h18:09.30 +10:21.50 19,9
8 252 BELCASTRO CARMELO 1958 M SG A CROCE VERDE PAVESE CYCLING 3 52:57.10 +1 Giro 22
  SUPER GENTLEMAN B  
1 238 SUCCU GIANNINO 1955 M SG B ASD TEAM USLENGHI 4 1h09:09.30 22,5
2 274 DONA GINO MARIO 1956 M SG B BIKE&RUN 4 1h09:09.60 +0.30 22,5
3 118 BALDUCCI COSIMO 1956 M SG B F.LLI RIZZOTTO COOP LOMB. 4 1h09:23.40 +14.10 22,4
4 96 SCORBATTI PIERLUIGI 1954 M SG B VELO CLUB PAVIA 4 1h09:52.60 +43.30 22,3
5 261 GUARNIERI CLAUDIO 1949 M SG B F.LLI RIZZOTTO COOP LOMB. 4 1h11:53.30 +2:44.00 21,7
6 216 RIZZOTTO  IVAN 1947 M SG B TEAM RCR 4 1h14:56.60 +5:47.30 20,8
7 112 BAINI GIACOMINO 1956 M SG B CICLI PIOLLINI CODOGNO 4 1h15:09.60 +6:00.30 20,7
8 221 RAMELLINI ROSARIO 1956 M SG B F.LLI RIZZOTTO COOP LOMB. 4 1h26:24.60 +17:15.30 18
9 278 NEGRI GAETANO 1945 M SG B F.LLI RIZZOTTO COOP LOMB. 3 1h20:00.30 +1 Giro 14,6