ASS PETT   ATLETA DATA SEX CAT PCAT TEAM TEMPO GAP MEDIA
1 69 BARBIERI RICCARDO 1997 M JUN (1) TEAM MP FILTRI 36:06.0 22,4
2 74 BALZARINI EDOARDO 1996 M JUN (2) PEDALE BOBBIENSE 36:54.2 48.2 21,9
3 57 PELLIZZONI FABRIZIO 1972 M GEN1 (1) STAFFORA TRIATHLON 37:22.7 1:16.7 21,6
4 44 GUGLIELMETTI FABIO 1974 M VET2 (1) ASD EVENTI 38:00.2 1:54.2 21,3
5 32 CAVALLI ROCCO 1980 M VET1 (1) VO2 TEAM PINK 38:13.4 2:07.4 21,1
6 2 CARLOTTI MARCO 1987 M SEN2 (1) APORT FROG SENNA 38:32.9 2:26.9 21
7 15 ROBLES CASADO JESUS A. 1980 M VET1 (2) CCCREVILLENT 38:49.0 2:43.0 20,8
8 40 FERRARI DAVIDE 1973 M VET2 (2) ARGON 18 HICARI STEMAX 38:55.7 2:49.7 20,8
9 59 PINZELLO MATTEO 2004 M DEB (1) GC VARZI 39:17.9 3:11.9 20,6
10 12 PASQUALI MATTIA 1999 M JUN (3) PEDALE BOBBIESE 39:21.9 3:15.9 20,5
11 19 VEZZALI FILIPPO 1975 M VET2 (3) TEAM BIKE SEGRATE 39:38.2 3:32.2 20,4
12 47 MAIOCCHI GIANLUIGI 1973 M VET2 (4) PEDALE BOBBIESE 39:47.2 3:41.2 20,3
13 17 SANGUIGNI FULVIO 1999 M JUN (4) OLIMPIA LAZIO 39:51.7 3:45.7 20,3
14 42 GANDINI CLAUDIO 1984 M SEN2 (2) GC VARZI 40:06.7 4:00.7 20,1
15 68 ZOADELLI SIMONE 1998 M JUN (5) TEAM MP FILTRI 40:07.4 4:01.4 20,1
16 85 ALLADIO LORENZO 1984 M SEN2 (3) SANETTI SPORT 40:34.2 4:28.2 19,9
17 83 ALBENGO SALVATORE 1993 M JUN (6) LA ORSI BIKE 40:39.7 4:33.7 19,9
18 88 CENTENARO ANDREA 1974 M VET2 (5) GC VARZI 40:48.4 4:42.4 19,8
19 33 CAVAZZONI DIEGO 1970 M GEN1 (2) GC VARZI 40:52.5 4:46.5 19,8
20 37 ECHINARDI MASSIMO 1972 M GEN1 (3) LA ORSI BIKE 41:18.2 5:12.2 19,6
21 46 LODI ANDREA 1968 M GEN1 (4) ARGON 18-HICARI-STEMAX 41:37.2 5:31.2 19,4
22 61 SALVADERI DARIO 1974 M VET2 (6) GSC MALEO 42:11.7 6:05.7 19,1
22 53 MENINI ANDREA 1996 M JUN (7) GC VARZI 42:11.7 6:05.7 19,1
24 65 TOSI GIACOMO 1997 M JUN (8) COOPERATORI 42:13.9 6:07.9 19,1
25 58 PERSONENI ROBERTO 1968 M GEN1 (5) GIULIANO BARCELLA 42:30.0 6:24.0 19
26 26 BONAMICI MAURO 1966 M GEN2 (1) SC COLLINE OLTREPÒ 42:51.2 6:45.2 18,9
27 43 GHIRARDELLI LORENZO 1956 M SG_B (1) MR BIKE 43:00.7 6:54.7 18,8
28 18 TERMINIO STEFANO 1981 M VET1 (3) LA ORSI BIKE 43:19.0 7:13.0 18,6
29 5 DEMURTAS STEFANO 1977 M VET2 (7) US PORTOVENERE 43:22.4 7:16.4 18,6
30 80 SARTORI FABIO 1981 M VET1 (4) GS PODENZANO 43:24.2 7:18.2 18,6
31 14 REDAELLI ROBERTO 1964 M GEN2 (2) FLANDRES LOVE 43:36.7 7:30.7 18,5
32 55 MOTTI EMANUELE 1980 M VET1 (5) LA ORSI BIKE 43:38.7 7:32.7 18,5
33 39 FAUSTINI STEFANO 1968 M GEN1 (6) TEAM BUTTY 43:47.2 7:41.2 18,4
34 76 BONOMINI GIOVANNI 1988 M SEN1 (1) LUGAGNANO OFFROAD 43:49.5 7:43.5 18,4
35 62 SAVOLDI FRANCESCO 1965 M GEN2 (3) BREVIARIO BONATE SOPRA 43:53.5 7:47.5 18,4
36 81 LOSINI LUCA 1979 M VET1 (6) LA ORSI BIKE 44:05.9 7:59.9 18,3
37 11 MONTICELLI ALESSANDRO 1987 M SEN2 (4) LUGAGNANO OFFROAD 44:50.7 8:44.7 18
38 4 CHIESA SIMONE 1981 M VET1 (7) GS PODENZANO 45:10.7 9:04.7 17,9
39 75 LACCHINI DANIELE 1976 M VET2 (8) LA ORSI BIKE 45:11.2 9:05.2 17,9
40 34 D'AGOSTO EMANUELE 1985 M SEN2 (5) TEAM METRONOTTE PIACENZA 45:28.2 9:22.2 17,8
41 3 CHIARI MASSIMILIANO 1974 M VET2 (9) FRANCESCONI 45:50.5 9:44.5 17,6
42 7 FACCHINI PAOLO 1971 M GEN1 (7) PEDALE BOBBIESE 45:51.4 9:45.4 17,6
43 50 MARCHESINI LUCA 1980 M VET1 (8) TEAM METRONOTTE PIACENZA 45:56.7 9:50.7 17,6
44 73 CHERO QUEZADA MAURICIO 1988 M SEN1 (2) DILANTISTICA VENTI 46:22.2 10:16.2 17,4
45 25 BIANCHI PAOLO 1961 M SG_A (1) GC VARZI 46:44.2 10:38.2 17,3
46 20 ZAMBELLI PIERGIORGIO 1971 M GEN1 (8) VO2 TEAM PINK 46:45.5 10:39.5 17,3
47 56 NEGRI CRISTIAN 1974 M VET2 (10) GC VARZI 48:09.7 12:03.7 16,8
48 63 STEGAGNO UGO 1954 M SG_B (2) ZERO W 48:21.0 12:15.0 16,7
49 9 LUCCHINI SIMONE 1982 M VET1 (9) MTB PICELEON 48:29.0 12:23.0 16,7
50 48 MALCHIODI PAOLO 1970 M GEN1 (9) TORINO TRIATHLON 48:35.5 12:29.5 16,6
51 29 BRIZZOLARI CLAUDIO 1954 M SG_B (3) TEAM RASCHIANI 48:39.2 12:33.2 16,6
52 60   RICCÒ ELISABETTA 1981 F DOB (1) TEAM BIKE SEGRATE 48:40.5 12:34.5 16,6
53 8 LODI GUSTAVO 1983 M SEN2 (6) GREEN SPORT 48:41.5 12:35.5 16,6
54 67 FIORANI MASSIMO 1967 M GEN2 (4) TEAM TREMORI  48:46.2 12:40.2 16,6
55 21 ZINETTI ENRICO 1974 M VET2 (11) TEAM SOLURA 48:46.7 12:40.7 16,6
56 49 MALIGHETTI MATTEO 1992 M SEN1 (3) GIULIANO BARCELLA 48:52.5 12:46.5 16,5
57 6   DORSI PATRIZIA 1973 F DOB (2) GREEN SPORT 48:57.0 12:51.0 16,5
58 13 PEROTTI RENATO 1966 M GEN2 (5) I BRIC ALESSANDRIA 49:01.0 12:55.0 16,5
59 77 ATZORI GIANLUCA 1969 M GEN1 (10) PIU SPORT SESTRI LEVANTE 49:13.2 13:07.2 16,4
60 1 BONOMETTI GIUSEPPE 1966 M GEN2 (6) TEAM SOLURA 49:25.7 13:19.7 16,3
61 70 GARBARINO GIUSEPPE 1962 M SG_A (2) BICI CAMOGLI 50:27.2 14:21.2 16
62 66   CISOTTO MARA 1986 F DOA (1) TRIATHLON CREMONA STRADIVARI 50:38.0 14:32.0 15,9
63 35 DAMASCHI PIERANGELO 1970 M GEN1 (11) LA ORSI BIKE 51:35.0 15:29.0 15,7
64 10 MICELI DANIEL 1990 M SEN1 (4) VELOBIKE 51:37.5 15:31.5 15,6
65 78 ORSI ANDREA 1990 M SEN1 (5) TEAM METRONOTTE PIACENZA 52:06.7 16:00.7 15,5
66 82   SPERONI ARIANNA 1978 F DOB (3) LA ORSI BIKE 52:07.5 16:01.5 15,5
67 51 MARCHETTI ITALO 1957 M SG_B (4) GC VARZI 52:08.5 16:02.5 15,5
68 72 SILVA LUCA 1975 M VET2 (12) LA ORSI BIKE 52:11.2 16:05.2 15,5
69 64 TANSI ROCCO 1963 M GEN2 (7) GS MASERATI 52:18.5 16:12.5 15,4
70 38 EMANUELE ADRIANO 1967 M GEN2 (8) LA ORSI BIKE 54:21.5 18:15.5 14,9
71 79 CARLOTTI GABRIELE 1986 M SEN2 (7) OMNI BIKE 54:28.0 18:22.0 14,8
72 87 CARAVAGGIO GUIDO 1951 M SG_B (5) GC VARZI 55:11.7 19:05.7 14,6
73 45 IOTTI MICHELE 1967 M GEN2 (9) BREVIARIO BONATE SOPRA 55:42.5 19:36.5 14,5
74 27   BOTTA LIVIA 2003 F DOA (2) BICI CAMOGLI 55:43.7 19:37.7 14,5
75 28 BOTTA SERGIO 1974 M VET2 (13) BICI CAMOGLI 55:52.7 19:46.7 14,4
76 71 LAGOMARSINO GIULIO 1959 M SG_A (3) BICI CAMOGLI 56:51.5 20:45.5 14,2
77 84 ROMITI GIANMARCO 1992 M SEN1 (6) LA ORSI BIKE 58:08.0 22:02.0 13,9
78 41 FRANCO NICOLÒ 1972 M GEN1 (12) PEDALE GODIASCHESE 1h00:16.2 24:10.2 13,4
79 23   BAGNOLI ADRIANA 1967 F DOB (4) GC VARZI 1h09:15.0 33:09.0 11,6
80 16 SACCHI MARCELLO 1973 M VET2 (14) GS PODENZANO 1h11:29.0 35:23.0 11,3
81 86 VIZZI LUIGI 1947 M SG_B (6) PEDALE GODIASCHESE 1h13:36.0 37:30.0 11
82 31   CARBONE CARMEN 1958 F DOB (5) GC VARZI 1h19:37.0 43:31.0 10,1