ASS PETT   ATLETA SEX CAT (Clt) TEAM TEMPO GAP INT CINT
1 1 RABENSTEINER FABIAN M EL (1) WILIER-PIRELLI FACTORY TEAM MX 3h33:23.1 1h42:04.3 (2)
2 2 SAMPARISI NICOLAS M EL (2) KTM ALCHEMIST POWERED BRENTA B 3h36:27.4 3:04.3 1h42:04.6 (3)
3 18 ROSA MASSIMO M EL (3) SOUDAL LEECOUGAN INTERNATIONAL 3h36:53.4 3:30.3 1h42:32.3 (4)
4 11 LONGO TONY M EL (4) SOUDAL LEECOUGAN INTERNATIONAL 3h38:08.6 4:45.5 1h43:04.8 (6)
5 5 RAGNOLI JURI M EL (5) SCOTT RACING TEAM 3h40:44.9 7:21.8 1h42:03.6 (1)
6 30 ROSA DIEGO M EL (6) EOLO - KOMETA 3h42:07.4 8:44.3 1h43:39.0 (7)
7 12 CHERCHI DARIO M UN (1) KTM ALCHEMIST POWERED BRENTA B 3h43:35.1 10:12.0 1h42:33.3 (5)
8 19 DORIGONI JAKOB M EL (7) TORPADO FACTORY TEAM 3h43:59.4 10:36.3 1h44:20.0 (9)
9 23 VALERIO DOMENICO M EL (8) BOTTECCHIA FACTORY TEAM 3h44:18.9 10:55.8 1h46:26.5 (11)
10 36 SARAVALLE ALESSANDRO M EL (9) SILMAX RACING TEAM 3h44:42.9 11:19.8 1h45:47.0 (10)
11 4 REBAGLIATI MARCO M EL (10) WILIER 7C FORCE 3h45:34.1 12:11.0 1h44:19.8 (8)
12 27 DAL GRANDE STEFANO M EL (11) OLYMPIA FACTORY TEAM 3h47:18.6 13:55.5 1h47:50.5 (12)
13 171 VALSECCHI MATTEO M M1 (1) TEAM SPACEBIKES 3h50:33.7 17:10.6 1h49:41.7 (26)
14 51 CARATIDE ADRIANO M EL (12) TABROS RACING TEAM 3h52:08.4 18:45.3 1h48:31.3 (18)
15 52 GORIA STEFANO M UN (2) MAGICUNEO 3h53:10.2 19:47.1 1h49:30.8 (23)
16 40 LAPOSSE LORENZO M EL (13) BOTTECCHIA FACTORY TEAM 3h53:28.6 20:05.5 1h47:54.0 (15)
17 24 TRINCHERI LORENZO M UN (3) WILIER 7C FORCE 3h53:28.9 20:05.8 1h47:53.3 (14)
18 298 BALDUCCI MIRCO M M3 (1) A.S.D. G.C. TONDI SPORT 3h54:15.1 20:52.0 1h49:57.4 (27)
19 175 POZZECCO DANIEL M M1 (2) FLAMME ROUGE 3h55:06.6 21:43.5 1h49:38.7 (25)
20 25 FERRERO SIMONE M EL (14) TEAM MARCHISIO BICI 3h56:37.2 23:14.1 1h48:31.0 (17)
21 33 CASELLA FRANCO M EL (15) DAMA_PASOLINI_BIKEPRO 3h56:54.4 23:31.3 1h49:28.3 (22)
22 59 CRISI ROBERTO M EL (16) RDR ITALIA LEYNICESE RACING TE 3h56:55.4 23:32.3 1h50:31.5 (28)
23 64 PIERPAOLI LORENZO M EL (17) TEAM CINGOLANI 3h57:56.9 24:33.8 1h49:35.0 (24)
24 73 DI MARCO DAVIDE M EL (18) BIKE THERAPY A.S.D. 3h58:23.9 25:00.8 1h47:54.0 (15)
25 54 LAMASTRA GIUSEPPE M EL (19) SILMAX RACING TEAM 3h58:25.4 25:02.3 1h52:38.8 (39)
25 21 HOFER FRANZ M EL (19) BOTTECCHIA FACTORY TEAM 3h58:25.4 25:02.3 1h52:39.3 (40)
27 56 ZANASCA LUCA M EL (21) TEAM COMOBIKE ASD 3h58:54.9 25:31.8 1h49:12.3 (20)
28 83 ANGELETTI MICHELE M EL (22) BIKE THERAPY A.S.D. 3h58:58.1 25:35.0 1h52:37.8 (38)
29 76 PANIZZA RICCARDO M EL (23) TEAM COMOBIKE ASD 3h59:19.1 25:56.0 1h52:37.5 (37)
30 256 PIACENTINI MATTEO M EMT (1) ASD TEAM BIKE PALOMBARA SABINA 3h59:31.9 26:08.8 1h53:32.7 (45)
31 192 DOMINICI EMILIANO M M3 (2) G.S.CICLOTECH 4h00:43.2 27:20.1 1h50:45.2 (29)
32 170 ZUNINO MATTIA M EMT (2) TEAM SPACEBIKES 4h01:24.9 28:01.8 1h51:43.7 (33)
33 28 COMINELLI CRISTIAN M EL (24) SCOTT RACING TEAM 4h02:48.9 29:25.8 1h49:20.8 (21)
34 163 ACCORDI LUCA M EMT (3) A.S.D. CICLI TADDEI 4h03:08.9 29:45.8 1h51:43.4 (32)
35 184 BONELLI EFREM M M2 (1) TEAM TODESCO 4h03:14.9 29:51.8 1h51:46.9 (35)
36 61 SCHIMIZZI THOMAS M UN (4) MTB ACADEMY GIAVENO 4h03:18.1 29:55.0 1h49:12.0 (19)
37 10 CATTANEO JOHNNY M EL (25) WILIER 7C FORCE 4h05:04.6 31:41.5 1h51:39.5 (31)
38 9 TAFFAREL NICOLA M EL (26) WILIER 7C FORCE 4h05:05.1 31:42.0 1h51:37.5 (30)
39 186 COLLINI FRANCESCO M M2 (2) TEAM ESSERE 4h05:46.1 32:23.0 1h53:13.2 (44)
40 164 SEMERARO ROBERTO M EMT (4) TEAM ERACLE 4h06:20.4 32:57.3 1h55:55.2 (52)
41 187 TASSINI SIMONE M M2 (3) SCOTT-PASQUINI STELLA AZZURRA 4h06:39.7 33:16.6 1h55:57.7 (53)
42 74 PAVAN MARCO M UN (5) TEAM CINGOLANI 4h06:48.1 33:25.0 1h52:32.0 (36)
43 60 PENNA MATTIA M EL (27) MAGICUNEO 4h07:11.9 33:48.8 1h52:40.3 (41)
44 212 PEZZI FABRIZIO M M5 (1) ASD TEAM ERREPI 4h07:33.4 34:10.3 1h55:30.9 (49)
45 183 TONELLO ALESSANDRO M M2 (4) LISSONE MTB 4h07:35.7 34:12.6 1h53:11.9 (43)
46 193 PAPERINI PATRIZIO M M3 (3) SCOTT-PASQUINI STELLA AZZURRA 4h07:50.4 34:27.3 1h57:56.2 (57)
47 203 PANIZ LUCA M M4 (1) TEAM SPACEBIKES 4h08:15.4 34:52.3 1h54:22.7 (48)
48 31 CANDEAGO ANDREA M UN (6) TORPADO FACTORY TEAM 4h08:26.2 35:03.1 1h47:50.8 (13)
49 88 GIORGINI DAVIDE M EL (28) DAMA_PASOLINI_BIKEPRO 4h08:31.9 35:08.8 1h54:18.0 (47)
50 58 PINI MARCO M EL (29) BOTTECCHIA FACTORY TEAM 4h12:33.2 39:10.1 1h57:41.2 (56)
51 265 FINAZZI MATTIA M M1 (3) LISSONE MTB 4h12:45.1 39:22.0 1h55:54.4 (50)
52 189 RICCI FEDERICO M M2 (5) SCOTT-PASQUINI STELLA AZZURRA 4h13:09.2 39:46.1 1h57:58.6 (58)
53 211 CECI FILIPPO M M5 (2) FREE BIKE TEAM 4h13:51.9 40:28.8 1h58:21.1 (62)
54 168 BROVELLI GIULIO M EMT (5) SCOTT-PASQUINI STELLA AZZURRA 4h13:52.9 40:29.8 1h59:24.6 (68)
55 301 CELLINI ALESSIO M M3 (4) CTM CENTRO DEDICATO AL CICLISM 4h14:31.7 41:08.6 2h00:08.1 (74)
56 201 PAVIOLO PAOLO M M4 (2) BOSCARO RACING TEAM 4h15:26.9 42:03.8 1h58:22.9 (63)
57 272 LUCIANO ADRIANO M M1 (4) CPS PROFESSIONAL TEAM 4h15:38.1 42:15.0 1h55:54.9 (51)
58 204 ROVERA LUCA M M4 (3) LISSONE MTB 4h16:14.2 42:51.1 1h57:24.4 (55)
59 182 PARISI ANGELO M M2 (6) A.S.D. BIKE 1275 4h16:42.4 43:19.3 2h00:13.1 (75)
60 205 FABBRI CHRISTIAN M M4 (4) TEAM ESSERE 4h17:29.5 44:06.4 2h00:17.1 (76)
61 85 ROCCHETTI LEOPOLDO M EL (30) BIKE THERAPY A.S.D. 4h17:40.7 44:17.6 1h57:07.0 (54)
62 43 VIRGA ANDREA M UN (7) TEAM RACE MOUNTAIN 4h17:58.2 44:35.1 1h59:35.2 (70)
63 202 MONTELEONE GIANFRANCO M M4 (5) A.S.D. BIKE 1275 4h17:59.3 44:36.2 1h59:37.9 (71)
64 221 MOROZZI NICOLA M M6 (1) TUTTO BIKE TEAM 4h17:59.5 44:36.4 2h01:10.9 (77)
65 251 ROGGERI ELIA M EMT (6) BOSCARO RACING TEAM 4h19:09.8 45:46.7 1h58:18.1 (60)
66 53 MAZZOLA GIANANTONIO M UN (8) BOTTECCHIA FACTORY TEAM 4h19:22.9 45:59.8 1h53:01.0 (42)
67 63 PINGGERA GREGOR M UN (9) DYNAMIC BIKE TEAM EPPAN 4h20:15.4 46:52.3 1h59:12.2 (66)
68 348 PAVAN DINO M M5 (3) ASD-GS-CICLI STEFANELLI 4h21:14.3 47:51.2 2h03:13.6 (86)
69 179 CIOTOLI RICCARDO M M1 (5) PIESSE CYCLING TEAM 4h21:16.0 47:52.9 2h01:38.4 (80)
70 282 GALEOTALANZA ANTONIO M M2 (7) BONFANTI RACING TEAM 4h23:40.8 50:17.7 2h04:07.1 (91)
71 228 CIABATTI GIAMPIERO M M6 (2) G.S. AVIS PRATOVECCHIO 4h24:02.8 50:39.7 2h12:14.8 (125)
72 69 GARGANTINI DARIO M EL (31) FRANCESCONI RACING 4h24:20.2 50:57.1 1h59:41.9 (72)
73 299 BENCIVENNI MICHELE M M3 (5) TEAM TODESCO 4h25:28.0 52:04.9 1h58:38.4 (65)
74 278 PELUFFO GIORGIO M M2 (8) TEAM MARCHISIO BICI 4h26:42.8 53:19.7 2h04:14.1 (92)
75 185 TAVERNA ELIA M M2 (9) A.S.D. BIKE AND FUN TEAM 4h26:46.3 53:23.2 2h04:05.6 (90)
76 297 MENSI FRANCESCO M M3 (6) NIARDO FOR BIKE A.S.D. 4h26:47.3 53:24.2 2h02:25.1 (82)
77 102   PERETTI CLAUDIA F DE (1) OLYMPIA FACTORY TEAM 4h27:47.8 54:24.7 2h03:35.6 (88)
78 79 SILVANI ANDREA M UN (10) SILMAX RACING TEAM 4h28:17.0 54:53.9 1h59:31.4 (69)
79 207 SEGATA CLAUDIO M M4 (6) TEAM TODESCO 4h28:44.5 55:21.4 2h04:05.3 (89)
80 215 SEMOLI ALESSIO M M5 (4) SCOTT-PASQUINI STELLA AZZURRA 4h28:45.5 55:22.4 2h06:42.1 (102)
81 216 LEONCINI LUCA M M5 (5) UĀ CYCLING TEAM 4h28:52.0 55:28.9 2h04:47.1 (93)
82 230 BERLUSCONI MASSIMO M M7 (1) TEAM SPACEBIKES 4h29:00.8 55:37.7 2h05:37.1 (98)
83 42 SALANITRI NICOLO' M UN (11) A.S.D. BIKE 1275 4h29:29.0 56:05.9 2h03:15.7 (87)
84 226 SOLAGNA MAURIZIO TARQUINIO M M6 (3) LISSONE MTB 4h33:36.8 1h00:13.7 2h11:19.6 (120)
85 191 MASCALI SILVIO JUNIOR M M3 (7) OFFICINE THOMAS TREK 4h34:08.5 1h00:45.4 2h05:39.8 (99)
86 289 MONTEMURRO GIOVANNI ALESSIO M M2 (10) TEAM SPACEBIKES 4h34:35.5 1h01:12.4 2h07:55.3 (105)
87 105   MAIRHOFER SANDRA F DE (2) RDR ITALIA LEYNICESE RACING TE 4h34:43.8 1h01:20.7 2h08:44.6 (108)
88 233 LANZI GIUSEPPE M M7 (2) LISSONE MTB 4h35:46.8 1h02:23.7 2h07:29.6 (104)
89 277 TOMBOLATO ANDREA M M2 (11) MDL RACING CREW A.S.D. 4h35:53.0 1h02:29.9 2h01:14.6 (79)
90 200 BORGOGNO ANDREA M M3 (8) TEAM TODESCO 4h35:53.3 1h02:30.2 2h08:13.3 (106)
91 176 MENGHINI ALESSANDRO M M1 (6) ASD CHERO GROUP TEAM SFRENATI 4h36:26.3 1h03:03.2 2h01:13.9 (78)
92 195 BELLETTI DAVIDE M M3 (9) MX PROJECT 4h36:43.0 1h03:19.9 2h05:34.1 (96)
93 194 RIZZI RICCARDO M M3 (10) LISSONE MTB 4h37:44.5 1h04:21.4 2h02:27.1 (83)
94 45 FINOCCHIARO ANDREA M UN (12) A.S.D. BIKE 1275 4h37:47.8 1h04:24.7 2h06:14.9 (101)
95 286 TADEI MICHELE M M2 (12) TEAM CINGOLANI 4h37:53.5 1h04:30.4 2h08:15.1 (107)
96 130   MAZZORANA SARA F EWS (1) TEAM CINGOLANI 4h37:57.0 1h04:33.9 2h11:38.3 (122)
97 253 TASSETTI DANIEL M EMT (7) TEAM TODESCO 4h38:26.3 1h05:03.2 2h00:01.6 (73)
98 294 BONDIONI TIZIANO M M3 (11) NIARDO FOR BIKE A.S.D. 4h38:41.5 1h05:18.4 2h09:15.1 (109)
99 84 SCIPIONE LORENZO M EL (32) DAMA_PASOLINI_BIKEPRO 4h39:58.8 1h06:35.7 2h04:50.9 (94)
100 167 DONZEL DENIS M EMT (8) A.S.D.V.C. COURMAYEUR M.B. 4h40:55.8 1h07:32.7 2h12:36.5 (126)
101 219 GUGLIELMI MATTEO M M5 (6) TEAM ESSERE 4h41:33.5 1h08:10.4 2h09:53.1 (111)
102 81 DONATI MIRKO M EL (33) A.S.D.RAVEN TEAM 4h41:34.8 1h08:11.7 2h11:07.4 (118)
103 106   BURATO CHIARA F DE (3) OMAP CICLI ANDREIS 4h43:53.0 1h10:29.9 2h10:42.1 (115)
104 322 CANTONI ROGER M M5 (7) TEAM COMOBIKE ASD 4h44:28.3 1h11:05.2 2h11:41.6 (123)
105 46 MACCHIONE PIETRO M UN (13) A.S.D. ROLLING BIKE 4h45:03.0 1h11:39.9 2h02:42.2 (84)
106 93 PARIS ELVIS AARON M EL (34) POL. CALUSCHESE CICLISMO ASD 4h45:03.8 1h11:40.7 2h04:51.2 (95)
107 143   GARATTINI VALENTINA F W1 (1) NIARDO FOR BIKE A.S.D. 4h48:43.3 1h15:20.2 2h15:13.3 (134)
108 218 GIOMBETTI GIANCARLO M M5 (8) BIKE THERAPY A.S.D. 4h49:05.9 1h15:42.8 2h17:37.0 (139)
109 229 NAVA MARIO M M6 (4) LISSONE MTB 4h50:01.9 1h16:38.8 2h16:58.5 (137)
110 217 FONTANA FRANCO M M5 (9) CICLI BRANDI ELBA TEAM 4h50:10.9 1h16:47.8 2h10:45.1 (116)
111 111   PIETROVITO VITTORIA F DU (1) OMAP CICLI ANDREIS 4h50:30.3 1h17:07.2 2h11:30.8 (121)
112 48 MANCUSO GIANLUCA M UN (14) A.S.D. ROLLING BIKE 4h51:45.5 1h18:22.4 2h02:43.2 (85)
113 222 PAROLETTI ANGIOLINO M M6 (5) NIARDO FOR BIKE A.S.D. 4h51:54.1 1h18:31.0 2h09:18.1 (110)
114 313 BONGIOVANNI LORENZO M M4 (7) MASTER TEAM A.S.D. 4h52:24.1 1h19:01.0 2h12:01.8 (124)
115 78 ALESSANDRINO LUIGI M UN (15) ASD GS PONTINO SERMONETA 4h52:27.1 1h19:04.0 2h13:36.3 (132)
116 340 ZAGARESE FRANCESCO M M6 (6) BIKE PLUS VOLATA CYCLING 4h55:43.6 1h22:20.5 2h18:12.0 (140)
117 300 DINALE DAVIDE M M3 (12) TEAM SPACEBIKES 4h58:57.3 1h25:34.2 2h06:44.1 (103)
118 285 MERLO MATTEO M M2 (13) TEAM MENTECORPO 5h00:14.6 1h26:51.5 2h14:16.5 (133)
119 136   ZOCCA LORENA F W2 (1) S.C. BARBIERI 5h00:42.6 1h27:19.5 2h22:37.5 (152)
120 268 FRANCHI SIMONE M M1 (7) TEAM COMOBIKE ASD 5h01:11.6 1h27:48.5 2h05:34.3 (97)
121 318 GARDANI ANTONIO M M4 (8) VELO CLUB GARDA 5h01:12.1 1h27:49.0 2h17:35.8 (138)
122 238 ARICI LEONARDO M M7 (3) RACING ROSOLA BIKE A.S.D. 5h02:46.8 1h29:23.7 2h27:52.5 (159)
123 381 GIANOTTI MATTIA M M1 (8) TEAM SF GROPPO 5h03:08.3 1h29:45.2 2h21:07.0 (148)
124 206 PETROLATI MAURO M M4 (9) PIESSE CYCLING TEAM 5h03:33.3 1h30:10.2 2h18:20.0 (141)
125 284 GRAZIOTTI FRANCESCO M M2 (14) CYCLING TEAM OLTREPO 5h04:33.8 1h31:10.7 2h21:37.2 (151)
126 326 BELOTTI FABIO M M5 (10) TEAM SPACEBIKES 5h04:38.3 1h31:15.2 2h21:01.5 (147)
127 310 PASTORINO UMBERTO M M4 (10) ALTA VALTELLINA BIKE ASD 5h06:37.3 1h33:14.2 2h15:52.8 (136)
128 344 DEMONTE PAOLO FEDERICO M M8 (1) MASTER TEAM A.S.D. 5h07:22.6 1h33:59.5 2h15:29.8 (135)
129 271 TORNAGHI SACHA M M1 (9) TEAM TODESCO 5h08:24.1 1h35:01.0 2h13:33.8 (131)
130 311 MUSANTE GIORGIO M M4 (11) TEAM BIKAPPA BIKES 5h08:58.3 1h35:35.2 2h12:40.8 (127)
131 139   STEFANELLI DANIELA F W2 (2) TEAM CINGOLANI 5h09:00.1 1h35:37.0 2h18:53.5 (142)
132 262 DI BARI NICOLA M EMT (9) ASD CICLOAMATORI OPPIDO LUCANO 5h09:07.6 1h35:44.5 2h21:35.0 (149)
133 131   MANDELLI CHIARA F W3 (1) TEAM SPACEBIKES 5h10:14.1 1h36:51.0 2h20:32.0 (146)
134 290 FAGHERAZZI MATTEO M M2 (15) A.S.D.G.S.PONENTE LIGURE 5h12:10.3 1h38:47.2 2h19:30.5 (144)
135 113   NITELLI ERIKA F DU (2) SCOTT SUMIN 5h13:06.1 1h39:43.0 2h31:07.7 (166)
136 264 CANNUGI NICOLO' M EMT (10) G.S. AVIS PRATOVECCHIO 5h13:11.3 1h39:48.2 2h21:35.5 (150)
137 92 BARIGELLI SIMONE M EL (35) DAMA_PASOLINI_BIKEPRO 5h14:12.8 1h40:49.7 2h25:26.0 (158)
138 334 GAGGINI STEFANO M M6 (7) TEAM BIKE O'CLOCK 5h15:20.8 1h41:57.7 2h25:18.0 (157)
139 137   TOSATO KARIN F W2 (3) LISSONE MTB 5h18:10.1 1h44:47.0 2h30:07.7 (163)
140 303 EVANTO DAVIDE M M3 (13) BICI CLUB 2000 5h18:54.9 1h45:31.8 2h25:09.7 (155)
141 75 SCACCIAFERRO PIETRO M UN (16) XCO PROJECT 5h21:16.8 1h47:53.7 2h06:00.2 (100)
142 209 MUCCI MATTEO M M4 (12) TEAM COMOBIKE ASD 5h22:37.1 1h49:14.0 2h51:16.3 (186)
143 321 BELLOPEDE SALVATORE M M4 (13) BIKEST RACING TEAM 5h22:55.8 1h49:32.7 2h25:06.7 (154)
144 267 BOAGLIO CRISTOPHER M M1 (10) BRIKE BIKE 5h29:08.9 1h55:45.8 2h19:08.7 (143)
145 325 ZAFFIGNANI MASSIMO M M5 (11) A.S.D. BIKE AND FUN TEAM 5h31:41.6 1h58:18.5 2h30:29.4 (165)
146 144   CAMEDDA OLGA F EWS (2) TEAM TODESCO 5h32:25.6 1h59:02.5 2h38:01.7 (170)
147 275 DI SOMMA MATTEO M M1 (11) SC GERBI 1910 ASD 5h32:56.3 1h59:33.2 2h29:10.4 (161)
148 337 RIVA GIOVANNI GIACINTO M M6 (8) GEFO 5h34:40.3 2h01:17.2 2h30:28.9 (164)
149 347 CASERZA GIANLUCA M M1 (12) GENOA BIKE A.S.D. 5h34:55.8 2h01:32.7 2h30:02.4 (162)
150 243 MARANO LEONARDO M M8 (2) A.S.D. BIKE 1275 5h37:31.1 2h04:08.0 2h33:07.9 (168)
151 329 DELPIANO FABRIZIO M M5 (12) ROERO SPEED BIKE 5h39:12.6 2h05:49.5 2h25:10.0 (156)
152 261 CRISTELLON MATTIA M EMT (11) TEAM TODESCO 5h41:03.6 2h07:40.5 2h43:49.3 (180)
153 315 MAURI ALESSIO M M4 (14) TEAM COMOBIKE ASD 5h45:25.9 2h12:02.8 2h38:46.6 (174)
154 108   MAZZUCOTELLI SIMONA F DE (4) G.S. MASSI' SUPERMERCATI 5h54:20.8 2h20:57.7 2h36:32.7 (169)
155 138   BERTOSSI CAMILLA F W3 (2) TEAM TODESCO 5h57:22.9 2h23:59.8 2h48:48.3 (184)
156 235 FUSAR BASSINI EDOARDO M M7 (4) LISSONE MTB 5h59:34.1 2h26:11.0 2h44:24.1 (181)
157 292 BARABINO FABIO M EMT (12) TEAM BIOMOTO 6h00:43.6 2h27:20.5 2h42:59.6 (178)
158 323 BERTONI MIRCO M M5 (13) MTB ITALIA 6h02:43.6 2h29:20.5 2h47:49.8 (182)
159 225 GABELLINI LORIS M M6 (9) A.S.D. FRECCE ROSSE 6h06:17.4 2h32:54.3 2h31:32.7 (167)
160 333 INDELICATO MARIO M M6 (10) BICI CAMOGLI GOLFO PARADISO 6h07:10.6 2h33:47.5 2h39:55.1 (175)
161 330 STRIPPOLI VITO M M5 (14) VALCERESIO BIKE ASSOCIAZIONE S 6h07:33.4 2h34:10.3 2h43:47.9 (179)
162 132   MISTRETTA BEATRICE F W3 (3) BOTTECCHIA FACTORY TEAM 6h08:36.4 2h35:13.3 2h41:08.4 (177)
163 319 COMELLI ANDREA M M4 (15) TEAM BIKE O'CLOCK 6h11:30.4 2h38:07.3 2h38:45.4 (173)
164 244 GIORGI MARCELLO M M8 (3) A.S.D. CICLI TADDEI 6h19:15.9 2h45:52.8 2h51:14.8 (185)
165 338 SEPULCRI MAURO M M6 (11) GEMINI TEAM 6h24:49.9 2h51:26.8 2h48:35.8 (183)
166 309 BORSARELLI CHRISTIAN M M3 (14) TEAM SENZA SENSO A.S.D. 6h33:11.4 2h59:48.3 2h56:06.8 (189)
167 316 BISCARO MASSIMO M M4 (16) BOSCARO RACING TEAM 6h34:44.6 3h01:21.5 2h52:21.8 (187)
168 342 CARAMASCHI CARLO M M7 (5) HR TEAM 6h49:31.1 3h16:08.0 3h02:49.2 (191)
169 114   DAMIRI ORIANA F DU (3) A.S.D. ROLLING BIKE 6h58:10.6 3h24:47.5    
170 147   MAGLIULO ELISABETTA F W3 (4) BICI CAMOGLI GOLFO PARADISO 6h59:50.6 3h26:27.5 3h01:11.3 (190)