ASS PETT   ATLETA SEX DATA CAT PCAT TEAM TEMPO GAP
1 57 POZZO MARCO M 1996 UN (1) SIXS BOSCARO 2h01:12.50
2 13 ARMANDO MATIAS M 1992 EL (1) SILMAX RACING TEAM 2h01:32.20 19.70
3 17 ZAMUNER ALESSIO M 1986 EL (2) RACING TEAM RIVE ROSSE 2h01:44.20 31.70
4 347 PIRAS MICHELE M 1988 M1 (1) TEAM MARCHISIO BICI 2h02:24.00 1:11.50
5 10 PENNA MATTIA M 1991 EL (3) SIXS BOSCARO 2h02:43.20 1:30.70
6 51 FERRERO SIMONE M 1987 EL (4) SIXS BOSCARO 2h03:10.50 1:58.00
7 243 ROVERA LUCA M 1973 M4 (1) WR COMPOSITI RACING 2h03:47.20 2:34.70
8 12 ROSTAGNO LUCA M 1987 EL (5) SIXS BOSCARO 2h03:48.50 2:36.00
9 21 COSENTINO ALBERTO M 1998 UN (2) VITTORIA LEPONTIA RACING TEAM 2h04:37.20 3:24.70
10 8 CINA ANDREA M 1992 EL (6) SIXS BOSCARO 2h04:48.50 3:36.00
11 5 REINAUDO RENATO M 1973 EL (7) SILMAX RACING TEAM 2h05:03.70 3:51.20
12 286 BORRO MATTEO M 1989 EMT (1) TEAM GIANT FUN SEVEN 2h06:08.70 4:56.20
13 48 CARATIDE ADRIANO M 1993 EL (8) SIXS BOSCARO 2h06:35.70 5:23.20
14 249 PERONA MASSIMILIANO M 1980 M2 (1) SIXS BOSCARO 2h06:44.00 5:31.50
15 155 PAVIOLO PAOLO M 1975 M3 (1) SCOTT RACING TEAM 2h06:58.70 5:46.20
16 19 PINATO DAVIDE M 1996 UN (3) VITTORIA LEPONTIA RACING TEAM 2h07:55.70 6:43.20
17 170 PIRAN SAMUELE M 1988 M1 (2) VITTORIA LEPONTIA RACING TEAM 2h08:09.70 6:57.20
18 246 APRUZZESE FRANCESCO M 1977 M3 (2) TNTEAM 2h08:11.20 6:58.70
19 40 REVELCHIONE MATTEO M 2001 JU (1) VITTORIA LEPONTIA RACING TEAM 2h08:15.20 7:02.70
20 161 PARODI ALFONSO M 1968 M5 (1) TEAM BIKE O'CLOCK 2h08:51.50 7:39.00
21 309 MANCINO FABIO M 1993 EMT (2) SIXS BOSCARO 2h09:07.70 7:55.20
22 126 IOPPA MARCO M 1987 M1 (3) LESSONA BIKE TEAM 2h09:16.40 8:03.90
23 325 RUFFA LUCA M 1970 M4 (2) TEAM ALBA OROBIA BIKE 2h09:18.40 8:05.90
24 188 CASTELLETTI CLAUDIO M 1968 M5 (2) MASTER TEAM 2h09:48.00 8:35.50
25 298 LUCIA CRISTIAN M 1984 M1 (4) SIXS BOSCARO 2h09:58.70 8:46.20
26 3 LOSCALZO STEFANO M 1996 UN (4) GIANT-LIV POLIMEDICAL OFFICIAL 2h10:04.90 8:52.40
27 345 CARELLI PAOLO M 1991 EMT (3) CYCLING TEAM OLTREPO 2h10:18.90 9:06.40
28 59 VALFRČ GIULIO M 1990 EL (9) VIGOR REDMOUNT 2h10:39.70 9:27.20
29 6 TOPAZIO ALBERTO M 1995 EL (10) SIXS BOSCARO 2h10:51.70 9:39.20
30 372 FERRARIS ENRICO M 1988 M1 (5) SCOTT SUMIN 2h10:54.90 9:42.40
31 207 REYNAUD FEDERICO M 1988 M1 (6) BRIKE BIKE 2h11:04.50 9:52.00
32 166 MARIANI DAVIDE M 1968 M5 (3) VITTORIA LEPONTIA RACING TEAM 2h12:19.20 11:06.70
33 144 MASCALI SILVIO M 1981 M2 (2) MAGICUNEO 2h12:19.70 11:07.20
34 296 FERRARI FABIO M 1974 M3 (3) REACTION 2h12:20.90 11:08.40
35 287 BERTOLAMI MATTEO M 1992 EMT (4) CICLOPE MTB TEAM 2h12:35.20 11:22.70
36 36 GARRONI PIETRO M 2000 JU (2) RACING TEAM RIVE ROSSE 2h12:52.70 11:40.20
37 413 MARAN ALESSANDRO M 1975 M3 (4) MAGICUNEO 2h13:23.90 12:11.40
38 169 FILEPPO MARCO M 1981 M2 (3) VITTORIA LEPONTIA RACING TEAM 2h13:31.90 12:19.40
39 27 MARTIN DAVIDE M 1997 UN (5) VAL SANGONE OUTDOOR 2h14:01.70 12:49.20
40 9 RUSCA GIORGIO M 1980 EL (11) TERRE DELLA GRANDA 2h14:05.40 12:52.90
41 318 DESTRO EDOARDO M 1995 EMT (5) ADORNO SRL RACE TOOL 2h14:07.40 12:54.90
42 307 SACCHELLI FRANCESCO M 1984 M1 (7) UA“ CYCLING TEAM 2h14:11.70 12:59.20
43 333 BOROT ALEXANDRE M 1978 M3 (5) MLD VTT 2h14:29.90 13:17.40
44 259 PASQUERO MARCO M 1988 M1 (8) TECNOBIKE BRA 2h14:36.90 13:24.40
45 250 MOLLO ALESSANDRO M 1981 M2 (4) DGM1 RACING BIKE TEAM 2h15:03.40 13:50.90
46 153 GARRONI PAOLO M 1969 M4 (3) RACING TEAM RIVE ROSSE 2h15:08.90 13:56.40
47 129 MASTRAPASQUA GABRIELE M 1984 M1 (9) VITTORIA-LEPONTIA RACING TEAM 2h15:15.70 14:03.20
48 337 GRECO ROSARIO M 1981 M2 (5) MAGICUNEO 2h15:39.40 14:26.90
49 231 CARELLO RICCARDO M 1964 M5 (4) DREAM TEAM 2h15:41.40 14:28.90
50 140 MEROLA PASQUALE M 1962 M6 (1) MAGICUNEO 2h15:42.20 14:29.70
51 181 FERRATO GIUSEPPE M 1996 EMT (6) PUNTO CICLI CONTE 2h15:48.40 14:35.90
52 222 BOVIO LUCIO M 1982 M2 (6) DARRA RACING TEAM 2h15:53.70 14:41.20
53 168 CHIEREGATO ANDREA M 1977 M3 (6) VITTORIA LEPONTIA RACING TEAM 2h16:00.40 14:47.90
54 327 BADINI RICCARDO M 1971 M4 (4) RACING TEAM RIVEROSSE 2h16:28.70 15:16.20
55 401 RODOLICO MAURIZIO M 1968 M5 (5) DREAM TEAM 2h16:43.40 15:30.90
56 32 GIRELLI ANDREA M 2000 JU (3) RACING TEAM RIVE ROSSE 2h16:51.70 15:39.20
57 339 MENEGHINI VALENTINO M 1966 M5 (6) SIXS BOSCARO 2h16:55.40 15:42.90
58 164 COSENTINO FABIO M 1998 EMT (7) VITTORIA LEPONTIA RACING TEAM 2h16:56.70 15:44.20
59 174 GIACOMETTI MAURO M 1960 M6 (2) TEAM GRANFONDO RACE SERVICE 2h17:47.70 16:35.20
60 148 MALANO MASSIMILIANO M 1975 M3 (7) GRANBIKE VELO CLUB 2h18:02.40 16:49.90
61 46 BOCCHIO VEGA EMANUELE M 2001 JU (4) SCOTT SUMIN 2h18:15.90 17:03.40
62 242 BONGIOVANNI LORENZO M 1973 M4 (5) MASTER TEAM 2h18:16.90 17:04.40
63 132 PATANE“ MATTEO M 1986 M1 (10) CICLI GAI 2h18:27.40 17:14.90
64 252 SOMMARIVA LUCA M 1986 M1 (11) CYCLING TEAM OLTREPO 2h18:47.90 17:35.40
65 135 BRESCIANI MIRKO M 1993 EMT (8) SIXS BOSCARO 2h19:37.20 18:24.70
66 396 ZAPPINO VALENTINO M 1986 M1 (12) TEAM SF GROPPO 2h19:40.40 18:27.90
67 330 SPINELLO CLAUDIO M 1963 M6 (3) BILLY TEAM 2h19:56.20 18:43.70
68 89   FASOLIS COSTANZA F 1986 DE (1) GIANT-LIV POLIMEDICAL OFFICIAL 2h20:08.40 18:55.90
69 314 BIANCO FABIO M 1999 EMT (9) SPEEDY BIKE ASD 2h20:14.90 19:02.40
70 409 VERONESE SIMONE M 1976 M3 (8) PROGETTO CICLISMO SANTENA 2h20:18.40 19:05.90
71 160 BENETEL MARCO M 1965 M5 (7) RACING TEAM RIVE ROSSE 2h20:27.40 19:14.90
72 257 RICOTTI GIULIANO M 1968 M5 (8) CYCLING TEAM OLTREPO 2h20:35.70 19:23.20
73 317 DUMA PORONDI LAURENTIU M 1983 M2 (7) PEDALE LEYNICESE 2h20:47.20 19:34.70
74 228 RUSCONI CAZZULANI ENRICO M 1960 M6 (4) CYCLING TEAM OLTREPO 2h21:14.40 20:01.90
75 253 SALOMONE MATTEO M 1988 M1 (13) RACING TEAM LA BICI 2h21:15.40 20:02.90
76 291 GUIDI CLAUDIO M 1976 M3 (9) TNTEAM 2h21:17.70 20:05.20
77 34 IEBOLE STEFANO M 2001 JU (5) UCLA1991 PACAN BAGUTTI 2h21:24.90 20:12.40
78 416 ERMELLINO ANDREA M 1975 M3 (10) SPEED WHEEL SAVONA 2h21:44.90 20:32.40
79 357 BIANCO FEDERICO M 1989 EMT (10) TEAM ECODYGER 2h22:13.90 21:01.40
80 190 MELCHIOR GABRIELE M 1974 M3 (11) MASTER TEAM 2h22:33.40 21:20.90
81 150 ZAPPINO MARCO M 1973 M4 (6) TECNOBIKE BRA 2h22:35.60 21:23.10
82 29 CHIARA FEDERICO M 1999 UN (6) SCOTT SUMIN 2h23:00.90 21:48.40
83 122 VIANA SIMONE M 1982 M2 (8) X-TEAM BI-BIKE 2h24:14.20 23:01.70
84 91   PASTORE MARTA F 1991 DE (2) TEAM BIKE O'CLOCK 2h24:20.70 23:08.20
85 322 DI TORO DARIO M 1971 M4 (7) SIXS BOSCARO 2h24:24.70 23:12.20
86 182 BEANI PAOLO M 1956 M7 (1) MASTER TEAM 2h24:38.40 23:25.90
87 123 CASTELLI GIANNI M 1982 M2 (9) SIXS BOSCARO 2h25:02.20 23:49.70
88 235 DELPIANO FABRIZIO M 1970 M4 (8) ROERO SPEED BIKE 2h25:17.20 24:04.70
89 308 MANCIN MARCO M 1978 M3 (12) VITTORIA LEPONTIA RACING TEAM 2h25:39.10 24:26.60
90 415 QUASSOLO ANDREA M 1974 M3 (13) RODERO SPEED BIKE 2h25:49.40 24:36.90
91 358 BRONDELLO LORENZO M 1980 M2 (10) PASSATORE 2h25:59.90 24:47.40
92 154 PASCHETTA FLAVIO M 1974 M3 (14) VAL SANGONE OUTDOOR 2h26:25.60 25:13.10
93 295 ALLASIA PAOLO M 1964 M5 (9) ADORNO SRL RACE TOOL 2h26:41.40 25:28.90
94 389 SCARRONE MIRCO M 1973 M4 (9) RIVIERA OUTDOOR 2h26:43.90 25:31.40
95 35 LUSSIANA GIACOMO M 2001 JU (6) VAL SANGONE OUTDOOR 2h27:20.40 26:07.90
96 172 PANERO ROBERTO M 1970 M4 (10) SCOTT SUMIN 2h27:20.70 26:08.20
97 213 BELLOTTI ENRICO M 1968 M5 (10) LA FENICE MTB 2h27:57.20 26:44.70
98 238 CATTANEO VALERIO M 1970 M4 (11) LA FENICE MTB 2h28:03.40 26:50.90
99 274 BIANCO MARCO M 1982 M2 (11) CICLI BATTISTELLA 2h28:07.20 26:54.70
100 22 ARNAUDO DAVIDE M 1999 UN (7) TERRE DELLA GRANDA 2h28:11.10 26:58.60
101 145 SANZO NICOLŅ M 1986 M1 (14) BIKERS TEAM 2h29:07.40 27:54.90
102 152 MOTTA MAURO M 1967 M5 (11) SCOTT SUMIN 2h29:18.60 28:06.10
103 191 MARTINI MARCO M 1966 M5 (12) SILMAX RACING TEAM 2h29:39.40 28:26.90
104 218 VAUDANO ALESSANDRO M 1977 M3 (15) RACING TEAM RIVE ROSSE 2h29:42.60 28:30.10
105 175 GIRELLI COSTANTINO M 1966 M5 (13) RACING TEAM RIVE ROSSE 2h29:44.60 28:32.10
106 303 MAROCCO CARLO M 1994 EMT (11) BILLY TEAM 2h29:53.10 28:40.60
107 419 GARGANTINI GIANCARLO M 1962 M6 (5) TRIANGOLO LARIANO TEAM 2h30:00.40 28:47.90
108 189 CIRILLO CARMINE M 1968 M5 (14) SCOTT SUMIN 2h30:06.90 28:54.40
109 304 SPADONE CRISTIANO M 1970 M4 (12) CICLOPE MTB TEAM 2h30:12.90 29:00.40
110 157 BIANCIOTTO DEMIS M 1979 M2 (12) TEAM SANTISIA 2h31:00.10 29:47.60
111 410 CAPELLI MAURO M 1981 M2 (13) ASD CINGHIALI MANNARI 2h31:11.60 29:59.10
112 219 VIETTO ANDREA M 1978 M3 (16) FARIGLIANO I GAT ROSS 2h31:17.90 30:05.40
113 54 GORIA STEFANO M 2001 JU (7) MAD WHEELS 2h31:20.90 30:08.40
114 133 PATRISSI MAURIZZIO M 1971 M4 (13) SIXS BOSCARO 2h31:27.90 30:15.40
115 28 GUERZONI MARCO M 1996 UN (8) VAL SANGONE OUTDOOR 2h31:33.40 30:20.90
116 45 BERTARELLI MATTEO M 2001 JU (8) SCOTT SUMIN 2h31:39.10 30:26.60
116 38 MENON CATALIN M 2001 JU (8) RACING TEAM RIVE ROSSE 2h31:39.10 30:26.60
118 24 MANCUSO LUCA M 1998 UN (9) GIAI TEAM 2h31:42.90 30:30.40
119 290 ZUARINI ALBERTO M 1975 M3 (17) SIXS BOSCARO 2h31:50.90 30:38.40
119 285 RAGOZZA LUCA M 1988 M1 (15) CICLOPE MTB TEAM 2h31:50.90 30:38.40
121 151 VASCHETTI ENRICO M 1976 M3 (18) TECNOBIKE BRA 2h32:02.40 30:49.90
122 186 CARRARO FABRIZIO M 1988 M1 (16) ANGRY WHEELS MTB 2h32:08.60 30:56.10
123 363 COELLO STEFANO M 1985 M1 (17) BRIKE BIKE 2h32:25.40 31:12.90
124 55 BRAMBILLA DAVIDE M 1998 UN (10) MTB INCREA BRUGHERIO ASD 2h32:45.60 31:33.10
125 199 CAVALLO GIAMPIERO M 1962 M6 (6) SILMAX RACING TEAM 2h32:55.10 31:42.60
126 176 BESSONE EROS M 1972 M4 (14) BRIKE BIKE 2h33:13.60 32:01.10
127 184 ARTUSIO DIEGO M 1970 M4 (15) ROERO SPEED BIKE 2h33:26.90 32:14.40
128 41 REYNAUD ALBERTO M 2000 JU (10) BRIKE BIKE 2h33:39.10 32:26.60
129 201 MINOLETTI MORENO M 1962 M6 (7) CHIPS 2h33:47.90 32:35.40
130 137 CUFFARI CRISTIAN M 1981 M2 (14) VIGOR REDMOUNT 2h33:55.10 32:42.60
131 240 VITALI MASSIMO M 1971 M4 (16) MASTER TEAM 2h34:15.60 33:03.10
132 273 MORELLO PAOLO M 1977 M3 (19) SIXS BOSCARO 2h34:26.60 33:14.10
133 88   GASPARDINO GIULIA F 1994 DE (3) SIXS BOSCARO 2h34:30.40 33:17.90
134 156 ACCIAI LUCA M 1978 M3 (20) RACING TEAM RIVE ROSSE 2h36:31.90 35:19.40
135 266 GRAZIOTTI FRANCESCO M 1984 M1 (18) CYCLING TEAM OLTREPO 2h36:32.40 35:19.90
136 338 MARANGON ERIC M 1971 M4 (17) TEAM CYCLO 2h36:52.90 35:40.40
137 139 BIANCO MIRCO M 1959 M6 (8) DREAM TEAM 2h37:14.90 36:02.40
138 121 ABBĄ GIORDANO M 1975 M3 (21) SCOTT SUMIN 2h37:27.90 36:15.40
139 373 GAMBA MASSIMO M 1976 M3 (22) DREAM TEAM 2h37:47.90 36:35.40
140 387 SAPPA ROBERTO M 1977 M3 (23) DREAM TEAM 2h37:48.90 36:36.40
141 233 AMBROSIO ROBERTO M 1966 M5 (15) MASTER TEAM 2h37:49.40 36:36.90
142 23 STABBIO MATTEO M 1997 UN (11) RDR ITALIA FACTORY TEAM 2h38:17.90 37:05.40
143 162 MONCALVO MASSIMO M 1975 M3 (24) ANGRY WHEELS MTB 2h38:24.90 37:12.40
144 87   GUERRERA MARTINA F 1998 DE (4) MTB INCREA BRUGHERIO ASD 2h38:33.10 37:20.60
145 320 PERINI MICHELE M 1974 M3 (25) MARCHISIO BICI TEAM 2h38:37.40 37:24.90
146 378 MURACHELLI LORENZO M 1983 M2 (15) TEAM SENZA SENSO 2h38:58.40 37:45.90
147 131 DE BIAGGI LUCA M 1977 M3 (26) VELO VALSESIA VARALLO 2h39:01.60 37:49.10
148 93   PERETTI CLAUDIA F 1998 DE (5) VITTORIA LEPONTIA RACING TEAM 2h39:07.10 37:54.60
149 367 DEMARIE FABIO M 1985 M1 (19) ROERO BIKERS 2h39:14.90 38:02.40
150 125 POGGIO ENRICO M 1993 EMT (12) B'TWIN RACING TEAM 2h39:56.10 38:43.60
151 390 SIMONDI ALEX M 1985 M1 (20) BRIKE BIKE 2h40:28.40 39:15.90
152 417 BELLISSIMO SOCCORSO M 1968 M5 (16) QUILIAMO BIKE 2h40:36.90 39:24.40
153 49 CASANOVA TOMMASO M 2000 JU (11) SIXS BOSCARO 2h40:45.60 39:33.10
154 414 ANTONIONE IVAN M 1978 M3 (27) GUIDI - ROSASBIKE A.S.D. 2h40:57.40 39:44.90
155 326 LUNARDI ALESSANDRO M 1981 M2 (16) BIELLA BIKING 2h41:03.90 39:51.40
156 341 UGHETTI MASSIMO M 1968 M5 (17) SCOTT SUMIN 2h41:23.90 40:11.40
157 120   MELI NICOLETTA F 1978 W2 (1) SCOTT RACING TEAM 2h42:45.10 41:32.60
158 375 GIODA FRANCO M 1952 M8 (1) ADR ASD 2h42:45.40 41:32.90
159 280 ROLANDI GIAN PAOLO M 1973 M4 (18) CICLOPE MTB TEAM 2h42:47.10 41:34.60
160 332 PANZIERA GIORGIO M 1964 M5 (18) CICLOPE MTB TEAM 2h42:52.10 41:39.60
161 92   FERRERO NICOLETTA F 1992 DE (6) ROERO SPEED BIKE 2h43:49.30 42:36.80
162 270 MASSARI EMANUELE M 1979 M2 (17) CICLI BATTISTELLA 2h43:55.30 42:42.80
163 173 BATTANI GIANNI M 1956 M7 (2) BIELLA BIKING 2h44:08.60 42:56.10
164 406 FERRERO GIOVANNI M 1963 M6 (9) ROERO SPEED BIKE 2h44:19.60 43:07.10
165 310 SPARAVENTI GIORGIO M 1959 M6 (10) CICLOCENTRICO CLUB 2h44:25.10 43:12.60
166 225 CIGALINI LORENZO M 1999 EMT (13) PEDALE LEYNICESE 2h44:30.30 43:17.80
167 268 CARAMASCHI CARLO M 1962 M6 (11) HR TEAM 2h44:59.10 43:46.60
168 18 DESTEFANIS DANILO M 1995 EL (12) ROERO SPEED BIKE 2h45:14.60 44:02.10
169 194 GANDOLFO MARCO M 1967 M5 (19) ROERO BIKERS 2h45:21.80 44:09.30
170 42 PEROTTO LUCA M 2000 JU (12) SIXS BOSCARO 2h45:48.30 44:35.80
171 331 NOTA ANDREA M 1974 M3 (28) BRIKE BIKE 2h46:31.30 45:18.80
172 195 CERSOSIMO MAURO M 1978 M3 (29) ROERO BIKERS 2h46:39.10 45:26.60
173 247 BISCARO MASSIMO M 1977 M3 (30) LA FENICE MTB 2h46:47.10 45:34.60
174 388 SCAPARONE ALESSANDRO M 1982 M2 (18) ANEMOS ITINERARI DEL VENTO 2h47:18.30 46:05.80
175 142 COSENTINO STEFANO M 1967 M5 (20) ANGRY WHEELS MTB 2h47:32.80 46:20.30
176 239 TESAURO VINCENZO M 1970 M4 (19) CUSATIBIKE RACING TEAM 2h47:44.10 46:31.60
177 177 SELICATI MORENO M 1986 M1 (21) BIELLA BIKING 2h47:49.80 46:37.30
178 420 CORALLO ALESSANDRO M 1973 M4 (20) CRAL LUIGI RUM 2h48:05.80 46:53.30
179 179 DELPONTE MATTEO M 1980 M2 (19) SPEEDY BIKE ASD 2h48:10.00 46:57.50
180 134 RUO RUI RENATO M 1975 M3 (31) BIKERS TEAM 2h48:10.10 46:57.60
181 382 RE ALESSANDRO M 1982 M2 (20) TEAM DE ROSA SANTINI 2h48:23.30 47:10.80
182 214 DE VITO PIETRO M 1969 M4 (21) BICI CAMOGLI GOLFO PARADISO 2h48:45.10 47:32.60
183 374 GIANOTTI MATTIA M 1992 EMT (14) TEAM SF GROPPO 2h49:11.10 47:58.60
184 53 SGOIFO MICHELE M 2000 JU (13) TEAM CICLOTECA 2h50:03.30 48:50.80
185 265 PIGLIA DAVIDE M 1977 M3 (32) SPEEDY BIKE ASD 2h50:55.30 49:42.80
186 407 TARDIVO ILARIO M 1975 M3 (33) GS PASSATORE 2h51:19.80 50:07.30
187 362 CARINI LUCA M 1970 M4 (22) TEAM BIKE O'CLOCK 2h52:11.30 50:58.80
188 192 FIA FABRIZIO M 1970 M4 (23) FARIGLIANO I GAT ROSS 2h52:21.80 51:09.30
189 277 BERTOLAMI CLAUDIO M 1963 M6 (12) CICLOPE MTB TEAM 2h52:51.10 51:38.60
190 58 PARODI ANDREA M 2001 JU (14) MTB I CINGHIALI 2h53:17.50 52:05.00
191 402 BARBERIS MAURIZIO M 1957 M7 (3) SCOTT SUMIN 2h53:18.60 52:06.10
192 212 ALLOVIO PIER GIUSEPPE M 1966 M5 (21) PEDALE LEYNICESE 2h53:26.60 52:14.10
193 229 GIOVANDO VALTER M 1962 M6 (13) CICLI BONI RACING TEAM 2h53:27.10 52:14.60
194 368 FARINA ALESSIO M 1976 M3 (34) CANAVESE TRIATHLON 2h53:59.30 52:46.80
195 380 PASTORINO PAOLO M 1973 M4 (24) TEAM BIKE O'CLOCK 2h55:26.10 54:13.60
196 276 MARINO MICHELE M 1979 M2 (21) CICLI BOSCARO 2h55:33.10 54:20.60
197 130 GIORDANO ANGELO M 1962 M6 (14) GSR FERRERO 2h55:52.30 54:39.80
198 221 ALA GIACOMO M 1988 M1 (22) PEDALE LEYNICESE 2h55:57.60 54:45.10
199 124 CUVERTINO DANIELE M 1983 M2 (22) ALPINA BIKECAFE 2h55:57.80 54:45.30
200 244 GIANOLIO ALBERTO M 1975 M3 (35) TECNOBIKE BRA 2h56:05.60 54:53.10
201 90   PICCA VALENTINA F 1988 DE (7) VITTORIA LEPONTIA RACING TEAM 2h56:06.30 54:53.80
202 324 DELFINO GIUSEPPE M 1969 M4 (25) SCOTT ALFO BIKE 2h56:43.80 55:31.30
203 397 VISCA ANDREA M 1992 EMT (15) SENZA SENSO 2h56:45.10 55:32.60
204 370 FAVATA ALESSANDRO M 1987 M1 (23) CICLI GAI 2h56:49.10 55:36.60
205 159 MAGLIANO MAURO M 1963 M6 (15) GSR FERRERO 2h57:13.10 56:00.60
206 208 DIGILIO PIERO M 1963 M6 (16) PEDALE LEYNICESE 2h57:13.60 56:01.10
207 117   MARCHISIO OLIVIA F 1982 W1 (1) BRIKE BIKE 2h58:42.60 57:30.10
208 267 TURINA DAVIDE M 1971 M4 (26) BRIKE BIKE 2h58:43.30 57:30.80
209 411 AVATANEO SIMONE M 1997 EMT (16) BISALTA BIKE 2h59:07.30 57:54.80
210 412 FANTINO ROBERTO M 1975 M3 (36) SIXS BOSCARO 2h59:33.10 58:20.60
211 354 ALLOCHIS WALTER M 1989 EMT (17) TEAM IDEA BICI 3h00:00.80 58:48.30
211 353 ALLOCHIS ANDREA M 1995 EMT (17) TEAM IDEA BICI 3h00:00.80 58:48.30
213 371 FERRARI STEFANO M 1963 M6 (17) TEAM BIKE O'CLOCK 3h00:49.00 59:36.50
214 346 CARDONE ALESSANDRO M 1994 EMT (19) ASD ALASSIO BIKE 3h01:09.30 59:56.80
215 300 INDINO MASSIMILIANO M 1968 M5 (22) SCOTT SUMIN 3h03:16.00 1h02:03.50
215 297 BRENTA CLAUDIO M 1982 M2 (23) FARIGLIANO I GAT ROSS 3h03:16.00 1h02:03.50
217 418 MARENGO GIOVANNI M 1952 M8 (2) ARR. BEROTTI 3h03:16.70 1h02:04.20
218 369 FARINA GUIDO M 1976 M3 (37) CANAVESE TRIATHLON 3h03:17.30 1h02:04.80
219 405 CAPITTA FABRIZIO M 1981 M2 (24) TESSIORE 3h05:15.50 1h04:03.00
220 39 GOBBATO MARCO M 2000 JU (15) RACING TEAM RIVEROSSE 3h06:19.30 1h05:06.80
221 147 DROCCO PAOLO M 1972 M4 (27) GSR FERRERO 3h06:26.30 1h05:13.80
222 355 APREA SANDRO M 1970 M4 (28) TEAM MARCHISIO BICI 3h06:34.80 1h05:22.30
223 113   MAZZUCCO LAURA F 1969 W2 (2) CICLI PEPINO 3h06:42.00 1h05:29.50
224 366 DE GIOVANNINI DARIO M 1979 M2 (25) MOTTY TEAM BIKE 3h06:54.30 1h05:41.80
225 138 BARETTA PAOLO M 1971 M4 (29) BIKERS TEAM 3h07:02.50 1h05:50.00
226 203 GROSSO RICCARDO M 1976 M3 (38) ANGRY WHEELS MTB 3h07:19.50 1h06:07.00
227 163 BRUNELLI MAURIZIO M 1983 M2 (26) RACING TEAM RIVE ROSSE 3h07:58.80 1h06:46.30
228 351 AIRAGA FRANCESCO M 1983 M2 (27) MOTTY TEAM BIKE 3h09:58.00 1h08:45.50
229 217 ANTONETTO ROBERTO M 1974 M3 (39) MONASTERO VASCO 3h10:03.00 1h08:50.50
230 379 PARODI FRANCESCO M 1986 M1 (24) SIXS BOSCARO 3h10:18.00 1h09:05.50
231 245 SERENO FABIO M 1975 M3 (40) ANGRY WHEELS MTB 3h11:43.80 1h10:31.30
232 288 REMI ANDREA M 1995 EMT (20) CICLOPE MTB TEAM 3h11:53.30 1h10:40.80
233 383 RICCHEBUONO LORENZO M 1970 M4 (30) TEAM MARCHISIO BICI 3h12:04.50 1h10:52.00
234 377 IMPIERI DAVIDE M 1977 M3 (41) CICLI BENATO 3h12:41.30 1h11:28.80
235 149 FONG WAN TAT M 1959 M6 (18) BIKERS TEAM 3h12:56.30 1h11:43.80
236 294 CANOVA GIANNI M 1958 M7 (4) ASS, SC. NAZ. MTB OASI ZEGNA 3h13:53.30 1h12:40.80
237 408 ROSTAGNO FABIO M 1993 EMT (21) BILLY TEAM 3h14:05.30 1h12:52.80
237 365 DAVIČ STEFANO M 1989 EMT (21) BILLY TEAM 3h14:05.30 1h12:52.80
239 115   FAVARO GIORGIA F 1973 W2 (3) BRIKE BIKE 3h14:19.30 1h13:06.80
240 262 BOTTEGA ALBERTO M 1961 M6 (19) IN+OUTDOOR CYCLING TEAM 3h14:44.50 1h13:32.00
241 223 CAPELLI FULVIO M 1986 M1 (25) DARRA RACING TEAM 3h18:27.80 1h17:15.30
242 26 ZBERCEA SEBASTIAN DANIEL M 1999 UN (12) GIAI TEAM 3h19:09.70 1h17:57.20
243 289 RIDOLFI ANDREA M 1996 EMT (23) CICLOPE MTB TEAM 3h20:41.20 1h19:28.70
244 227 MILAN FRANCESCO M 1960 M6 (20) TEAM CYCLO 3h23:18.00 1h22:05.50
245 404 DESSIMONE FEDERICO M 1971 M4 (31) ANGRY WHEELS MTB 3h24:00.20 1h22:47.70
246 114   MUSSO ELISA F 1968 W2 (4) CAVALLINO ROSSO 3h25:34.00 1h24:21.50
247 283 RIDOLFI ALBERTO M 1981 M2 (28) CICLOPE MTB TEAM 3h27:03.20 1h25:50.70
248 278 DE PANI CESARE M 1959 M6 (21) CICLOPE MTB TEAM 3h27:03.70 1h25:51.20
249 381 PIRAZZI MASSIMILIANO M 1974 M3 (42) TEAM CICLOPE  MTB 3h27:04.20 1h25:51.70
250 119   LOTTERIO MICHELA F 1970 W2 (5) RACING TEAM RIVE ROSSE 3h28:08.00 1h26:55.50
251 178 ELETTRO MICHELE M 1968 M5 (23) LA FENICE MTB 3h28:39.50 1h27:27.00
252 403 DE CASSAI CLAUDIO M 1965 M5 (24) ANGRY WHEELS MTB 3h32:00.20 1h30:47.70
253 329 MANENTI CLAUDIO M 1988 M1 (26) BIELLA BIKING 3h32:08.00 1h30:55.50
254 376 GRIGGIO ANDREA M 1970 M4 (32) AIRBIKE 3h32:08.50 1h30:56.00
255 269 PIGLIA LUIGI M 1965 M5 (25) SPEEDY BIKE ASD 3h42:43.70 1h41:31.20
256 197 BASEGGIO ANDREA M 1979 M2 (29) ANGRY WHEELS MTB 3h42:44.20 1h41:31.70
257 216 BRIGANTE GIUSEPPE M 1974 M3 (43) MONASTERO VASCO 3h43:18.70 1h42:06.20
258 395 VOLPATO ANDREA M 1969 M4 (33) ANGRY WHEELS MTB 3h43:39.40 1h42:26.90
259 261 FILIPPI DIEGO M 1974 M3 (44) BIKE LAB RACING 3h51:30.20 1h50:17.70
260 356 ARCANGELI ANDREA M 1976 M3 (45) TEAM CYCLO 3h53:24.10 1h52:11.60
261 316 TESTINI MICHELE M 1982 M2 (30) PEDALE LEYNICESE 4h04:23.00 2h03:10.50
262 116   BRUSCA ROBERTA F 1971 W2 (6) TEAM BIKE O'CLOCK 4h15:21.80 2h14:09.30
263 364 CORONA MATTIA M 1996 EMT (24) TEAM CICLOPE  MTB 4h17:28.30 2h16:15.80