ASS PETT   ATLETA DATA SEX CAT PCAT TEAM TEMPO GAP MEDIA
1 24 PANIZZA RICCARDO 1987 M M1 (1) TEAM COMOBIKE ASD 1h44:32.80 18,9
2 25 PIRAS MICHELE 1988 M M1 (2) TEAM MARCHISIO BICI 1h47:08.10 2:35.30 18,4
3 21 PASSAROTTO LUCA 1996 M EMT (1) TEAM MARCHISIO BICI 1h50:47.10 6:14.30 17,8
4 40 PARODI ALFONSO 1968 M M5 (1) TEAM BIKE O'CLOCK 1h53:50.60 9:17.80 17,3
5 30 PICCHIO AIMONE 1976 M M3 (1) GRANBIKE VELOCLUB 1h54:09.10 9:36.30 17,3
6 35 ROVERA LUCA 1973 M M4 (1) WR COMPOSITI RACING 1h54:19.30 9:46.50 17,3
7 22 MOSSINI DANIELE 1994 M EMT (2) TEAM COMOBIKE ASD 1h54:26.60 9:53.80 17,3
8 243 BORRO MATTEO 1989 M EMT (3) TEAM GIANT FUN SEVEN 1h54:27.10 9:54.30 17,2
9 26 ROSSINI SAMUELE 1987 M M1 (3) TEAM COMOBIKE ASD 1h54:31.30 9:58.50 17,2
10 214 RUFFA LUCA 1970 M M4 (2) TEAM ALBA OROBIA BIKE 1h57:00.30 12:27.50 16,9
11 174 MADASCHI MARCO 1980 M M2 (1) WR COMPOSITI RACING 1h57:11.60 12:38.80 16,8
12 163 BATTAGLIA MARCO 1985 M M1 (4) LUNIGIANA BIKE TRAVEL 1h57:11.80 12:39.00 16,8
13 234 ANTICHI GIACOMO 1989 M EMT (4) VELOCLUB LUNIGIANA 1h57:13.10 12:40.30 16,8
14 140 RIZZI RICCARDO 1982 M M2 (2) LISSONE MTB 1h57:20.30 12:47.50 16,8
15 204 MUCCI MATTEO 1973 M M4 (3) TEAM COMOBIKE ASD 1h58:06.60 13:33.80 16,7
16 92 FERRARI FABIO 1974 M M3 (2) MOVIMENTOEVITA.COM 1h59:47.30 15:14.50 16,5
17 129 SOLAGNA MAURIZIO 1966 M M5 (2) WR COMPOSITI RACING 1h59:56.80 15:24.00 16,5
18 72 DI MARIA DAVIDE 1986 M M1 (5) ASD ALASSIO BIKE 2h00:32.60 15:59.80 16,4
19 91 FERRANDO STEFANO 1975 M M3 (3) UA' CYCLING TEAM 2h00:51.80 16:19.00 16,3
20 5 MARTIN DAVIDE 1997 M UN (1) VAL SANGONE OUTDOOR 2h01:06.10 16:33.30 16,3
21 168 BONFANTI LUIGI 1967 M M5 (3) TEAM BICIAIO 2h01:12.30 16:39.50 16,3
22 156 SACCHELLI FRANCESCO 1984 M M1 (6) UA' CYCLING TEAM 2h02:02.10 17:29.30 16,2
23 193 BONGIOVANNI LORENZO 1973 M M4 (4) MASTER TEAM 2h02:22.60 17:49.80 16,1
24 119 CANNAS IGNAZIO 1967 M M5 (4) ANDORA RACE 2h02:53.30 18:20.50 16,1
25 154 PEROTTODAVIDE 1983 M M2 (3) PUNTOSPORT TEAM 2h03:57.60 19:24.80 15,9
26 37 LEONCINI LUCA 1972 M M4 (5) UA' CYCLING TEAM 2h04:27.10 19:54.30 15,9
27 172 FUMAGALLI ALESSANDRO 1985 M M1 (7) CICOBIKES DSB NONSOLOFANGO 2h04:38.30 20:05.50 15,8
28 10 RUSCA GIORGIO 1980 M EL (1) TERRE DELLA GRANDA 2h04:40.60 20:07.80 15,8
29 85 PELUFFO GIORGIO 1983 M M2 (4) TEAM MARCHISIO BICI 2h05:49.60 21:16.80 15,7
30 45 GAGGINI STEFANO 1963 M M6 (1) PB CARBOBIKE O'CLOCK 2h06:30.30 21:57.50 15,6
31 27 DEVOTO NICOLA 1982 M M2 (5) TEAM VVF 2h06:47.00 22:14.20 15,6
32 23 BELIGNI MARCO 1990 M EMT (5) DIE HARD TEAM 2h07:19.50 22:46.70 15,5
33 240 ANTONIOLI MAURO 1964 M M5 (5) CICOBIKES DSB NONSOLOFANGO 2h07:25.50 22:52.70 15,5
34 231 RIZZI WALTER 1981 M M2 (6) ASD BICI BIKE 93 2h07:30.80 22:58.00 15,5
35 216 MUSANTE GIORGIO 1974 M M3 (4) ASD LA BICICLETTERIA 2h07:42.80 23:10.00 15,5
36 201 GIANNINI MASSIMILIANO 1990 M M5 (6) LUNIGIANA BIKE TRAVEL 2h07:46.50 23:13.70 15,4
37 205 NICORA CLAUDIO 1966 M M5 (7) LUNIGIANA BIKE TRAVEL 2h07:47.50 23:14.70 15,4
38 208 PIZZO TANCREDI 1987 M M1 (8) ASD LA FENICE MTB 2h07:47.80 23:15.00 15,4
39 69 AIME FLAVIO 1985 M M1 (9) SC VIGNOLO 2h07:51.00 23:18.20 15,4
40 203 LEVA ENRICO 1965 M M5 (8) LISSONE MTB 2h07:55.50 23:22.70 15,4
41 39 SCIARRA MARCO 1971 M M4 (6) BICISTORE 2h08:02.80 23:30.00 15,4
42 73 DUSI GIULIO 1985 M M1 (10) UA' CYCLING TEAM 2h08:46.30 24:13.50 15,3
43 113 FIORE SIMONE 1973 M M4 (7) TEAM 99 MILANO SEZ.MTB 2h08:58.80 24:26.00 15,3
44 32 POLETTI BRIAN 1975 M M3 (5) CICOBIKES DSB NONSOLOFANGO 2h09:17.80 24:45.00 15,3
45 48 DAV“ ROBERTO 1958 M M7 (1) TEAM 99 MILANO SEZ.MTB 2h09:49.00 25:16.20 15,2
46 78 NAZIONALE SIMONE 1986 M M1 (11) TEAMCENTOXCENTOBICI 2h10:05.80 25:33.00 15,2
47 211 SPINELLO CLAUDIO 1963 M M6 (2) BILLY TEAM 2h10:07.80 25:35.00 15,2
48 120 COLLEONI RENATO 1964 M M5 (9) WR COMPOSITI RACING 2h10:25.00 25:52.20 15,1
49 66 CLAUSI ROBERTO 1989 M EMT (6) UCLA1991 PACAN BAGUTTI 2h10:34.80 26:02.00 15,1
50 33 DENTI ANDREA PABLO 1974 M M3 (6) BICI BIKE 93 2h10:39.00 26:06.20 15,1
51 127 PARODI ANDREA 1965 M M5 (10) PB CARBO BIKE O'CLOCK 2h11:12.80 26:40.00 15,0
52 68 TRAVERSO ROBERTO 1991 M EMT (7) TEAM VALLESCRIVIA ASD 2h11:21.80 26:49.00 15,0
53 41 BALLABENE ROBERTO 1967 M M5 (11) BICI CAMOGLI GOLFO PARADISO 2h11:37.50 27:04.70 15,0
54 233 LEONE MASSIMO 1964 M M5 (12) VELOCLUB LUNIGIANA 2h12:16.50 27:43.70 14,9
55 81 LEVAGGI LORENZO 1982 M M2 (7) RIVIERAOUTDOOR 2h12:29.50 27:56.70 14,9
56 7 PEDEMONTE CHRISTIAN 2001 M JU (1) TEAM BIKE O'CLOCK 2h12:29.80 27:57.00 14,9
57 128 RIZZO ANDREA 1968 M M5 (13) BICI CAMOGLI GOLFO PARADISO 2h13:07.00 28:34.20 14,8
58 157 CATALDO ROBERTO 1983 M M2 (8) TRACCE TEAM 2h13:42.50 29:09.70 14,8
59 165 BELLOTTI ENRICO 1968 M M5 (14) LA FENICE MTB 2h13:46.80 29:14.00 14,8
60 116 PEROLIO STEFANO 1970 M M4 (8) CICOBIKES DSB NONSOLOFANGO 2h13:50.50 29:17.70 14,7
61 191 AMORFINI NICOL“ 1990 M EMT (8) LUNIGIANA BIKE TRAVEL 2h13:58.30 29:25.50 14,7
62 241 CAMIGNANI DAVIDE 1990 M EMT (9) TEAM MARCHISIO BICI 2h14:44.50 30:11.70 14,6
63 125 LUNARDI CLAUDIO 1964 M M5 (15) TEAMCENTOXCENTOBICI 2h15:02.50 30:29.70 14,6
64 34 MARCHETTIANDREA 1976 M M3 (7) WET-LIFE RIDOTTIALLOSSO 2h15:03.00 30:30.20 14,6
65 49 PIANTATO MANLIO 1957 M M7 (2) BICI CAMOGLI GOLFO PARADISO 2h15:14.30 30:41.50 14,6
66 74 FORNARA DAVIDE 1985 M M1 (12) CICOBIKES DSB NONSOLOFANGO 2h15:41.30 31:08.50 14,5
67 110 D'ARTIZIO FRANCO 1971 M M4 (9) VELO CLUB GENOVESE 2h16:15.50 31:42.70 14,5
68 75 MERLO MATTEO 1985 M M1 (13) TEAM BIKE O'CLOCK 2h17:21.50 32:48.70 14,4
69 90 DEALTI STEFANO 1974 M M3 (8) BIKERS TEAM LIVELLATO 2h17:32.50 32:59.70 14,3
70 46 INDELICATO MARIO 1963 M M6 (3) BICI CAMOGLI GOLFO PARADISO 2h17:55.00 33:22.20 14,3
71 213 MERLO MASSIMO 1964 M M5 (16) ASD LA FENICE MTB 2h18:03.30 33:30.50 14,3
72 161 ANTONIANI MAVERICK 1989 M EMT (10) CICLO HOBBY MTB TEAM 2h18:03.50 33:30.70 14,3
73 383   BERETTA SIMONA 1985 F W1 (1) WET-LIFE RIDOTTIALLOSSO 2h18:06.80 33:34.00 14,3
74 43 RONCHI ROBERTO 1965 M M5 (17) ASD ALASSIO BIKE 2h18:29.30 33:56.50 14,2
75 109 CARLIN†† ADRIANO 1973 M M4 (10) TEAM LOCCA BICI 2h18:29.80 33:57.00 14,2
76 112 DI MAIO GIUSEPPE 1971 M M4 (11) TEAM VVF 2h18:37.80 34:05.00 14,2
77 104 VALLONE MATTEO 1978 M M3 (9) PB CARBOBIKE O'CLOCK 2h18:42.30 34:09.50 14,2
78 102 TARSIA INCURIA GABRIELE 1977 M M3 (10) CYCLON-STORE.IT 2h18:57.50 34:24.70 14,2
79 215 LUCCARINI CLAUDIO 1966 M M5 (18) AS POOL CANTU 2h19:00.00 34:27.20 14,2
80 132 CAVALLO GIAMPIERO 1962 M M6 (4) SILMAX RACING TEAM 2h20:46.30 36:13.50 14,0
81 382   TAMBURINI CRISTIANA 1986 F DE (1) SILMAX RACING TEAM 2h20:54.30 36:21.50 14,0
82 44 CANEVA MARCO 1966 M M5 (19) BIKERS TEAM LIVELLATO 2h21:06.30 36:33.50 14,0
83 217 FUGAZZI SERGIO 1976 M M3 (11) BLUE BELGA 2h22:05.70 37:32.90 13,9
84 176 MARELLI LORENZO 1993 M EMT (11) TEAM CAPPELLETTI 2h22:41.30 38:08.50 13,8
85 87 BARBIERI LUCA 1976 M M3 (12) TEAM BIKE O'CLOCK 2h22:44.80 38:12.00 13,8
86 11 SOFFIETTO ANDREA 2000 M JU (2) ROSTESE RODMAN 2h23:10.50 38:37.70 13,8
87 62 MEGLIOLI LUIGI 1958 M M7 (3) CICLO HOBBY MTB TEAM 2h23:13.30 38:40.50 13,8
88 138 PASSAROTTO RINALDO 1963 M M6 (5) TEAM MARCHISIO BICI 2h23:45.50 39:12.70 13,7
89 210 SCALISE DOMENICO 1981 M M2 (9) GENOA BIKE 2h23:45.80 39:13.00 13,7
90 206 PEZZINI FAUSTO 1967 M M5 (20) TEAM FREEDOM BIKE 2h23:51.50 39:18.70 13,7
91 166 BISCARO MASSIMO 1977 M M3 (13) LA FENICE MTB 2h23:51.70 39:18.90 13,7
92 171 CRIPPA ELIO 1976 M M3 (14) BIKE TEAM MANDELLO ASD 2h24:31.50 39:58.70 13,7
93 108 BARBERO RICCARDO 1969 M M4 (12) MTB OLEGGIO 2h24:56.00 40:23.20 13,6
94 226 PICASSO MARINO 1959 M M6 (6) BICI CAMOGLI GOLFO PARADISO 2h25:34.50 41:01.70 13,6
95 130 ALBIERI ALESSANDRO 1961 M M6 (7) TEAM 99 MILANO SEZ.MTB 2h26:11.70 41:38.90 13,5
95 98 OLMI PAOLO 1975 M M3 (15) DARRA RACING TEAM 2h26:11.70 41:38.90 13,5
97 195 CAPEZZALI STEFANO 1978 M M3 (16) TRACCE TEAM 2h26:14.00 41:41.20 13,5
98 178 MONTICONE MARCO 1974 M M3 (17) SILMAX RACING TEAM 2h26:15.50 41:42.70 13,5
99 242 PERTICA ANDREA 1980 M M2 (10) CICLO TEAM CERATI 2h26:16.70 41:43.90 13,5
100 247 RECCHI RICCARDO 1973 M M4 (13) CUSATI BIKE 2h26:47.00 42:14.20 13,4
101 152 AMEDEI STEFANO 1962 M M6 (8) VELO CLUB GENOVESE 2h27:39.00 43:06.20 13,4
102 117 PODESTņ SERGIO 1969 M M4 (14) BICI CAMOGLI GOLFO PARADISO 2h27:59.00 43:26.20 13,3
103 227 CANEVELLO VITTORIO 1954 M M7 (4) BICI CAMOGLI GOLFO PARADISO 2h28:05.70 43:32.90 13,3
104 245 CORALLO ALESSANDRO 1973 M M4 (15) CRAL LUIGI NUM 2h28:23.50 43:50.70 13,3
105 224 TERRANOVA DANIELE 1985 M M1 (14) TEAM CENTOXCENTOBICI 2h28:36.70 44:03.90 13,3
106 158 MERANI MARCO 1968 M M5 (21) TEAM SENZA SENSO 2h28:48.00 44:15.20 13,3
107 42 PARODI ALESSANDRO 1968 M M5 (22) TEAM CENTOXCENTOBICI 2h29:47.50 45:14.70 13,2
108 115 PARODI EMANUELE 1969 M M4 (16) TEAM CENTOXCENTOBICI 2h29:48.00 45:15.20 13,2
109 209 ROSSI SIMONE 1988 M M1 (15) MCR DUE RUOTE 2h30:36.70 46:03.90 13,1
110 184 SABBA EMANUELE 1992 M EMT (12) TEAM MARCHISIO BICI 2h31:28.70 46:55.90 13,0
111 50 FILIPPETTI LUISIANO 1957 M M7 (5) CROCE ROSSA DI LUCCA 2h31:44.20 47:11.40 13,0
112 181 PERASSO MARCO 1971 M M4 (17) GENOA BIKE 2h32:13.00 47:40.20 13,0
113 186 SANTINO GABRIELE 1979 M M2 (11) TRACCE TEAM 2h33:04.00 48:31.20 12,9
114 83 MASSARI EMANUELE 1979 M M2 (12) CICLI BATTISTELLA MTB 2h33:15.50 48:42.70 12,9
115 196 CARINI LUCA 1970 M M4 (18) TEAM BIKE O'CLOCK 2h34:50.50 50:17.70 12,7
116 111 DE VITO PIETRO 1969 M M4 (19) BICI CAMOGLI GOLFO PARADISO 2h35:03.20 50:30.40 12,7
117 180 PASTORINO PAOLO 1973 M M4 (20) TEAM BIKE O'CLOCK 2h35:52.70 51:19.90 12,7
118 228 PECCHINI UMBERTO 1966 M M5 (23) MTB GRAN FONDO 2h35:56.00 51:23.20 12,6
119 232 BARBAGELATA STEFANO 1960 M M6 (9) BICI CAMOGLI GOLFO PARADISO 2h36:15.70 51:42.90 12,6
120 123 GIORDANI ELIO 1967 M M5 (24) TEAM 99 MILANO SEZ.MTB 2h36:40.00 52:07.20 12,6
121 202 LERA JACOPO 1975 M M3 (18) TEAM FREEDOM BIKE 2h36:57.20 52:24.40 12,6
122 237 CIRULLI MARCELLO 1966 M M5 (25) SCOTT SUMIN 2h37:32.20 52:59.40 12,5
123 220 CATINO GIUSEPPE 1986 M M1 (16) I BRIC ALESSANDRIA 2h38:00.20 53:27.40 12,5
124 82 MALINARICH CARLO 1983 M M2 (13) CICLO TEAM CERATI ASD 2h38:03.00 53:30.20 12,5
125 64 PERPIGLIA PAOLO 1962 M M6 (10) TEAMCENTOXCENTOBICI 2h38:07.70 53:34.90 12,5
126 28 SIOLI MARCO 1979 M M2 (14) BIKE GARAGE SPEEDWHELL 2h38:29.50 53:56.70 12,4
127 103 TRUFFI GIACOMO MARIO 1978 M M3 (19) MANIA BIKE ALESSANDRIA 2h39:14.70 54:41.90 12,4
128 239 ROUOZZI LUCA 1991 M EMT (13) ANDORA RACE 2h39:28.50 54:55.70 12,4
129 155 PEROTTO RICCARDO 1976 M M3 (20) PUNTOSPORT TEAM 2h39:39.50 55:06.70 12,4
130 164 BEGHELLO GIANLUCA 1973 M M4 (21) TEAMCENTOXCENTOBICI 2h40:02.70 55:29.90 12,3
131 134 CIVARDI MAURIZIO 1959 M M6 (11) PB CARBOBIKE O'CLOCK 2h40:32.70 55:59.90 12,3
132 162 ATRAMENTO MASSIMILIANO 1968 M M5 (26) GENOA BIKE 2h40:45.50 56:12.70 12,3
133 219 CASELLA GIORGIO 1995 M EMT (14) 2h40:51.20 56:18.40 12,3
134 133 CIANCETTA ENRICO 1962 M M6 (12) TEAM CYCLO 2h41:09.50 56:36.70 12,2
135 97 MARINI MARCO 1976 M M3 (21) TEAM BIKE O' CLOCK 2h41:26.20 56:53.40 12,2
136 199 D'ALESSANDRO ALESSIO 1981 M M2 (15) BIKERS TEAM LIVELLATO 2h42:58.90 58:26.10 12,1
137 238 ALACQUA GIORGIO 1967 M M5 (27) BICI CAMOGLI GOLFO PARADISO 2h43:26.70 58:53.90 12,1
138 390   BERTON ELISA 1991 F EWS (1) VAL SANGONE OUTDOOR 2h44:09.20 59:36.40 12,0
139 225 PARRELLA VINCENZO 1961 M M6 (13) S.C. VILLAFRANCA 2h44:30.20 59:57.40 12,0
140 185 SANINO ANDREA 1980 M M2 (16) SC VIGNOLO 2h44:40.20 1h00:07.40 12,0
141 70 BEATRICE ALESSIO 1985 M M1 (17) RACING TEAM LA BICI 2h44:40.70 1h00:07.90 12,0
142 236 FERRARI STEFANO 1963 M M6 (14) TEAM BIKE O'CLOCK 2h44:42.70 1h00:09.90 12,0
143 230 SABOCCHIA MATTEO 1980 M M2 (17) LC BRUGHERIO 2 2h44:58.40 1h00:25.60 12,0
144 136 GIOVANDO VALTER 1962 M M6 (15) CICLI BONI RACING TEAM 2h45:17.70 1h00:44.90 11,9
145 95 GIANARDI FRANCESCO 1977 M M3 (22) GSD RICC“ LE RONDINI 2h46:29.90 1h01:57.10 11,8
146 137 NAPOLETANO GIUSEPPE 1963 M M6 (16) BICI CAMOGLI GOLFO PARADISO 2h46:45.40 1h02:12.60 11,8
147 248 COLETTA ANTONIO 1968 M M5 (28) TEAM CENTOXCENTOBICI 2h48:00.90 1h03:28.10 11,7
148 170 BROGGI MASSIMO 1970 M M4 (22) EQUILIBRIO URBANO 2h48:13.70 1h03:40.90 11,7
149 221 RONDI GIUSEPPE 1946 M M8 (1) ASSOC.SCUOLA NAZ.MTB OASI ZEGN 2h48:19.90 1h03:47.10 11,7
150 61 VELARDI COSIMO 1956 M M7 (6) DARRA RACING TEAM 2h48:33.70 1h04:00.90 11,7
151 200 GALLINO ALESSANDRO 1980 M M2 (18) BIKEVO MOBILI CASACCIA CYCLING 2h49:15.90 1h04:43.10 11,6
152 89 CERULLI SIMONE 1978 M M3 (23) BIKERS TEAM LIVELLATO 2h49:41.40 1h05:08.60 11,6
153 88 BATTISTELLI FABRIZIO 1977 M M3 (24) RDR ITALIA FACTORY TEAM 2h50:55.20 1h06:22.40 11,5
154 106 ARMANNA FABIO 1970 M M4 (23) TEAM 99 MILANO SEZ.MTB 2h51:27.70 1h06:54.90 11,5
155 94 GHIGLIONE ALBERTO 1975 M M3 (25) BIKERS TEAM LIVELLATO 2h53:26.90 1h08:54.10 11,4
156 65 CARDONE ALESSANDRO 1994 M EMT (15) ASD ALASSIO BIKE 2h54:37.10 1h10:04.30 11,3
157 192 BELLANI FABIO 1976 M M3 (26) LIGURIA MTB ASD 2h54:46.90 1h10:14.10 11,3
158 194 BOSELLI GIANLUCA 1978 M M3 (27) BELTRAMI TSA GRAVITY GAMES 2h55:48.20 1h11:15.40 11,2
159 121 CUGGE AGOSTINO 1968 M M5 (29) ASD CINGHIALI MANNARI 2h55:50.90 1h11:18.10 11,2
160 235 BONGI ALESSIO M M4 (24) LUNIGIANA BIKE TRAVEL 2h56:25.40 1h11:52.60 11,2
161 182 PIETRA LUCA 1981 M M2 (19) BIKE STATION FILODIAM 2h56:26.20 1h11:53.40 11,2
162 388   LUCCHINI FRANCESCA 1995 F EWS (2) PUNTOSPORT TEAM 2h57:12.10 1h12:39.30 11,1
163 197 CATINO GABRIELE 1986 M M1 (18) I BRIC ALESSANDRIA 2h57:21.70 1h12:48.90 11,1
164 189 VIGO ALESSANDRO 1975 M M3 (28) GEMINI TEAM 3h00:10.60 1h15:37.80 10,9
164 99 PALUMBO MARCO 1974 M M3 (28) GEMINI TEAM 3h00:10.60 1h15:37.80 10,9
166 124 LAGHI GIULIANO 1968 M M5 (30) TEAM MARCHISIO BICI 3h01:51.90 1h17:19.10 10,8
167 177 MOGNI MASSIMO 1975 M M3 (30) BIKE O'CLOCK 3h02:26.60 1h17:53.80 10,8
168 175 MARASSO FURIO 1966 M M5 (31) BICI CAMOGLI GOLFO PARADISO 3h02:46.10 1h18:13.30 10,8
169 63 CANOVA GIANNI 1958 M M7 (7) ASS, SC. NAZ. MTB OASI ZEGNA 3h02:46.40 1h18:13.60 10,8
170 190 ZUNINO GIOVANNI 1970 M M4 (25) TEAM BIKE O'CLOCK 3h03:55.40 1h19:22.60 10,7
171 151 ZOLEZZI LORENZO 1978 M M3 (31) TEAM EVOPROJECT 3h04:25.10 1h19:52.30 10,7
172 183 ROSSI ALBERTO 1969 M M4 (26) TEAM BIKE O'CLOCK 3h04:32.10 1h19:59.30 10,7
173 93 FUS» ALEXANDAR 1976 M M3 (32) TAPASCIONE RUNNING TEAM 3h06:41.40 1h22:08.60 10,6
174 385   CASTAGNOLA NADIA 1969 F W2 (1) TEAM LIGURIA ASD 3h07:42.40 1h23:09.60 10,5
175 126 MANTOVANI ALESSANDRO 1965 M M5 (32) TEAM LIGURIA ASD 3h07:43.40 1h23:10.60 10,5
176 169 BONIZZONI ENRICO 1953 M M8 (2) MTB EVALOON 3h08:13.10 1h23:40.30 10,5
177 246 TEODORI ALBERTO 1972 M M4 (27) TRACCE TEAM 3h09:13.40 1h24:40.60 10,4
178 29 GAIAUDI FRANCESCO 1983 M M2 (20) TEAM CENTOXCENTOBICI 3h10:58.10 1h26:25.30 10,3
179 212 STAGNARO NICOLA 1978 M M3 (33) PUNTOSPORT TEAM 3h12:09.90 1h27:37.10 10,3
180 80 GIOVAGNOLI DIEGO 1970 M M2 (21) VELOCLUBGENOVESE 3h13:30.40 1h28:57.60 10,2
181 218 CASELLA ANTONIO 1957 M M7 (8) 3h16:19.40 1h31:46.60 10,0
182 222 CASTELLI FABIO 1972 M M4 (28) GIORNALIERA 3h24:23.80 1h39:51.00 9,6
183 389   MAGLIULO ELISABETTA 1965 F W2 (2) BIKE O'CLOCK 3h29:09.80 1h44:37.00 9,4
183 135 FILIPPIN LUIGI 1962 M M6 (17) RACING TEAM LA BICI 3h29:09.80 1h44:37.00 9,4
185 84 MOTTA MARCO 1980 M M2 (22) CICLI BATTISTELLA MTB 3h29:10.30 1h44:37.50 9,4
186 188 TRONZANO FLAVIO 1968 M M5 (33) CO2 3h29:28.30 1h44:55.50 9,4
187 400   CASELLA MONICA 1972 F W2 (3) INDIPENDENTE 3h33:03.80 1h48:31.00 9,2
188 79 DE CILLIS DAVIDE 1979 M M2 (23) CICLI BATTISTELLA MTB 3h42:32.30 1h57:59.50 8,8
189 173 GRANDE ROBERTO 1956 M M7 (9) BIKERS TEAM LIVELLATO 3h42:55.50 1h58:22.70 8,8
190 384   SNAIDERO CELINE 1990 F EWS (3) TEAM 99 MILANO SEZ.MTB 3h43:26.80 1h58:54.00 8,8
191 167 BISIO CLAUDIO 1967 M M5 (34) BIKERS TEAM LIVELLATO 3h55:36.70 2h11:03.90 8,4
192 223 COUSIN SEBASTIAN 1974 M M3 (34) INDIPENDENTE 4h01:40.50 2h17:07.70 8,1
193 71 CARERA MATTEO 1984 M M1 (19) ARMATA BRANCALEONE 4h05:23.70 2h20:50.90 8,0