ASS PETT   ATLETA DATA SEX CAT TEAM GG TEMPO GAP MEDIA
  DONNE  
1 701 CAFISO ALESSANDRA 1988 F WOA RAT RIDE ALL TERRAIN 3 1h13:44.1 16,5
2 700 DORSI PATRIZIA 1973 F WOC 101% OFF ROAD 3 1h22:34.3 +8:50.2 14,8
  JUNIOR  
1 20 FERRARI GILBERTO 2005 M JUN TEAM RCR 4 1h18:31.6 20,7
2 21 CUMBO SAMUEL 2004 M JUN IBEX BIKE RUN 4 1h29:58.7 +11:27.1 18,1
3 22 MAFFEZZONI ANDREA 1995 M JUN SPEEDY BIKE 4 1h34:23.1 +15:51.5 17,2
  SENIOR A  
1 42 RIZZOTTO CHRISTIAN 1994 M SE1 F.LLI RIZZOTTO COOP LOM 4 1h18:58.1 20,6
2 41 SANGIOVANNI CARLO 1991 M SE1 F.LLI RIZZOTTO COOP LOM 4 1h27:16.9 +8:18.8 18,6
3 43 GRIMALDI AURELIO 1990 M SE1 TEAM VIPER TICINO 4 1h42:47.6 +23:49.5 15,8
4 40 BODINI SAMUEL 1993 M SE1 MTB DALLABONA 3 1h04:39.1 +1 Giro 18,9
  SENIOR B  
1 70 BARBATO ALBERTO 1987 M SE2 F.LLI RIZZOTTO COOP LOM 4 1h23:56.3 19,4
2 77 BONOMINI GIOVANNI 1988 M SE2 LUGAGNANO OFF ROAD 4 1h24:43.3 +47.0 19,2
3 73 BECCALI ALESSANDRO 1985 M SE2 F.LLI RIZZOTTO COOP LOM 4 1h24:52.0 +55.7 19,2
4 74 BUTYKORI DANIEL 1985 M SE2 BIKE&RUN 4 1h27:02.0 +3:05.7 18,7
5 72 CIAMBRIELLO ANTONIO 1988 M SE2 IBEX BIKE RUN 4 1h27:27.5 +3:31.2 18,6
6 76 VOLPI MARCO 1987 M SE2 TEAM PASSIONE BICI 4 1h34:30.8 +10:34.5 17,2
7 71 BELVEDERE  SIMONE 1988 M SE2 F.LLI RIZZOTTO COOP LOMB 2 52:18.0 +2 Giri 15,6
8 75 STANI MATTEO 1986 M SE2 F.LLI RIZZOTTO COOP LOM 2 59:07.8 +2 Giri 13,8
  VETERANI A  
1 107 AGUZZI MARCO 1982 M VE1 RAT RIDE ALL TERRAIN 4 1h19:46.6 20,4
2 102 ZANGARI ANDREA 1982 M VE1 LISSONE MTB 4 1h20:38.6 +52.0 20,2
3 100 FACCHETTI SIMONE 1982 M VE1 FIVE TEAM 4 1h23:12.8 +3:26.2 19,6
4 115 BONETTI MASSIMO 1984 M VE1 TEAM RCR 4 1h25:01.6 +5:15.0 19,1
5 101 SCUDELLARI FABIO 1980 M VE1 F.LLI RIZZOTTO COOP LOM 4 1h26:10.3 +6:23.7 18,9
6 111 BERTOCCHI FABIO 1983 M VE1 TEAM MOROTTI BIKE 4 1h26:49.6 +7:03.0 18,7
7 112 FRASSI MASSIMILIANO 1984 M VE1 PEDALE ROMANENGHESE 4 1h28:40.6 +8:54.0 18,4
8 113 BEGHI DANTE 1983 M VE1 F.LLI RIZZOTTO COOP LOM 4 1h29:47.0 +10:00.4 18,1
9 105 NOCERA DOMENICO 1983 M VE1 LISSONE MTB 4 1h30:26.8 +10:40.2 18
10 108 ROSSI MATTEO 1980 M VE1 RAT RIDE ALL TERRAIN 4 1h32:09.6 +12:23.0 17,7
11 109 BRUSCHI STEFANO 1982 M VE1 F.LLI RIZZOTTO COOP LOM 4 1h32:10.6 +12:24.0 17,7
12 104 PAVESI STEFANO 1981 M VE1 TEAM PASSIONE BICI 4 1h37:42.8 +17:56.2 16,7
13 106 DONA' ALESSSNDRO 1982 M VE1 BIKE&RUN 4 1h38:35.3 +18:48.7 16,5
14 110 MARANGON MATTEO 1981 M VE1 F.LLI RIZZOTTO COOP LOM 4 1h41:37.0 +21:50.4 16
15 103 ZANIBONI DAVIDE 1982 M VE1 AVIS PAVIA 3 1h28:23.1 +1 Giro 13,8
16 114 CANTONI STEFANO 1983 M VE1 TEAM LNC 2 52:26.3 +2 Giri 15,5
  VETERANI B  
1 155 PASQUALI FABIO 1978 M VE2 TEAM LIFE 4 1h18:56.6 20,6
2 156 AGUZZI GIANLUCA 1977 M VE2 RAT RIDE ALL TERRAIN 4 1h24:13.1 +5:16.5 19,3
3 153 RESMINI GIANBATTISTA 1977 M VE2 SWATT CLUB 4 1h26:47.8 +7:51.2 18,8
4 154 BRAGONZI DAVIDE 1978 M VE2 BICI CLUB 2000 4 1h28:08.8 +9:12.2 18,5
5 150 IANNAMORELLI CLAUDIO 1975 M VE2 LUGAGNANO OFF ROAD 4 1h29:58.1 +11:01.5 18,1
6 157 BRUSCHI GIANLUCA 1979 M VE2 F.LLI RIZZOTTO COOP LOM 4 1h33:19.8 +14:23.2 17,4
7 158 GHISONI MASSIMO 1976 M VE2 LUGAGNANO OFF ROAD 4 1h35:31.5 +16:34.9 17
8 151 ZUCCONI DAMIANO 1979 M VE2 LUGAGNANO OFF ROAD 4 1h36:45.3 +17:48.7 16,8
9 152 PANAROTTO SAMUELE 1979 M VE2 IBEX BIKE RUN 4 1h36:59.1 +18:02.5 16,8
  GENTLEMAN A  
1 184 TACCHINARDI GABRIELE 1973 M GN1 BIKE E RUN 4 1h19:45.0 20,4
2 180 DORIGO GIULIO DINO 1974 M GN1 TEAM LIFE 4 1h28:39.0 +8:54.0 18,4
3 181 ALBERTELLI FABIO 1974 M GN1 PROGRAMMA AUTO 4 1h30:37.3 +10:52.3 18
4 185 GALLININI DINO 1970 M GN1 TEAM JO.WE. SLP 4 1h33:02.3 +13:17.3 17,5
5 183 RIBOLDI EMILIANO 1971 M GN1 BIKE&RUN 4 1h38:46.5 +19:01.5 16,5
6 186 ALBRIZIO PIETRO 1970 M GN1 F.LLI RIZZOTTO COOP LOM 4 1h41:31.2 +21:46.2 16
7 182 COPPI MICHELE 1972 M GN1 FRANCESCONI 3 1h24:17.8 +1 Giro 14,5
  GENTLEMAN B  
1 223 VINCENTI FABRIZIO 1968 M GN2 F.LLI RIZZOTTO COOP LOM 4 1h24:21.4 19,3
2 222 CIOCCA ROBERTO 1966 M GN2 AUTOFFICINA ITALO 4 1h27:25.4 +3:04.0 18,6
3 224 BERTONI DAVIDE 1967 M GN2 LA CA DI RAN 4 1h29:12.9 +4:51.5 18,2
4 221 SARIGU CLAUDIO 1969 M GN2 TEAM OLIVETO 4 1h30:21.4 +6:00.0 18
5 225 BRAMBILLA MAURIZIO 1969 M GN2 VELO CLUB SOVICO 4 1h31:54.1 +7:32.7 17,7
6 220 VACCHINI MARCO 1965 M GN2 F.LLI RIZZOTTO COOP LOM 4 1h34:35.1 +10:13.7 17,2
7 602 PLEBANI ENRICO 1960 M GN2 CICLISTICA VERZELLETTI 4 1h42:35.4 +18:14.0 15,9
  SGENTLEMAN A  
1 607 BONAITI ANTONIO 1964 M SGA FIVE TEAM 3 1h06:58.7 18,2
2 609 ZANABONI RICCARDO 1963 M SGA TEAM UNIPACK 3 1h07:40.0 +41.3 18
3 606 IACONELLI SERGIO 1964 M SGA POGGI BIKE 3 1h07:58.7 +1:00.0 18
4 603 FAPPANI GIANPAOLO 1963 M SGA TEAM LIFE 3 1h09:59.4 +3:00.7 17,4
5 604 ALABISO GIOVANNI 1963 M SGA TEAMLIFE 3 1h14:37.4 +7:38.7 16,4
6 601 BASSI ROLANDO 1962 M SGA VO2 TEAM 3 1h15:46.2 +8:47.5 16,1
7 608 MURA ANGELO 1960 M SGA CYCLING TEAM OLTREPO 3 1h22:00.2 +15:01.5 14,9
8 605 PRETINI RICCARDO 1960 M SGA VC CASALESE 3 1h40:30.9 +33:32.2 12,1
9 610 D'UGO ADOLFO 1963 M SGA ORIO BIKE TEAM 3 1h44:10.4 +37:11.7 11,7
SGENTLEMAN B-C  
1 657 ZAPPA ROBERTO 1956 M SGB BIKE TEAM BRUCIATI 3 1h13:58.3 16,5
2 651 CARELLI ANGELO 1957 M SGB BIKE&RUN 3 1h13:59.6 +1.3 16,5
3 652 DONA' GINO 1956 M SGB BIKE&RUN 3 1h15:40.6 +1:42.3 16,1
4 654 GALAZZI MAURIZIO 1958 M SGB VO2 TEAM 3 1h20:45.4 +6:47.1 15,1
5 650 BAINI GIACOMINO 1956 M SGB CICLI PIOLLINI 3 1h26:57.3 +12:59.0 14
6 653 BOZZATO GIOVANNI 1959 M SGB AVIS PAVIA 3 1h31:48.8 +17:50.5 13,3