ASS PETT   ATLETA SEX DATA CAT PCAT TEAM TEMPO GAP
1 4 FAILLI FRANCESCO M 1983 EL (1) CICLI TADDEI 1h45:48.90
2 6 FUMAROLA DENIS M 1994 EL (2) KTM - PROTEK - DAMA 1h47:27.70 1:38.80
3 131 PANIZZA RICCARDO M 1987 M1 (1) TEAM COMOBIKE  1h52:10.20 6:21.30
4 2 CARATIDE ADRIANO M 1993 EL (3) SIXS BOSCARO 1h54:20.70 8:31.80
5 16 D'AGOSTINO MARCO M 1997 UN (1) CARBONHUBO CMQ 1h54:22.40 8:33.50
6 7 LAPOSSE LORENZO M 1991 EL (4) SIXS BOSCARO 1h56:43.90 10:55.00
7 5 FAVILLI ELIA M 1989 EL (5) TEAM BIKE INNOVATION FOCUS ROS 1h57:26.40 11:37.50
8 27 CHERCHI DARIO M 2001 JU (1) BICI CAMOGLI GOLFO PARADISO 1h57:33.70 11:44.80
9 159 PIRAS MICHELE M 1988 M1 (2) TEAM MARCHISIO BICI 2h00:25.70 14:36.80
10 21 POZZO MARCO M 1996 UN (2) SIXS BOSCARO 2h00:32.70 14:43.80
11 30 GIUFFREDI FEDERICO M 2000 JU (2) PEDALE FIDENTINO RACE TEAM 2h02:51.70 17:02.80
12 229 SERENI ALESSANDRO M 1998 EMT (1) A.S.D. CICLI TADDEI 2h05:06.70 19:17.80
13 13 PENNA MATTIA M 1991 EL (6) SIXS BOSCARO 2h05:20.40 19:31.50
14 145 PASSAROTTO LUCA M 1996 EMT (2) TEAM MARCHISIO BICI 2h05:40.70 19:51.80
15 138 DI MARIA DAVIDE M 1986 M1 (3) ALASSIO BIKE 2h05:55.70 20:06.80
16 178 ARICI SIMONE M 1980 M2 (1) FM BIKE FACTORY TEAM 2h06:17.90 20:29.00
17 157 MANCINO FABIO M 1993 EMT (3) ASD SIXS BOSCARO 2h07:38.20 21:49.30
18 134 ROSSINI SAMUELE M 1987 M1 (4) TEAM COMOBIKE  2h08:54.90 23:06.00
19 38 ROGGERI ELIA M 2000 JU (3) SIXS BOSCARO 2h09:04.70 23:15.80
20 65 ROVERA LUCA M 1973 M4 (1) WR COMPOSITI RACING 2h09:11.70 23:22.80
21 3 CASAGRANDE FRANCESCO M 1970 EL (7) CICLI TADDEI 2h11:39.20 25:50.30
22 176 RIZZI RICCARDO M 1982 M2 (2) LISSONE MTB 2h11:48.20 25:59.30
23 35 NEGRI ANDREA M 2001 JU (4) PEDALE FIDENTINO RACE TEAM 2h12:30.20 26:41.30
24 184 BARDINI EMIL M 1978 M3 (1) VELO CLUB GARDA 2h12:31.90 26:43.00
25 9 MARTELLI MIRCO M 1992 EL (8) TEAM BIKE INNOVATION FOCUS ROS 2h13:09.70 27:20.80
26 173 BENVENUTI LUCA M 1982 M2 (3) TEAM COMOBIKE  2h13:43.40 27:54.50
27 84 PARODI ALFONSOO M 1968 M5 (1) TEAM BIKE O'CLOCK OVERMOUNTAIN 2h14:09.20 28:20.30
28 177 MASCALI SILVIO M 1981 M2 (4) MAGICUNEO 2h15:27.20 29:38.30
29 122 PICCHIO AIMONE M 1976 M3 (2) GRANBIKE VELOCLUB 2h15:50.70 30:01.80
30 201 FRUNER MARCO M 1971 M4 (2)  SKATENATEAM BIKE 2h15:52.90 30:04.00
31 24 TOSELLI GIACOMO M 1998 UN (3) SIXS BOSCARO 2h15:59.20 30:10.30
32 32 IEBOLE STEFANO M 2001 JU (5) UCLA1991 PACAN BAGUTTI 2h16:12.90 30:24.00
33 66 SOLAGNA MAURIZIO M 1966 M5 (2) WR COMPOSITI RACING 2h16:14.40 30:25.50
34 128 DUSI GIULIO M 1985 M1 (5) UA' CYCLING TEAM 2h16:17.20 30:28.30
35 130 MOSSINI DANIELE M 1994 EMT (4) TEAM COMOBIKE  2h16:18.70 30:29.80
36 241 DENEVI DIEGO M 1979 M2 (5) VELO CLUB LUNIGIANA 2h16:20.70 30:31.80
37 211 ANTONIOLI MAURO M 1964 M5 (3) CICOBIKES-DSB-NONSOLOFANGO 2h16:45.40 30:56.50
38 200 BATTAGLIA MAURO M 1971 M4 (3) BRESCIA BIKE  2h17:13.40 31:24.50
39 48   RAVAIOLI GAIA F 1988 DE (1) BIKEGARAGE SPEEDWHEEL-SV FOCUS 2h17:14.90 31:26.00
40 234 RUGGIRELLO MIRKO M 1995 EMT (5) DARRA RACING TEAM ASD 2h17:43.20 31:54.30
41 149 AMALBERTI EMILIANO M 1968 M4 (4) LIBERO 2h18:08.40 32:19.50
42 20 PETTIGIANI MARTINO M 1999 UN (4) SIXS BOSCARO 2h19:13.20 33:24.30
43 87 CLAUSI ROBERTO M 1989 EMT (6) UCLA1991 PACAN BAGUTTI 2h20:01.20 34:12.30
44 18 MICCA LORENZO M 1998 UN (5) SIXS BOSCARO 2h20:18.90 34:30.00
45 172 PEROTTO  DAVIDE M 1983 M2 (6) PUNTOSPORT TEAM 2h20:33.90 34:45.00
46 180 MADASCHI MARCO M 1980 M2 (7) WR COMPOSITI RACING 2h21:03.20 35:14.30
47 215 ARICI LEONARDO M 1959 M6 (1) RACING ROSOLA 2h23:06.40 37:17.50
48 83 MUSSOLIN ANDREA M 1984 M1 (6) BICI BIKE 93 2h23:08.90 37:20.00
49 116 BELIGNI MARCO M 1990 EMT (7) DIE HARD TEAM 2h23:14.40 37:25.50
50 61 GAGGINI STEFANO M 1963 M6 (2) PB CARBOBIKE O'CLOCK 2h23:20.20 37:31.30
51 37 PEROTTO LUCA M 2000 JU (6) SIXS BOSCARO 2h24:31.90 38:43.00
52 56 MOCCI STEFANO M 1987 M1 (7) MAGICUNEO 2h24:35.70 38:46.80
53 34 MAURIZIO MATTIA M 2001 JU (7) UCLA1991 PACAN BAGUTTI 2h24:37.70 38:48.80
54 127 DEVOTO NICOLA M 1982 M2 (8) TEAM VVF 2h24:41.90 38:53.00
55 237 CATALDO ROBERTO M 1983 M2 (9) TRACCE TEAM 2h24:53.20 39:04.30
56 96 LEONCINI LUCA M 1972 M4 (5) UA' CYCLING TEAM 2h25:23.70 39:34.80
57 135 BOTTA SERGIO M 1974 M3 (3) BICI CAMOGLI GOLFO PARADISO 2h26:10.20 40:21.30
58 147 PASTORINO UMBERTO M 1973 M4 (6) ALTA VALTELLINA BIKE 2h28:04.70 42:15.80
59 170 SACCHELLI FRANCESCO M 1984 M1 (8) UĀ CYCLING 2h28:09.20 42:20.30
60 220 BELLONI FAUSTO M 1971 M4 (7) VELO CLUB GARDA 2h28:31.70 42:42.80
61 124 POLETTI BRIAN M 1975 M3 (4) CICOBIKES DSB NONSOLOFANGO 2h28:43.70 42:54.80
62 244 MARCIONETTI JONATHAN M 1981 M2 (10) SPEEDY BIKE ASD 2h28:48.70 42:59.80
63 46   PASTORE MARTA F 1991 DE (2) TEAM BIKE O'CLOCK 2h28:54.90 43:06.00
64 248 PASTORELLI DIEGO M 1968 M5 (4) SAN DAMIANO 2h28:58.40 43:09.50
65 250 PEROLIO STEFANO M 1970 M4 (8) CICOBIKES DSB NONSOLOFANGO 2h29:25.90 43:37.00
66 104 AIME FLAVIO M 1985 M1 (9) ASC SC VIGNOLO 2h29:36.40 43:47.50
67 113 TRAVERSO ROBERTO M 1991 EMT (8) TEAM VALLESCRIVIA  2h29:48.20 43:59.30
68 54 DENTI ANDREA PABLO M 1974 M3 (5) TEAM SPACEBIKES 2h30:01.20 44:12.30
69 51 SCIARRA MARCO M 1971 M4 (9) BICISTORE 2h30:25.20 44:36.30
70 203 BERTAMINI PAOLO M 1969 M4 (10)  SKATENATEAM BIKE 2h30:36.70 44:47.80
71 150 BALLABENE ROBERTO M 1967 M5 (5) BICI CAMOGLI GOLFO PARADISO 2h30:48.70 44:59.80
72 39 ROSSELLI SIMONE M 2000 JU (8) UCLA1991 PACAN BAGUTTI 2h31:13.20 45:24.30
73 208 TRAVAINI DARIO M 1967 M5 (6) CICOBIKES-DSB-NONSOLOFANGO 2h31:23.40 45:34.50
74 94 DAVŌ ROBERTO M 1958 M7 (1) TEAM 99 MILANO 2h31:29.90 45:41.00
75 179 GIAY MENIET NICOLA M 1980 M2 (11) SKATENATEAM BIKE 2h31:34.90 45:46.00
76 212 IACONELLI SERGIO M 1964 M5 (7) FIGHT VIELLE 2h31:53.20 46:04.30
77 191 SALVATORI STEFANO M 1959 M6 (3) U.S. FORTI E LIBERI -FORLI 2h32:17.40 46:28.50
78 55 PIANTATO MANLIO M 1956 M7 (2) BICI CAMOGLI GOLFO PARADISO 2h32:34.20 46:45.30
79 36 PEDEMONTE CHRISTIAN M 2001 JU (9) TEAM BIKE O'CLOCK 2h32:38.90 46:50.00
80 73 RONCHI ROBERTO M 1965 M5 (8) ALASSIO BIKE 2h32:41.70 46:52.80
81 119 INDELICATO MARIO M 1963 M6 (4) BICI CAMOGLI GOLFO PARADISO 2h34:23.40 48:34.50
82 252 BALBONI ANDREA M 1973 M4 (11) VIVO ASD 2h34:27.80 48:38.90
83 259 VALLONE MATTEO M 1978 M3 (6) PORTOFINO BIKE 2h34:48.20 48:59.30
84 155 FORNARA DAVIDE M 1985 M1 (10) CICOBIKES DSB NONSOLOFANGO 2h35:27.40 49:38.50
85 102 ZAMBARINO MARCO M 1963 M6 (5) TEAM MARCHISIO BICI 2h36:20.40 50:31.50
86 57 PARODI ANDREA M 1965 M5 (9) PB CARBO BIKE O'CLOCK 2h38:04.90 52:16.00
87 245 CARRARO FABRIZIO M 1988 M1 (11) ANGRY WHEELS MTB 2h38:18.70 52:29.80
88 129 MARCHETTI  ANDREA M 1976 M3 (7) WET-LIFE RIDOTTIALLOSSO 2h38:55.90 53:07.00
89 78 CAVALLO GIAMPIERO M 1962 M6 (6) SILMAZ X BIONIC RACING TEAM 2h39:00.70 53:11.80
90 141 MERLO MATTEO M 1985 M1 (12) TEAM BIKE O'CLOCK 2h39:12.40 53:23.50
91 230   SCIPIONI SILVIA F 1984 W1 (1) A.S.D. CICLI TADDEI 2h39:15.20 53:26.30
92 151 CARLIN   ADRIANO M 1973 M4 (12) TEAM LOCCA BICI 2h39:19.90 53:31.00
93 47   PIANA FEDERICA F 1996 DE (3) ANDORARACE 2h39:38.90 53:50.00
94 88 MEGLIOLI LUIGI M 1958 M7 (3) CICLO HOBBY MTB TEAM 2h40:15.40 54:26.50
95 105 TARSIA INCURIA GABRIELE M 1977 M3 (8) CYCLON-STORE.IT 2h41:13.70 55:24.80
96 92 BARBIERI LUCA M 1976 M3 (9) TEAM BIKE O'CLOCK 2h41:50.40 56:01.50
97 218 BIANCHI MARIO M 1954 M7 (4) TEAM COMOBIKE  2h42:20.40 56:31.50
98 162 ANTONIANI MAVERICK M 1989 EMT (9) CICLO HOBBY MTB TEAM 2h44:20.70 58:31.80
99 22 SEMENZATO MARCELLO M 1999 UN (6) CICLI TADDEI 2h44:30.20 58:41.30
100 53 GRECO ROSARIO M 1977 M3 (10) SIXS BOSCARO 2h44:34.70 58:45.80
101 192 RONDINELLI MASSIMO M 1976 M3 (11) TEAM COMOBIKE  2h44:41.70 58:52.80
102 246 ROSSI ANGELO M 1975 M3 (12) BICI CAMOGLI GOLFO PARADISO 2h45:25.40 59:36.50
103 100 POGGIO ENRICO M 1993 EMT (10) B'TWIN RACING TEAM 2h45:29.90 59:41.00
104 77 DI MAIO GIUSEPPE M 1971 M4 (13) TEAM VVF 2h46:23.40 1h00:34.50
105 74 DEALTI STEFANO M 1974 M3 (13) BIKERS TEAM LIVELLATO 2h46:28.90 1h00:40.00
106 85 AMITRANO GIANLUCA M 1973 M4 (14) BICI BIKE 93 2h47:00.70 1h01:11.80
107 99 D'ARTIZIO FRANCO M 1971 M4 (15) VELO CLUB GENOVESE 2h47:21.70 1h01:32.80
108 189 CRIPPA ELIO M 1976 M3 (14) BIKE TEAM MANDELLO  2h47:29.20 1h01:40.30
109 89 ALBIERI ALESSANDRO M 1961 M6 (7) TEAM 99MILANO 2h47:37.20 1h01:48.30
110 62 FILIPPETTI LUISIANO M 1957 M7 (5) CROCE ROSSA DI LUCCA 2h48:01.40 1h02:12.50
111 123 PODESTĀ SERGIO M 1969 M4 (16) BICI CAMOGLI GOLFO PARADISO 2h49:21.90 1h03:33.00
112 249 BOCCA FABRIZIO M 1966 M5 (10) D'ORSOGNA RACING TEAM - LANCIA 2h49:31.90 1h03:43.00
113 197 MONTICONE MARCO M 1974 M3 (15) SILMAX RACING TEAM 2h49:52.20 1h04:03.30
114 110 CANEVA MARCO M 1966 M5 (11) BIKERS TEAM LIVELLATO 2h50:27.90 1h04:39.00
115 221 BALLATORE SIMONE M 1980 M2 (12) GS PASSATORE 2h51:03.70 1h05:14.80
116 45   NISI MARIA CRISTINA F 1985 DE (4) TEAM BIKE INNOVATION FOCUS ROS 2h52:41.40 1h06:52.50
117 214 AMEDEI STEFANO M 1962 M6 (8) VELO CLUB GENOVESE 2h54:09.40 1h08:20.50
118 108 MARANGON ERIC M 1971 M4 (17) TEAM CYCLO 2h54:32.70 1h08:43.80
119 231 GIORGI MARCELLO M 1956 M7 (6) A.S.D. CICLI TADDEI 2h54:35.20 1h08:46.30
120 72 NAPOLETANO GIUSEPPE M 1963 M6 (9) BICI CAMOGLI GOLFO PARADISO 2h55:01.40 1h09:12.50
121 185 GAZZOLO MICHELE M 1978 M3 (16) PORTOFINO BIKE 2h55:52.20 1h10:03.30
122 198 BELLE ADRIANO M 1973 M4 (18) TEAM SCHAEFFLER ITALIA 2h56:07.90 1h10:19.00
123 235 FERRO ROBERTO M 1974 M3 (17) ASD TRIATHOLN SAVONA 2h56:10.40 1h10:21.50
124 166 PRIMA MATTEO M 1986 M1 (13) GUTIBIKETEAM  2h56:16.70 1h10:27.80
125 174 CESARI DAVIDE M 1982 M2 (13)  POLISPORTIVA TEAM BRIANZA 2h56:21.20 1h10:32.30
126 98 PARODI EMANUELE M 1969 M4 (19) TEAM CENTOXCENTOBICI 2h56:27.20 1h10:38.30
127 253 RIVI RENATO M 1959 M6 (10) CICLO HOBBY MTB TEAM 2h56:34.20 1h10:45.30
128 261 ABANELLI FERRUCCIO M 1976 M3 (18) SANTA MARGHERITA 2h56:46.20 1h10:57.30
129 68 OLMI PAOLO M 1975 M3 (19) DARRA RACING TEAM 2h56:48.20 1h10:59.30
130 163 COZZI FABIO M 1988 M1 (14)  POOL CANTU' 2h56:54.90 1h11:06.00
131 97 PARODI ALESSANDRO M 1968 M5 (12) TEAM CENTOXCENTOBICI 2h56:59.40 1h11:10.50
132 254 PEROTTO RICCARDO M 1976 M3 (20) PUNTOSPORT TEAM 2h57:28.20 1h11:39.30
133 264 ZECCA MASSIMO M 1971 M4 (20) VALLI N BICI 2h57:40.90 1h11:52.00
134 260 CATTANEO NICOLA M 1967 M5 (13) SANTA MARGHERITA 2h57:45.20 1h11:56.30
135 225 GUIDERA STEFANO M 1964 M5 (14) TEAM LOCCA 2h58:12.20 1h12:23.30
136 125   BERETTA SIMONA F 1985 W1 (2) WET-LIFE RIDOTTIALLOSSO 2h58:24.40 1h12:35.50
137 132 PERPIGLIA PAOLO M 1962 M6 (11) TEAMCENTOXCENTOBICI 2h58:25.90 1h12:37.00
138 44   DE PIERI CAMILLA F 2001 DJ (1) BICI CAMOGLI GOLFO PARADISO 2h59:53.90 1h14:05.00
139 202 SCUTTERI DAVIDE M 1970 M4 (21) VELO CLUB GARDA 3h00:54.40 1h15:05.50
140 109 BARBERO RICCARDO M 1969 M4 (22) MTB OLEGGIO 3h02:01.20 1h16:12.30
141 222 RONDI GIUSEPPE M 1946 M8 (1) ASSOC.SCUOLA NAZ.MTB OASI ZEGNA 3h02:41.90 1h16:53.00
142 238 CECCAREL MATTIA M 1991 EMT (11) MARCHISIO BICI 3h05:22.20 1h19:33.30
143 153 MARINI MARCO M 1976 M3 (21) TEAM BIKE O' CLOCK 3h05:33.20 1h19:44.30
144 93 BEATRICE ALESSIO M 1985 M1 (15) RACING TEAM LA BICI 3h06:01.40 1h20:12.50
145 144 DE VITO PIETRO M 1969 M4 (23) BICI CAMOGLI GOLFO PARADISO 3h06:04.20 1h20:15.30
146 233 RUGGIRELLO CLAUDIO M 1966 M5 (15) DARRA RACING TEAM ASD 3h06:08.20 1h20:19.30
147 86 CIVARDI MAURIZIO M 1959 M6 (12) PB CARBOBIKE O'CLOCK 3h06:25.20 1h20:36.30
148 81 MASSARI EMANUELE M 1979 M2 (14)  CICLI BATTISTELLA 3h06:27.20 1h20:38.30
149 126   BERTON ELISA F 1991 EWS (1) VAL SANGONE OUTDOOR  3h08:45.90 1h22:57.00
150 196 CRISTIANI MATTEO M 1974 M3 (22) ALASSIO BIKE 3h12:09.20 1h26:20.30
151 205   TONELLI ANGELICA F 1969 W2 (1)  SKATENATEAM BIKE 3h12:18.90 1h26:30.00
152 224 BELOTTI GIUSEPPE M 1970 M4 (24) TEAM ZETA 3h13:02.40 1h27:13.50
153 114 TRUFFI GIACOMO MARIO M 1978 M3 (23) MANIA BIKE 3h14:07.20 1h28:18.30
154 223 STOCCO CLAUDIO M 1957 M7 (7) DIMA BIKE TEAM 3h14:33.40 1h28:44.50
155 148 SIOLI MARCO M 1979 M2 (15) BIKE GARAGE SPEEDWHELL-SV FOCU 3h15:03.90 1h29:15.00
156 121 PALUMBO MARCO M 1974 M3 (24) GEMINI TEAM 3h15:09.40 1h29:20.50
157 213 RICCI LINO M 1964 M5 (16) LA ROKKA 3h15:10.70 1h29:21.80
158 219 SIBELLI FRANCESCO M 3h16:10.70 1h30:21.80
159 247 ATRAMENTO MASSIMILIANO M 1968 M5 (17) GENOA BIKE A.S.D. 3h17:44.70 1h31:55.80
160 156 FUSČ ALEXANDAR M 1976 M3 (25)  TAPASCIONE RUNNING TEAM 3h18:55.90 1h33:07.00
161 232 NIERI ALESSIO M 2000 JMT (1) CICLI TADDEI 3h19:20.70 1h33:31.80
162 63 CUGGE AGOSTINO M 1968 M5 (18) TEAM CINGHIALI MANNARI 3h19:25.70 1h33:36.80
163 258 COLETTA ANTONIO M 1968 M5 (19) CENTOXCENTO BICI 3h20:08.90 1h34:20.00
164 400 GORLA STEFANO M 1980 M2 (16) EQUIPPE CORBETTESE 3h24:42.20 1h38:53.30
165 152 CERULLI SIMONE M 1978 M3 (26) BIKERS TEAM LIVELLATO 3h26:15.40 1h40:26.50
166 136 CANOVA GIANNI M 1958 M7 (8) ASS, SCUOLA NAZ. MTB OASI ZEGNA 3h26:35.40 1h40:46.50
167 101 GIANARDI FRANCESCO M 1977 M3 (27) GSD RICCO LE RONDINI 3h28:14.20 1h42:25.30
168 226 ZOCCHEDDU ANDREA M 1981 M2 (17) ASD MTB I CINGHIALI 3h28:21.20 1h42:32.30
169 52 GAIAUDI FRANCESCO M 1983 M2 (18) TEAM CENTOXCENTOBICI 3h28:26.70 1h42:37.80
170 256 VALACCHI ANDREA M 1983 M2 (19) SAN DAMIANO 3h28:28.70 1h42:39.80
171 187 MARABESE MASSIMO M 1977 M3 (28)  POLISPORTIVA TEAM BRIANZA 3h28:34.40 1h42:45.50
172 204 CIRMENA GIUSEPPE M 1969 M4 (25) AVIS VERAG PRATO EST 3h28:43.40 1h42:54.50
173 118 GHIGLIONE ALBERTO M 1975 M3 (29) BIKERS TEAM LIVELLATO 3h28:44.70 1h42:55.80
174 209 NIERI ALESSANDRO M 1966 M5 (20) CICLI TADDEI 3h28:49.20 1h43:00.30
175 243 BONELLI MASSIMILIANO M 1994 EMT (12) B'TWIN RACING TEAM DECATHLON I 3h28:49.70 1h43:00.80
176 169 PIROMALLI VALERIO M 1984 M1 (16) BIKEVO MOBILI CASACCIA CYCLING 3h28:55.40 1h43:06.50
177 95 GIOVANDO VALTER M 1962 M6 (13) CICLI BONI RACING TEAM 3h29:05.70 1h43:16.80
178 137 CARDONE ALESSANDRO M 1994 EMT (13) ALASSIO BIKE 3h32:36.90 1h46:48.00
179 120 MANTOVANI ALESSANDRO M 1965 M5 (21) TEAM LIGURIA  3h33:58.40 1h48:09.50
180 117   CASTAGNOLA NADIA F 1969 W2 (2) TEAM LIGURIA  3h34:04.70 1h48:15.80
181 75 FAEDO FLAVIO M 1967 M5 (22) ANDORA CICLISMO 3h36:44.20 1h50:55.30
182 161 MAINI LUCA M 1992 EMT (14) PEDALE FIDENTINO RACE TEAM 3h37:23.90 1h51:35.00
183 133 REPETTO MAURIZIO M 1977 M3 (30) BIKEVO MOBILI CASACCIA CYCLING 3h39:34.40 1h53:45.50
184 255   ZAVATARELLI SARA F 1975 W2 (3) SAN DAMIANO 3h40:17.20 1h54:28.30
185 158 LAGHI GIULIANO M 1968 M5 (23) TEAM MARCHISIO BICI 3h41:30.90 1h55:42.00
186 239 ACOSTINI MARCO M 1976 M3 (31) GIORNALIERA 3h53:10.40 2h07:21.50
187 242 CAPPARULO FRANCESCO M 1968 M5 (24) GS TORRILE 3h53:13.20 2h07:24.30
188 265 CHECCHI ROBERTO M 1962 M6 (14) SAN DAMIANO 3h55:37.40 2h09:48.50
189 70 VELARDI COSIMO M 1956 M7 (9) DARRA RACING TEAM 3h55:47.70 2h09:58.80
190 182 FARINA VITO M 1979 M2 (20) TEAM BIKE MADDALONI 3h57:46.90 2h11:58.00
191 165 MOLETTI ENRICO M 1986 M1 (17) GIORNALIERA 3h58:08.40 2h12:19.50
192 257 BOFFINI MASSIMO M 1974 M3 (32) SAN DAMIANO 3h58:14.20 2h12:25.30
193 240   MAGLIULO ELISABETTA F 1965 W2 (4) TEAM BIKE O'CLOCK 3h58:17.90 2h12:29.00
194 112 FILIPPIN LUIGI M 1962 M6 (15) RACING TEAM LA BICI 3h58:19.40 2h12:30.50
195 207 MOLINELLI FABIO PAOLO M 1967 M5 (25) CASSINIS CYCLING TEAM 4h00:38.90 2h14:50.00
196 228 FRACCHETTA WALTER M 1974 M3 (33) ASD MTB I CINGHIALI 4h00:43.90 2h14:55.00
197 164 PAGANINO PAOLO M 1988 M1 (18) GIORNALIERA 4h03:30.40 2h17:41.50
198 193 TEDESCHI MARCO M 1975 M3 (34)  ORIO BIKE 4h04:08.90 2h18:20.00
199 266 MARASSO FURIO M 1966 M5 (26) BICI CAMOGLI GOLFO PARADISO 4h04:19.70 2h18:30.80
200 186 BONECCHI RICCARDO M 1977 M3 (35) GEMINI TEAM 4h07:54.20 2h22:05.30
201 263 ROSSI MASSIMO M 1976 M3 (36) VALLI N BICI 4h10:25.90 2h24:37.00
202 143 CARERA MATTEO M 1984 M1 (19) ARMATA BRANCALEONE 4h10:52.20 2h25:03.30
203 171 TORRERO / GIACOMETTI MF 1984 TA (1) FRRD GOLFO DIANESE 4h11:00.00 2h25:11.10