ASS PETT   ATLETA SEX DATA CAT PCAT TEAM TEMPO GAP MEDIA
1 38 CHIESA LUCA M 1989 SEN1 (1) VIVO ASD 35:04.6 23,4
2 42 OTTONELLO GIOVANNI M 1990 SEN1 (2) BICISTORE CYCLING TEAM CARCARE 36:22.9 1:18.3 22,5
3 92 GUGLIELMETTI FABIO M 1974 VET2 (1) CICLI TIZZONI 37:01.9 1:57.3 22,1
4 84 PELLIZZONI FABRIZIO M 1972 VET2 (2) ASD STAFFORA TRIATHLON 37:10.4 2:05.8 22,1
5 36 BALZARINI EDOARDO M 1996 JUN (1) ASD PEDALE BOBBIESE 37:26.4 2:21.8 21,9
6 14 CAMPANA MASSIMO M 1970 GEN1 (1) TOP TEAM RACE ASD 37:30.1 2:25.5 21,9
7 40 MERLI ALBERTO M 1990 SEN1 (3) ASD PEDALE GODIASCHESE 37:35.1 2:30.5 21,8
8 73 ROBLES CASADO ANGEL M 1980 VET1 (1) CLUB CICLISTA CREVILLENT 37:53.4 2:48.8 21,6
9 94 TESTA MATTEO M 2002 JUN (2) AIDO GRASSOBBIO 38:15.4 3:10.8 21,4
10 37 CARLOTTI MARCO M 1987 SEN1 (4) SPORT FROG SENNA 38:20.1 3:15.5 21,4
11 32 PASQUALI MATTIA M 1999 JUN (3) ASD PEDALE BOBBIESE 39:07.9 4:03.3 21
12 100 CAVALLI ROCCO M 1980 VET1 (2) ASD LA ORSI BIKE 39:57.6 4:53.0 20,5
13 50 GANDINI CLAUDIO M 1984 SEN2 (1) GC VARZI 40:00.4 4:55.8 20,5
14 34 MENINI ANDREA M 1996 JUN (4) GC VARZI 40:12.4 5:07.8 20,4
15 76 BARBORINI LUIGI M 1977 VET1 (3) ASD PEDALE ARQUATESE 40:17.6 5:13.0 20,4
16 53 CANI ANTONIO M 1983 SEN2 (2) ASD CICLISTICA BRUZZANO 40:17.9 5:13.3 20,3
17 35 ALBERGO SALVATORE M 1993 JUN (5) ASD LA ORSI BIKE 40:20.4 5:15.8 20,3
18 52 VOLPI FABIO M 1982 SEN2 (3) WILD TEAM LANGHIRANO ASD 40:22.1 5:17.5 20,3
19 24 PASQUALI GEO M 1962 GEN2 (1) ASD PEDALE BOBBIESE 40:38.1 5:33.5 20,2
20 48 FRUSCA CRISTIAN M 1985 SEN2 (4) FLANDRES LOVE SPORTLAND 40:50.1 5:45.5 20,1
21 41 GANDINI TOMMASO M 1989 SEN1 (5) OTB CYCLING TEAM 41:24.4 6:19.8 19,8
22 21 PERSONENI ROBERTO M 1968 GEN1 (2) ASD GIULIANO BARCELLA 41:49.6 6:45.0 19,6
23 71 PISANI MICHELE M 1980 VET1 (4) ASD LA ORSI BIKE 42:05.1 7:00.5 19,5
24 75 TERMINIO STEFANO M 1981 VET1 (5) ASD LA ORSI BIKE 42:09.6 7:05.0 19,4
25 79 SALVADERI DARIO M 1974 VET2 (3) ASD TRE PROVINCE 42:11.6 7:07.0 19,4
26 60 FORNACIARI FAUSTO M 1960 SG_A (1) SQUADRAREGGIO ASD 42:17.9 7:13.3 19,4
27 72 MOTTI EMANUELE ALBERTINO M 1980 VET1 (6) ASD LA ORSI BIKE 42:44.4 7:39.8 19,2
28 83 LACCHINI DANIELE M 1976 VET2 (4) ASD LA ORSI BIKE 42:51.9 7:47.3 19,1
29 95 CHERO QUEZADA MAURICIO XAVIER M 1988 SEN1 (6) VIVO ASD 42:53.6 7:49.0 19,1
30 43 BONOMINI GIOVANNI M 1988 SEN1 (7) LUGAGNANO OFF ROAD 43:05.6 8:01.0 19
31 85 RINALDI GIUSEPPE M 1974 VET2 (5) SARTORIA CYCLING CLUB 43:15.9 8:11.3 18,9
32 59 BIANCHI PAOLO M 1961 SG_A (2) GC VARZI 43:22.9 8:18.3 18,9
33 28 ALBERTELLI FABRIZIO M 1963 GEN2 (2) TURRIS CICLOAMATORI 43:27.4 8:22.8 18,9
34 15 FAUSTINI STEFANO M 1968 GEN1 (3) BUTTY A.S.D. 43:31.1 8:26.5 18,8
35 70 MAIOCCHI SERGIO M 1980 VET1 (7) VIVO ASD 43:37.1 8:32.5 18,8
36 81 MAIOCCHI GIANLUIGI M 1973 VET2 (6) ASD PEDALE BOBBIESE 43:37.9 8:33.3 18,8
37 47 LUCCHINI SIMONE M 1982 SEN2 (5) MTB PICELEON 43:39.9 8:35.3 18,8
38 57 MARTELLO FERRUCCIO M 1961 SG_A (3) ASD AVIS PAVIA G.C. 43:40.1 8:35.5 18,8
39 77 CHIESA SIMONE M 1981 VET1 (8) ASD CG VO2 TEAM PINK 43:47.9 8:43.3 18,7
40 69 ZANON GIUSEPPE M 1951 SG_B (1) ASD PEDALE FINESE 43:50.9 8:46.3 18,7
41 74 SARTORI FABIO M 1981 VET1 (9) GS PODENZANO 43:54.9 8:50.3 18,7
42 27 SAVOLDI FRANCESCO M 1965 GEN2 (3) BECYCLE TEAM 43:55.6 8:51.0 18,7
43 51 OTTOLA ALESSANDRO M 1984 SEN2 (6) ASD TEAM PERINI BIKE 44:08.9 9:04.3 18,6
44 20 FACCHINI PAOLO M 1971 GEN1 (4) ASD PEDALE BOBBIESE 44:16.6 9:12.0 18,5
45 55 PESENTI COMPAGNONI ANGELO M 1958 SG_A (4) ASD IZATA CYCLING TEAM 44:19.4 9:14.8 18,5
46 89 GABRIELI LORIS M 1974 VET2 (7) ASD LA ORSI BIKE 44:20.4 9:15.8 18,5
47 39 MONTICELLI ALESSANDRO M 1987 SEN1 (8) CICLI JOLLY 44:21.9 9:17.3 18,5
48 10 ZAMBELLI PIERGIORGIO M 1971 GEN1 (5) VO2 PINK 44:40.6 9:36.0 18,3
49 7   MASSARO SIMONA F 1974 DOB (1) BICISTORE CYCLING TEAM 45:16.4 10:11.8 18,1
50 98 ORSI FAUSTO M 1960 SG_A (5) ASD LA ORSI BIKE 45:16.6 10:12.0 18,1
51 86 SILVA LUCA M 1975 VET2 (8) ASD LA ORSI BIKE 45:47.6 10:43.0 17,9
52 96 VAIA MICHELE M 1975 VET2 (9) ASD LA ORSI BIKE 46:07.4 11:02.8 17,8
53 54 PASINI ANTONIO M 1960 SG_A (6) ASD CICLI GAMBA 46:55.1 11:50.5 17,5
54 65 MERLI ROBERTO M 1955 SG_B (2) ASD PEDALE BOBBIESE 47:08.9 12:04.3 17,4
55 22 TREVISAN SERGIO M 1967 GEN1 (6) MMTB CYCLING SSD 47:14.6 12:10.0 17,3
56 66 BRIZZOLARI CLAUDIO M 1954 SG_B (3) ASD TEAM RASCHIANI 47:49.6 12:45.0 17,1
57 67 GIALDINI RUGGERO M 1950 SG_B (4) 77 GUIDIZZOLO 48:06.8 13:02.2 17
58 87 TARANTOLA STEFANO M 1975 VET2 (10) ASD V.C.BELGIOIOSO TEAM SCARIN 48:09.3 13:04.7 17
59 1   MIGLIOLI MARTA F 1983 DOA (1) TEAM METRONOTTE PIACENZA 48:21.8 13:17.2 16,9
60 78 MARCHESINI LUCA M 1980 VET1 (10) TEAM METRONOTTE PIACENZA 48:22.4 13:17.8 16,9
61 45 ORSI ANDREA M 1990 SEN1 (9) TEAM METRONOTTE PIACENZA 48:26.3 13:21.7 16,9
62 99 SOLAVAGIONE MARCO M 1962 GEN2 (4) BICI CAMOGLI GOLFO PARADISO 48:44.3 13:39.7 16,8
63 63 BARBAINI GIUSEPPE M 1957 SG_A (7) ASD PEDALE VELOCE AGOAL 49:31.4 14:26.8 16,5
64 93 CARAVAGGIO GUIDO M 1951 SG_B (5) ASD TEAM FINOTTI 49:35.3 14:30.7 16,5
65 49 CHIAPPAROLI FEDERICO M 1985 SEN2 (7) ASD PEDALE GODIASCHESE 50:28.6 15:24.0 16,2
66 56 LAGOMARSINO GIULIO M 1959 SG_A (8) BICI CAMOGLI GOLFO PARADISO 50:47.1 15:42.5 16,1
67 5   CUEL MONICA F 1968 DOB (2) SARTORIA CYCLING CLUB 50:47.3 15:42.7 16,1
68 26 GARBARINO GIUSEPPE M 1962 GEN2 (5) BICI CAMOGLI GOLFO PARADISO 50:54.3 15:49.7 16,1
69 8   PASQUALI CHIARA F 1980 DOB (3) NEWMOTORBIKE 50:56.3 15:51.7 16,1
70 90   CISOTTO MARIA F 1986 DOA (2)   50:57.6 15:53.0 16,1
71 11 EMANUELE ADRIANO M 1967 GEN1 (7) ASD LA ORSI BIKE 51:01.1 15:56.5 16,1
72 61 MARCHETTI ITALO M 1957 SG_A (9) GC VARZI 51:20.6 16:16.0 16
73 82 CAVALIERI FRANCESCO M 1974 VET2 (11) ASD GS ZIBIDO SAN GIACOMO 51:35.3 16:30.7 15,9
74 17 DAMASCHI PIERANGELO M 1970 GEN1 (8) ASD LA ORSI BIKE 51:38.6 16:34.0 15,9
75 33 ALBERTOCCHI ANDREA M 1998 JUN (6) ASD PEDALE GODIASCHESE 51:42.1 16:37.5 15,8
76 30   MACCINI LORENZA F 1965 DOB (4) ASD LA ORSI BIKE 51:48.6 16:44.0 15,8
77 31 MANCINI GIAMPIERO M 1962 GEN2 (6) ASD LA ORSI BIKE 51:49.6 16:45.0 15,8
78 16 IOTTI MICHELE M 1967 GEN1 (9) BECYCLE TEAM 54:29.8 19:25.2 15
79 13 ROSSI STEFANO M 1969 GEN1 (10) ASD CICLISTICA BRUZZANO 54:33.1 19:28.5 15
80 91 FRANCO STEFANO M 1965 GEN2 (7) STAFFORA TRIATHLON 55:15.8 20:11.2 14,8
81 18 FORNACIARI DAVIDE M 1970 GEN1 (11) GC VARZI 56:05.1 21:00.5 14,6
82 97 ROMITI GIANMARCO M 1992 JUN (7) ASD LA ORSI BIKE 57:51.8 22:47.2 14,2
83 68 VIETTO IVO M 1949 SG_B (6) ASD SOCIETA' CICLISTICA PEDONA 59:36.1 24:31.5 13,7
84 80 FRANCO NICOL̉ M 1972 VET2 (12) ASD TEAM FINOTTI 1h01:08.6 26:04.0 13,4
85 58 SEVERGNINI FRANCO M 1957 SG_A (10) CICLI TIZZONI 1h01:21.1 26:16.5 13,3
86 3   BAZZARELLO ROSELLA F 1962 DOB (5) TEAM MEDIA BIKE 1h02:52.3 27:47.7 13
87 2   BAGNOLI ADRIANA F 1967 DOB (6) GC VARZI 1h07:45.8 32:41.2 12,1
88 62 SPOLAOR CLAUDIO M 1961 SG_A (11) GC VARZI 1h07:50.0 32:45.4 12,1
89 4   CARBONE CARMEN F 1958 DOB (7) GC VARZI 1h17:44.8 42:40.2 10,5