ASS PETT ATLETA DATA SEX CAT PCAT TEAM GG TEMPO GAP MEDIA
1 154 BONAITI LUCA 1995 M JUN [1] ASD RT96 4 1h13:14.8 26,2
2 143 PASQUALI FABIO 1978 M VET1 [1] ASD AMICI CICLISMO B 4 1h13:16.8 +2.0 26,2
3 153 BERTASI MICHAEL 1991 M SEN1 [1] RF TEAM 4 1h14:52.0 +1:37.2 25,6
4 163 ROTA CLAUDIO 1974 M VET2 [1] ASD F.LLI RIZZOTTO 4 1h14:52.0 +1:37.2 25,6
5 139 BENEDETTI MATTEO 1978 M VET1 [2] ASD CICLI BENEDETTI 4 1h14:54.0 +1:39.2 25,6
6 113 RIZZOTTO CHRISTIAN 1994 M JUN [2] ASD F.LLI RIZZOTTO 4 1h14:57.5 +1:42.7 25,6
7 134 MOSSALI GIACOMO 1991 M SEN1 [2] ASD CICLIMANT-S RACI 4 1h16:18.3 +3:03.5 25,1
8 124 CICERANO GIANDOMENICO 1976 M VET2 [2] TEAM RCR 4 1h16:18.5 +3:03.7 25,1
9 122 TANGHETTI CLAUDIO 1978 M VET1 [3] SPRINT BIKE LUMEZZAN 4 1h16:19.5 +3:04.7 25,1
10 135 FAPPANI GIANPAOLO 1963 M GEN2 [1] ASD CICLIMANT-S RACI 4 1h16:23.3 +3:08.5 25,1
11 142 TADDIA ROBERTO 1966 M GEN2 [2] TEAM RCR 4 1h16:45.3 +3:30.5 25
12 129 RUTA CLAUDIO 1968 M GEN1 [1] SCUDERIA VERZELLETTI 4 1h16:45.5 +3:30.7 25
13 155 DI STASIO PATRIZIO 1965 M GEN2 [3] TEAM RCR 4 1h16:46.8 +3:32.0 25
14 176 BECCALI ALESSANDRO 1985 M SEN2 [1] ASD F.LLI RIZZOTTO 4 1h16:47.3 +3:32.5 25
15 149 GIORDANI ALESSANDRO 1983 M SEN2 [2] ASD.RT96 4 1h16:48.0 +3:33.2 25
16 158 GENNARI MARCO 1972 M GEN1 [2] ASD TEAM PERINI BIKE 4 1h17:38.7 +4:23.9 24,7
17 167 PIACENTINI FABRIZIO 1969 M GEN1 [3] FRANCESCONI 4 1h17:38.7 +4:23.9 24,7
18 136 GHIDINELLI MATTEO 1989 M SEN1 [3] GC FERALPI 4 1h17:39.5 +4:24.7 24,7
19 178 BONETTI MASSIMO 1984 M SEN2 [3] TEAM RCR 4 1h17:41.2 +4:26.4 24,7
20 159 BARBATO ALBERTO 1987 M SEN2 [4] ASD F.LLI RIZZOTTO 4 1h18:54.8 +5:40.0 24,3
21 177 BOSSI ANDREA 1990 M SEN1 [4] ASD F.LLI RIZZOTTO 4 1h18:57.0 +5:42.2 24,3
22 123 MONTANELLI WALTER 1966 M GEN2 [4] GS PEREGO 4 1h18:57.2 +5:42.4 24,3
23 183 BULLA FABIO 1985 M SEN2 [5] ASD GS CIGNONE 4 1h18:58.2 +5:43.4 24,3
24 119 CORSINI PAOLO 1971 M GEN1 [4] GS CIGNONE 4 1h18:59.5 +5:44.7 24,3
25 101 COLPANI GIUSEPPE 1974 M VET2 [3] ASD F.LLI RIZZOTTO 4 1h19:12.7 +5:57.9 24,2
26 115 GHIZZI MARCO 1975 M VET2 [4] ASD CASTEL GOFFREDO 4 1h19:39.5 +6:24.7 24,1
27 130 COPPIARDI GIORGIO 1975 M VET2 [5] ADS TEAM ERRE BIKE 4 1h19:40.7 +6:25.9 24
28 102 FACCHINETTI NICOLA 1990 M SEN1 [5] ASD CICLIMANT-S RACI 4 1h19:46.5 +6:31.7 24
29 118 SARIGU CLAUDIO 1969 M GEN1 [5] TEAMOLIVETO 4 1h20:12.2 +6:57.4 23,9
30 170 BEGHI DANTE 1983 M SEN2 [6] ASD F.LLI RIZZOTTO 4 1h21:10.7 +7:55.9 23,6
31 125 SANTUCCI ALFONSO 1990 M SEN1 [6] VC CASALASCO 4 1h21:29.7 +8:14.9 23,5
32 132 MANZONI ROBERTO 1963 M GEN2 [5] VAM RACE 4 1h21:50.7 +8:35.9 23,4
33 180 PAVESI STEFANO 1981 M VET1 [4] ASD PASSIONE BICI 4 1h21:53.2 +8:38.4 23,4
34 127 MUTTI GIULIO 1980 M VET1 [5] ASD TEAM PERINI BIKE 4 1h22:44.5 +9:29.7 23,2
35 140 DILANDRO RICCARDO 1990 M SEN1 [7] ASD BORGOSATOLLO 4 1h22:54.5 +9:39.7 23,1
36 165 MUSSA GIULIO 1965 M GEN2 [6] FRANCESCONI 4 1h23:14.5 +9:59.7 23
37 147 CIGLIOLA MAURIZIO 1975 M VET2 [6] UNA TT 4 1h23:15.7 +10:00.9 23
38 141 BIANCHETTI FABIO 1965 M GEN2 [7] ASD EX3MOTRUE RACING 4 1h23:25.7 +10:10.9 23
39 152 BEGHELLO GIANLUCA 1973 M VET2 [7] TEAM BCS 4 1h23:26.7 +10:11.9 23
40 100 FRIGERIO MARCO 1970 M GEN1 [6] CICLI MANT 4 1h23:27.2 +10:12.4 23
41 181 FRIGERIO PAOLO 1973 M VET2 [8] ASD CASSINIS CYCLING 4 1h23:55.0 +10:40.2 22,8
42 128 ALBRIZIO PIETRO 1970 M GEN1 [7] ASD F.LLI RIZZOTTO 4 1h23:55.7 +10:40.9 22,8
43 171 MANZONI ANDREA 1987 M SEN2 [7] PASSIONE BICI 4 1h23:56.2 +10:41.4 22,8
44 173 VOLPI MARCO 1987 M SEN2 [8] ASD PASSIONE BICI 4 1h23:57.5 +10:42.7 22,8
45 97 PICCIN RICCARDO 1997 M JUN [3] BOTTANUCO MTB 4 1h24:18.2 +11:03.4 22,7
46 174 GEROSA ENDRIO 1966 M GEN2 [8] TEAM RCR 4 1h24:51.7 +11:36.9 22,6
47 116 DENTI TARZIA ALESSANDRO 1972 M GEN1 [8] FRANCESCONI 4 1h25:02.0 +11:47.2 22,5
48 168 ROSSETTI ROMEO 1964 M GEN2 [9] FRT 4 1h26:32.2 +13:17.4 22,1
49 164 MUSSA ANDREW 1995 M JUN [4] FRANCESCONI 4 1h27:09.5 +13:54.7 22
50 150 ALDRIGO DAVIDE 1980 M VET1 [6] SWATT CLUB 4 1h27:39.0 +14:24.2 21,9
51 106 TELESE LEONARDO 1972 M GEN1 [9] GS SUPERMERCATI MASS 4 1h27:40.0 +14:25.2 21,9
52 107 MOTTINI ADRIANO 1963 M GEN2 [10] BREMBER VALLEY 4 1h28:09.2 +14:54.4 21,7
53 126 ALABISO GIOVANNI 1963 M GEN2 [11] ASD CICLIMANT-S RACI 4 1h28:23.7 +15:08.9 21,7
54 111 PLEBANI ENRICO 1969 M GEN1 [10] SCUDERIA VERZELLETTI 4 1h28:24.2 +15:09.4 21,7
55 157 SCARPETTI LUCA 1989 M SEN1 [8] CASSINIG CYCLING 4 1h28:33.5 +15:18.7 21,6
56 117 PEDRETTI ALBERTO 1965 M GEN2 [12] ARGON 18 HICARI STEM 4 1h29:13.0 +15:58.2 21,5
57 160 GATTA ELVIS 1985 M SEN2 [9] SPRINT BIKE LUMEZZAN 4 1h29:31.7 +16:16.9 21,4
58 105 GALBIATI ANDREA 1971 M GEN1 [11] ASD F.LLI RIZZOTTO 4 1h29:38.5 +16:23.7 21,4
59 104 GHIDINI ALBERTO 1992 M SEN1 [9] SPORT FROG SENNA 4 1h31:07.0 +17:52.2 21
60 133 CIAO FRANCESCO 1968 M GEN1 [12] ASD FIVE TEAM 4 1h31:57.2 +18:42.4 20,8
61 166 RIGOTTI GIUSEPPE 1964 M GEN2 [13] POLISPORTIVA FONDAZI 4 1h33:47.5 +20:32.7 20,4
62 162 SIRONI GINO 1975 M VET2 [9] GS CIGNONE 4 1h33:48.5 +20:33.7 20,4
63 146 CACCIA MATTEO 1985 M SEN2 [10] POLISPORTIVA PETTENA 4 1h35:10.7 +21:55.9 20,1
64 137 VOZZOLO GIULIO 1970 M GEN1 [13] ASD CASSINIS CYCLING 4 1h36:16.9 +23:02.1 19,9
65 175 SANTINI ROBERTO 1976 M VET2 [10] ASD CASSINIS CYCLING 4 1h36:17.4 +23:02.6 19,9
66 161 ROJAS OJEDA JEAN PIERRE 1984 M SEN2 [11] GS CIGNONE 4 1h36:20.7 +23:05.9 19,9
67 120 GARBIN PIERFRANCESCO 1982 M VET1 [7] SC DOMUS 4 1h37:04.9 +23:50.1 19,7
68 96 MiNGIARINI BALDASSARE 1961 M SG_A [1] MONTICELLI BIKE 3 57:45.3 +1 Giro 24,9
69 182 CASTELNOVO DIMITRI 2004 M DEB [1] LISSONE MTB 3 59:20.8 +1 Giro 24,2
70 98 ZANABONI VALTER 1961 M SG_A [2] ASD TEAM UNIPACK 3 59:21.8 +1 Giro 24,2
71 138 CIMA FABRIZIO 1960 M SG_A [3] BIKE ADVENTURE TEAM 3 1h00:06.3 +1 Giro 23,9
72 65 ZAPPA ROBERTO 1956 M SG_B [1] BIKE TEAM BRUCIATI 3 1h00:42.3 +1 Giro 23,7
73 179 BALDUCCI COSIMO 1956 M SG_B [2] ASD F.LLI RIZZOTTO 3 1h02:34.0 +1 Giro 23
74 99 SARDINI MAURO 1961 M SG_A [4] CICLI MANT 3 1h03:28.1 +1 Giro 22,6
75 156 BIANCHESSI FRANCESCO 1957 M SG_B [3] COLPAK BALLAN 3 1h05:01.1 +1 Giro 22,1
76 112 BELCASTRO CARMELO 1958 M SG_A [5] ASD CROCE VERDE PAVE 3 1h05:15.0 +1 Giro 22
77 103 SCORBATTI PIERLUIGI 1954 M SG_B [4] VELO CLUB PAVIA 3 1h05:36.8 +1 Giro 21,9
78 66 ZAPPA CARLO 1954 M SG_B [5] CYCLING GHEDI 3 1h05:37.0 +1 Giro 21,9
79 144 GRITTI GIUSEPPE 1962 M SG_A [6] FRANCESCONI 3 1h06:10.0 +1 Giro 21,7
80 398 KUZNIETSOVA ALLA 1980 F DOB [1] TEAM RCR 3 1h07:52.5 +1 Giro 21,2
81 500 RESTEGHELLI LINDA 1983 F DOA [1] TEAM RCR 3 1h07:52.5 +1 Giro 21,2
82 131 MARCONI ANTONIO 1956 M SG_B [6] CROCE VERDE PAVESE 3 1h08:08.3 +1 Giro 21,1
83 114 D'ALESSANDRO NICOLA 1958 M SG_A [7] ASD CICLIMANT-S RACI 3 1h08:20.5 +1 Giro 21
84 501 BOTTI SARA 1979 F DOB [2] ARGON 18 HICARI STEM 3 1h08:22.0 +1 Giro 21
85 148 MORETTI RAFFAELE 1961 M SG_A [8] ASD F.LLI RIZZOTTO 3 1h10:42.3 +1 Giro 20,3
86 145 CACCIA ROBERTO 1957 M SG_B [7] POLISPORTIVA PETTENA 3 1h11:00.3 +1 Giro 20,2
87 109 BELLI GIUSEPPE 1958 M SG_A [9] SCUDERIA VERZELLETTI 3 1h13:48.0 +1 Giro 19,5
88 108 DONADONI ANGELO 1950 M SG_B [8] BREMBER VALLEY 3 1h14:14.3 +1 Giro 19,3
89 172 VENTURINI LUCA 1967 M GEN2 [14] VELO CLUB PONTENURE 3 1h15:02.0 +1 Giro 19,1
90 169 SORDI GIACOMO 1959 M SG_A [10] PEDALE CASALESE 3 1h15:22.3 +1 Giro 19,1
91 110 LOMBARDI CARLO 2005 M DEB [2] SPORT FROG SENNA 3 1h20:13.5 +1 Giro 17,9
92 399 BELUSSI CLAUDIA 1969 F DOB [3] ASD FIVE TEAM 3 1h20:17.5 +1 Giro 17,9
93 502 PERLETTI CLARA 1954 F DOB [4] CICLI BATTISELLA 3 1h37:13.7 +1 Giro 14,8
94 400 RIZZOTTO LEONARDO 2009 M PRI [1] TEAM RCR 2 52:07.6 +2 Giri 18,4
95 151 PAPPALARDO MARCO 1998 M JUN [5] TEAM TODESCO 1 20:17.7 +3 Giri 23,6