ASS PETT   ATLETA DATA SEX CAT PCAT TEAM GG TEMPO GAP MEDIA
1 76 BONAITI LUCA 1995 M JUN [1] ASD RT96 4 1h12:12.8 26,5
2 50 PASQUALI FABIO 1978 M VET1 [1] ASD AMICI ACSI CICLI 4 1h12:49.0 +36.2 26,3
3 73 ROTA CLAUDIO 1974 M VET2 [1] F.LLI RIZZOTTO COOP  4 1h13:45.0 +1:32.2 26
4 77 RIZZOTTO CLAUDIO 1977 M VET2 [2] TEAM RCR 4 1h13:45.5 +1:32.7 26
5 25 RIZZOTTO CHRISTIAN 1994 M JUN [2] F.LLI RIZZOTTO COOP  4 1h13:46.0 +1:33.2 26
6 54 BERTASI MICHAEL 1991 M SEN1 [1] RF TEAM 4 1h13:46.3 +1:33.5 26
7 95 COLOMBO MARCO 1995 M JUN [3] U.C INDUNO OLONA 4 1h13:47.8 +1:35.0 26
8 79 BONETTI MASSIMO 1984 M SEN2 [1] TEAM RCR 4 1h15:59.0 +3:46.2 25,2
9 78 ROSSI DANIELE 1998 M JUN [4] TEAM TODESCO 4 1h15:59.8 +3:47.0 25,2
10 9 FACCHETTI SIMONE 1982 M VET1 [2] ASD FIVETEAM 4 1h16:00.3 +3:47.5 25,2
11 53 PAPPALARDO MARCO 1999 M JUN [5] TEAM TODESCO 4 1h16:00.3 +3:47.5 25,2
12 3 CICERANO GIANDOMENICO 1976 M VET2 [3] TEAM RCR 4 1h16:00.8 +3:48.0 25,2
13 10 RUTA CLAUDIO 1968 M GEN1 [1] SCUDERIA VERZELETTI 4 1h16:01.0 +3:48.2 25,2
14 36 TANGHETTI CLAUDIO 1978 M VET1 [3] SPRINT BIKE LUMEZZAN 4 1h16:01.5 +3:48.7 25,2
15 86 BECCALI ALESSANDRO 1985 M SEN2 [2] F.LLI RIZZOTTO COOP  4 1h16:01.8 +3:49.0 25,2
16 91 TADDIA ROBERTO 1966 M GEN2 [1] TEAM RCR 4 1h16:04.3 +3:51.5 25,2
17 17 MONTANELLI WALTER 1966 M GEN2 [2] GS PEREGO 4 1h17:36.2 +5:23.4 24,7
18 37 FAPPANI GIANPAOLO 1963 M GEN2 [3] ASD CICLIMANT-S RACI 4 1h17:36.7 +5:23.9 24,7
19 46 BARBATO ALBERTO 1987 M SEN2 [3] F.LLI RIZZOTTO COOP  4 1h17:39.2 +5:26.4 24,7
20 35 TANGHETTI DIEGO 1981 M VET1 [4] SPRINT BIKE LUMEZZAN 4 1h17:42.2 +5:29.4 24,7
21 93 COLPANI GIUSEPPE 1974 M VET2 [4] F.LLI RIZZOTTO COOP  4 1h17:43.0 +5:30.2 24,7
22 68 CIMA SERGIO 1975 M VET2 [5] DIMMIDISI CYCLING TE 4 1h17:44.7 +5:31.9 24,6
23 44 GHIDINELLI MATTEO 1989 M SEN1 [2] ASD GC FERALPI 4 1h17:54.2 +5:41.4 24,6
24 49 FOSSATI ALBERTO 1974 M VET2 [6] ASD SANT'ANGELO 4 1h17:56.5 +5:43.7 24,6
25 57 PIACENTINI FABRIZIO 1969 M GEN1 [2] CC FRANCESCONI 4 1h17:57.0 +5:44.2 24,6
26 48 COPPIARDI GIORGIO 1975 M VET2 [7] ASD TEAM ERRE BIKE 4 1h17:57.2 +5:44.4 24,6
27 27 GHIZZI MARCO 1975 M VET2 [8] ASD CASTEL GOFFREDO 4 1h18:03.7 +5:50.9 24,5
28 29 SANTUCCI ALFONSO 1990 M SEN1 [3] VELO CLUB CASALASCO 4 1h18:34.2 +6:21.4 24,4
29 26 BARDINI DAVIDE 1967 M GEN2 [4] ASD CASTEL GOFFREDO 4 1h18:36.2 +6:23.4 24,4
30 74 GEROSA ENDRIO 1966 M GEN2 [5] TEAM RCR 4 1h18:36.5 +6:23.7 24,4
31 92 BULLA FABIO 1985 M SEN2 [4] ASD GS CIGNONE 4 1h19:15.2 +7:02.4 24,2
32 82 FRIGERIO PAOLO 1973 M VET2 [9] ASD CASSINIS CYCLING 4 1h19:54.0 +7:41.2 24
33 19 SCUDELLARI FABIO 1980 M VET1 [5] F.LLI RIZZOTTO COOP  4 1h20:06.7 +7:53.9 23,9
34 84 PAVESI STEFANO 1981 M VET1 [6] ASD PASSIONE BICI 4 1h20:32.0 +8:19.2 23,8
35 28 DAZIERI LUIGI 1981 M VET1 [7] VELO CLUB CASALASCO 4 1h20:45.2 +8:32.4 23,7
36 61 BEGHELLO GIANLUCA 1973 M VET2 [10] BCS OSPEDALETTI 4 1h21:23.2 +9:10.4 23,5
37 51 MANZONI ROBERTO 1963 M GEN2 [6] VAM RACE 4 1h21:24.5 +9:11.7 23,5
38 70 DILANDRO RICCARDO 1990 M SEN1 [4] ASD BORGOSATOLLO 4 1h21:25.0 +9:12.2 23,5
39 7 FRIGERIO MARCO 1970 M GEN1 [3] CICLI MANT 4 1h21:26.0 +9:13.2 23,5
40 14 ZANARDI ANGELO 1983 M SEN2 [5] COLOGNESE BIKE 4 1h21:27.0 +9:14.2 23,5
41 87 ALUNNO DANILO 1966 M GEN2 [7] WILDPIGS CREW 4 1h22:43.7 +10:30.9 23,2
42 39 PICCIN RICCARDO 1997 M JUN [6] BOTTANUCO MTB 4 1h22:48.2 +10:35.4 23,1
43 16 CIGLIOLA MAURIZIO 1975 M VET2 [11] UNA TT 4 1h22:49.5 +10:36.7 23,1
44 83 SANTINI ROBERTO 1976 M VET2 [12] ASD CASSINIS CYCLING 4 1h23:21.7 +11:08.9 23
45 62 ALBRIZIO PIETRO 1970 M GEN1 [4] F.LLI RIZZOTTO COOP  4 1h23:22.2 +11:09.4 23
46 38 BULLA ORAZIO 1979 M VET1 [8] 2R BIKE STORE 4 1h23:37.7 +11:24.9 22,9
47 58 MUSSA GIULIO 1965 M GEN2 [8] CC FRANCESCONI 4 1h24:00.9 +11:48.1 22,8
48 15 DENTI TARZIA ALESSANDRO 1972 M GEN1 [5] CC FRANCESCONI 4 1h24:01.4 +11:48.6 22,8
49 31 TELESE LEONARDO 1972 M GEN1 [6] SUPERMECATI MASSI 4 1h24:09.2 +11:56.4 22,8
50 85 VENTURINI LUCA 1967 M GEN2 [9] VELO CLUB PONTENURE  4 1h26:12.7 +13:59.9 22,2
51 80 MESCHINO GIUSEPPE 1981 M VET1 [9] KTM PROTEK ELETTROSY 4 1h26:15.2 +14:02.4 22,2
52 11 PLEBANI ENRICO 1969 M GEN1 [7] SC VERZELETTI 4 1h27:23.4 +15:10.6 21,9
53 67 GATTA ELVIS 1985 M SEN2 [6] SPRINT BIKE LUMEZZAN 4 1h28:16.1 +16:03.3 21,7
54 40 CIAO FRANCESCO 1968 M GEN1 [8] ASD FIVE TEAM 4 1h28:16.9 +16:04.1 21,7
55 59 MUSSA ANDREW 1995 M JUN [7] CC FRANCESCONI 4 1h28:49.1 +16:36.3 21,6
56 47 RIPONI ALESSANDRO 1978 M VET1 [10] NEW TEAM ASD 4 1h29:13.1 +17:00.3 21,5
57 24 GHIDINI ALBERTO 1992 M SEN1 [5] SPORT FROG SENNA 4 1h29:31.1 +17:18.3 21,4
58 33 FROSIO ROBERTO 1966 M GEN2 [10] ASD GCA LOCATE 4 1h30:11.4 +17:58.6 21,2
59 45 PAPA MICHELE 1984 M SEN2 [7] TRB HERSH RACING 4 1h30:33.9 +18:21.1 21,2
60 94 RIGOTTI GIUSEPPE 1964 M GEN2 [11] POLISPORTIVA FONDAZI 4 1h31:17.6 +19:04.8 21
61 6 TIBONI TIZIANO 1975 M VET2 [13] TEAM LODA 4 1h32:03.1 +19:50.3 20,8
62 60 ROJAS OJEDA JEAN PIERRE 1984 M SEN2 [8] GS CIGNONE 4 1h37:05.1 +24:52.3 19,7
63 90 CASTELNOVO DIMITRI 2004 M DEB [1] LISSONE MTB 3 56:52.9 +1 Giro 25,3
64 42 ZANABONI VALTER 1961 M SG_A [1] ASD TEAM UNIPACK 3 57:52.4 +1 Giro 24,8
65 8 MNGIARINI BALDASARE 1961 M SG_A [2] MONTICELLI BIKE 3 57:55.9 +1 Giro 24,8
66 30 ZANABONI RICCARDO 1963 M GEN2 [12] ASD RT96 3 57:58.7 +1 Giro 24,8
67 69 CIMA FABRIZIO 1960 M SG_A [3] BIKE ADVENTURE TEAM 3 1h01:06.9 +1 Giro 23,5
68 5 SARDINI MAURO 1961 M SG_A [4] CICLI MANT 3 1h01:11.9 +1 Giro 23,5
69 34 GHIZZARI SIMONE 1961 M SG_A [5] TEAM LEONESSA 99 3 1h01:12.6 +1 Giro 23,5
70 22 BELCASTRO CAMELO 1958 M SG_A [6] ASD CROCE VERDE PAVE 3 1h01:50.1 +1 Giro 23,2
71 66 ZAPPA CARLO 1954 M SG_B [1] CYCLING GHEDI 3 1h02:47.4 +1 Giro 22,9
72 52 BIANCHESSI FRANCESCO 1957 M SG_B [2] COLPAK BALLAN 3 1h04:37.6 +1 Giro 22,2
73 21 SCORBATTI PIERLUIGI 1954 M SG_B [3] VELO CLUB PAVIA 3 1h05:42.3 +1 Giro 21,9
74 43 D'ALESSANDRO NICOLA 1958 M SG_A [7] ASD CICLIMANT-S RACI 3 1h05:42.3 +1 Giro 21,9
75 2   RESTEGHELLI LINDA 1983 F DOA [1] TEAM RCR 3 1h06:26.6 +1 Giro 21,6
76 12   BOTTI SARA 1979 F DOB [1] HICARI ARGON 18 STEM 3 1h06:26.6 +1 Giro 21,6
77 71 BALDUCCI CISIMO 1956 M SG_B [4] F.LLI RIZZOTTO COOP  3 1h07:41.8 +1 Giro 21,2
78 88   KUZNIETSOVA ALLA 1980 F DOB [2] TEAM RCR 3 1h08:48.6 +1 Giro 20,9
79 64 MORETTI RAFFAELE 1961 M SG_A [8] F.LLI RIZZOTTO COOP  3 1h10:02.8 +1 Giro 20,5
80 81 SORDI GIACOMO 1959 M SG_A [9] US ACLI CASALPUSTERL 3 1h14:39.8 +1 Giro 19,2
81 72 LAMBRUGO GIORDANO 1963 M GEN2 [13] AMICI COMASCHI DEL C 3 1h17:16.5 +1 Giro 18,6
82 41   BELUSSI CLAUDIA 1969 F DOB [3] ASD FIVE TEAM 3 1h18:25.2 +1 Giro 18,3
83 18 LOMBARDI CARLO 2005 M DEB [2] SPORT FROG SENNA 3 1h18:44.2 +1 Giro 18,2
84 4 DORIGO GIULIO DINO 1974 M VET2 [14] COLOGNESE BIKE 3 1h21:28.2 +1 Giro 17,6
85 63 MONACO GIANNI 1978 M VET1 [11] ASD CASSINIS CYCLING 3 1h22:25.9 +1 Giro 17,4
86 75 BONAITI ANTONIO 1964 M GEN2 [14] ASD RT96 2 38:58.6 +2 Giri 24,6
87 56 SIRONI GINO 1975 M VET2 [15] GS CIGNONE 2 45:09.5 +2 Giri 21,2
88 1 RIZZOTTO LEONARDO 2009 M PRI [1] TEAM RCR 2 55:22.2 +2 Giri 17,3
89 23 RAMELLINI ROSARIO 1956 M SG_B [5] F.LLI RIZZOTTO COOP  2 1h03:46.6 +2 Giri 15
90 20 MONTEVERDI EMANUELE 1966 M GEN2 [15] ASD CICLIMANT-S RACI 1 20:03.0 +3 Giri 23,9
91 13 PEDRETTI ALBERTO 1965 M GEN2 [16] ARGON 18 HICARI STEM 1 24:12.7 +3 Giri 19,8
92 65 ZAPPA ROBERTO 1956 M SG_B [6] BIKE TEAM BRUCIATI 1 25:05.7 +3 Giri 19,1
93 55 GIACOMAZZI TELEMACO 1997 M JUN [8] ASD AVESANI 1 27:16.0 +3 Giri 17,6